KANABIS A DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tesla: Myslím si, že nikto Ti tu nezakazuje užívať to, čo užívať chceš. Ak si sa rozhodol užívať psychotropné látky, je to Tvoja vec. Avšak propagovanie užívania takýchto látok, ktoré sú v našej legislatíve vymedzené ako nebezpečné a zakázané je druhá vec.

P.S.: Nie som paranoik a nemám rád ani konšpirácie, no jedno je určite možné, že aj toto fórum môže byť monitorované bezpečnostnými zložkami len preto, lebo im vyhľadávač (napr. Google) vypľul túto stránku, ak zadali psychotropné látky alebo niečo podobné. Toto fórum má svoju úroveň a hodnotu a preto by nebolo dobré, aby ho dali zrušiť len z dôvodu, že sa tu propagujú takéto látky. :roll:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa Anubis »

dr.Katz napísal:SOMA SEMA (tělo je hrob duše) - Platón. Každý máme samozřejmě svůj názor, ale mě je zase líto lidí, kteří kvůli předsudkům a zkresleným informacím z médií odsuzují vše, čemu se říká droga a aniž by to kdy zkusili a vytvořili si svůj názor, tak všechny pokládají za nesvéprávné idioty. No a jestli dokážeš přirozenou cestou to, co dokážou houbičky, tak klobouk dolů.
Pozri, klasik povedal len to, že každý si môže robiť so sebou čo chce, ale každopádne raz zaplatí za to účet. Moje názory určite neformujú ani skreslené informácie ani predsudky a o médiach nehovoriac. Možno som experimentoval keď sa poniektorí z prítomných hrali ešte na piesku, ale to nie je podstatné. Drogy sú len náhražka. Opakujem, neodsudzujem nikoho, ani nepasujem do nijakej pozície, ale to neznamená, že mi takých ľudí nie je ľúto. Klamú totiž len samých seba a teda, je to len ich problém.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

ww6 :ok:
Také nebezpečenstvo tu vždy je. Zrejme je naozaj nevhodné propagovať látky štátom zakázané.
Dovoľujem si sdečne pozdraviť prípadného monitorujúceho dôstojníka a zaželať mu veľa úspechov v práci. A na koniec malý tanček :moon: :grin:
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

Teda suhlasim, ze propgovanie takychto veci by malo byt na tomto fore zakazane, co by bolo celkom logicke - no ja vsak nepropagujem ziadnu, a nikomu nevnucujem ziadny nazor ja len, ze sme tu, aby sme nazbierali skusenosti, a tak ich zbieram - nebranim sa nicomu, z coho nemam strach, a ked mam strach, tak sa ho snazim vyriesit...
Nič sa nedá, len netreba chcieť.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tesla: To o propagácii zakázaných látok nepatrilo len Tebe. Už v minulosti sa tu viedli ohnivé diskusie na túto tému, takže je tu určite viac ľudí, ktorým to moje upozornenie bolo určené.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
henka
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Júl 30, 2006 11:34
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa henka »

dr.Katz napísal:máš nějaké špatné zkušenosti? :smoking:
áno mám zlé skúsenosti
ww6 nezatváraj to tu pls. Keď to zakaždým zavrú -takúto diskusiu, nebude kde povedať svoj názor. Mňa v kuul klube minule vytočil ten jojkársky reportér -inak sympaťák -vraj on podporuje slobodu volby a uzákoneniemarihuany tak ako sa VRAJ chystá v čechách. Tak nech si upravia zákony aby nemali za DRŽANIE 2 roky v base -ale uzákoniť ju??! Načo?! Lebo alkohol je taký istý, horší a je legalizovaný -bože to je krátkozraký argument. Neviete o nejakom združení v štýle "proti slobode volby"?
Naposledy upravil/-a henka v St Sep 06, 2006 12:00, upravené celkom 1 krát.
Rob čo musíš.
Používateľov profilový obrázok
henka
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Júl 30, 2006 11:34
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa henka »

dr.Katz napísal:SOMA SEMA (tělo je hrob duše) - Platón. Každý máme samozřejmě svůj názor, ale mě je zase líto lidí, kteří kvůli předsudkům a zkresleným informacím z médií odsuzují vše, čemu se říká droga a aniž by to kdy zkusili a vytvořili si svůj názor, tak všechny pokládají za nesvéprávné idioty. No a jestli dokážeš přirozenou cestou to, co dokážou houbičky, tak klobouk dolů.
si lenivý zodvihnúť si riť a urobiť viac ako zapáliť si oblbovák alebo zhltnúť "houbičku" -jémine ja už viem koho mi pripomínaš :D -tú opičku spígla z pána prsteňov -múj milášik, moje houbišky
Rob čo musíš.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa Tesla »

Ach ano, taketo nazory milujem... Co keby si povedala, ake zle skusenosti...
Ale predpokladam, ze v takom zmysle ti niekto ponukol travu, a ty ze super, bude sranda a podom ze podme sa ozrat...
Takto minule skoncili kamaratky - isli do toho nepripravene a este za ucelom zabavit sa. No namiesto zabavy mali taky bad trip, ze plakali.

Gratulujem, a teraz vsade hlaste, z trava je zla a ze by ju mali znicit. Super Znicme vsetky rastliny, ktore maju nejaky psychoaktivny ucinok.

Kazdopadne uz len kvoli tomu, ze ludia su hlupy by som neuzakonoval ZIADNE drogy - ani len kofein. A ak to niekto chce brat, tak mu na to nik nepride, lebo sa nepotrebuje opicit na verejnosti..

A ked uz sme pri tych zlych skusenostiach, tak ja som na to, ze som isiel na durman nepripraveny tiez doplatil, a som rad, ze to skoncilo tak ako skoncilo a nie horsie! Takze znova - neskusajte ZIADNE drogy, ak nieste poriadne pripraveny, co nebudete asi nikdy, ale...
Nič sa nedá, len netreba chcieť.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Henka, jestli si myslíš, že denně kouřím marihuanu a zajídám to houbičkama, tak byses asi divila. Dávám přednost přirozené cestě meditace, lucidním snům apod. Já chci jenom říct, že jsem PRO SEBE objevil zkratku. Meditace je velice dlouhá cesta s velice nejistým výsledkem a abych si udržel motivaci, tak si vezmu houbičku a prožiju si ty vrcholné stavy hned teď. Není na tom nic špatného, člověk houbičky používá odjakživa. Mám na to právo a žádná legislativa mi v tom nemůže zabránit. A co se týče marihuany, tak bych tady jenom naokraj připomenul prohibici v USA, kdy bylo trestné vyrábět a užívat alkohol. Kdyby se tohle udrželo a rozšířilo do světa, tak byste tady namísto konopí dnes odsuzovali alkohol a napadali byste mě za to, že si občas doma u krbu posedím se sklenicí vína, protože by to ty vaše slavné (svaté) zákony zakazovaly.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Jo a nemusíte se bát, že by toto fórum kvůli obsahu chtěl někdo zavřít, protože takových diskusí a stránek o psychedelických látkách je na Netu velice velice mnoho a fungují léta. Kdybyste se chtěli věnovat pěstování konopí, tak můžu doporučit www.grower.cz
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

henka napísal:ww6 nezatváraj to tu pls. Keď to zakaždým zavrú -takúto diskusiu, nebude kde povedať svoj názor.
:shock: O čom točíš, henka? Ja sa tu nič nechystám zavrieť.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Re: Van Gogh.. dobry priklad ?

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

kammo napísal:...co popisoval Huxley,Baudelaire,co maloval Van Gogh a mnoho dalsich.....Kde by sme boli,ak by sa neprinasali "obete" :-)))) Paci sa my vyraz "unosne ryziko" Asi fakt nema zmysel diskutovat na tuto temu,pokial sa nenajde par ludi s vacsimi skusenostami ako ja,alebo vy.


Mne se teda moc to co maloval Van Gogh nelibi... a co ze si to vlastne urezal, ucho nebo neco jineho ? :shutup:

To teda moc za unosne riziko nepovazuju (v cestine mame obe i mekky ) :lol:

No a nejaka legalizace .. ci dokonce propagace moc nehrozi.. na houbickach se asi neda vydelat a neni to takovy business jako alkohol a cigarety. Oboji je velmi dobry business tak je prece naprosto fuk kolik stovek milionu lidi na to pochcipa a ostatni budou platit na jejich leceni, ze ano ? Problem je v tom ze lidi asi neznaji miru.
Souhlasim s tim co tu naposled psal Tesla v posledni vete....
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Když už jsme tady probírali ty přirozené a nepřirozené cesty duchovního rozvoje, tak by mě zajímalo, co si myslíte o holotropním dýchání. Je to přirozené (a tudíž nezávadné), anebo je to nepřirozené a patří do stejné kategorie jako užívání psychedelik? Vědci samozřejmě varují a odrazují od takových pokusů, protože je to údajně velice nebezpečné, ale to by nebyli oni, aby neodrazovali od všecho co nemůžou nikam zařadit. Zážitky při holotropku sahají až do minulých životů, takže meditací se toho dosáhnout asi nedá.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa dr.Katz »

VAN - OBI, lidi sice neznají míru, co se týče alkoholu a cigaret, ale hlavní důvod bude asi v závislosti na těchto látkách. Proto se návykovým látkám vyhýbám velikým obloukem. Je to past. Ale běda když to někomu řeknu. Lidi mají zafixováno, že alkohol a tabák nemají s drogama nic společného...
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

dr.Katz: Myslím si, že Stanislav Grof vyvinul holotropné dýchanie ako metódu, ktorá mala nahradiť metódy vstupovania do zmenených stavov vedomia založených na psychotropných látkach. Dôvody prečo tak urobil sem písať nebudem, už sa to tu tuším rozoberalo. Bezpečnosť či nebezpečnosť holotropného dýchania ako aj iných metód, ktoré menia naše vedomie, je vždy veľmi individuálna. Dodnes totižto nie je jasné prečo u niektorých ľudí vznikajú psychózy a u iných nie, no psychiatri majú zo svojej praxe obavy, že psychotické epizódy sú mnohokrát spúšťané práve po zážitkoch, ktoré boli vyvolané zmenenými stavmi vedomia. Nemožno sa preto diviť, že jedna časť psychiatrov je zásadne proti takýmto aktivitám, avšak druhá časť psychiatrov to až tak zle nevníma, keďže zážitky pod vplyvom zmenených stavov vedomia dokážu človeka významne posunúť v jeho živote.

Môj záver: Všetko má svoje pre aj proti a je vždy na nás, ako si vieme zvážiť či tie zápory (či riziká) sú dostatočne kompenzované pozitívami (či príležitosťami).
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď