KANABIS A DUŠEVNÍ ZDRAVÍ

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: re:kanabis a dusevni zdravi

Príspevok od používateľa dr.Katz »

tak to vypadá, že se u nás v ČR konečně dočkáme od roku 2007 legalizace marihuany a houbiček! :appl:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Tak teď vám popíšu, co prožil můj brácha na houbičkovém tripu před pár dny. Takhle mi to vyprávěl: dal jsem si houbový čaj z 15 kusů lysohlávky české (psilocybe bohemica). Asi po 15 až 20 minutách přišel nástup. Lehl jsem si na postel a okamžitě ztratil tělo. To znamená, že jsem sice zůstal ve svém těle, ale jasně jsem vnímal, že svým tělem nejsem, že je to jenom iluze. Potom ke mě začal promlouvat božský hlas, který byl velice přijemný, zvonivý. Vedl mě zpátky do situací,které jsem v nedávné době prožíval a ukazoval mi, kde jsem se zachoval jinak, než jsem měl. To znamená, že jsem znovu prožíval některé momenty svého života a v momentě, kdy jsem reagoval na některou situaci nepřiměřeně, tak se mi dostalo poučení, jak jsem měl správně reagovat. Tento hlas mě provázel po celou dobu tripu. Také jsem se vrátil do některých svých snů a hlas mi vysvětlil skutečný význam každého z těchto snů. Toto trvalo asi 3 hodiny.Hlas mě dovedl až na konec tripu a na závěr se se mnou rozloučil s tím, že se budu pomalu vracet do svého těla, opět získám své ego, které se mě bude opět snažit přesvědčit o skutečnosti tohoto iluzorního světa. Hlas ustal, trip skončil, nádherný zážitek přetrval a navždy změnil pohled na svět. :angel:
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: re:kanabis a dusevni zdravi

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

jj, pekný trip :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: re:kanabis a dusevni zdravi

Príspevok od používateľa Tesla »

Psycadelicke znamena rozsirujuce vedomie, a ten trip je toho dokazom.
Myslim, ze hubicky su celkom bezpecne...
Ani ja by som neodmietol...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: re:kanabis a dusevni zdravi

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Pozor! Znám několik lidí, kteří šli do houbového tripu nepřipraveni a zažili horor. Byla to ovšem jejich chyba a ve všech připadech se jednalo o materiálně založené jedince, kteří neunesli ztrátu ega.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Re: re:kanabis a dusevni zdravi - drogy obecne

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

dr.Katz napísal:Pozor! Znám několik lidí, kteří šli do houbového tripu nepřipraveni a zažili horor. Byla to ovšem jejich chyba a ve všech připadech se jednalo o materiálně založené jedince, kteří neunesli ztrátu ega.
Zkusenost jiste zajimava, ovsem dle meho subjektivniho nazoru i pocitu neni spravne ani duchovne pozitivni snazit se ziskat duchovni poznatky a platit za to fyzickym i dusevnim zdravim (plus dalsimi nasledky ktere nelze jednoduse popsat). Mam ze vsech drog podobny pocit jako takovemu upsani fausta dablovi, schopnosti, moc a informace (informace jsou moc) mi upises svou dusi i telo.
Muj subjektivni pocit, nazor i zkusenosti mi rikaji ze jak nase duse tak i telo je dar o ktery bychom nemeli hrat "sazky" ani s nim nijak umyslne "obchodovat" ci rizkovat jejich poskozeni , predevsim kdyz o teto moznosti vime.
Abych to upresnil, muj ciste a naprosto subjektivni soukromy pocit a nazor je ze veskere drogy a halucinogeny atd. (k tomu patri veskere vcetne tabaku a alkoholu v jakemkoliv mnozstvi) jsou pro 99.99999999% jednoznacne skodlive (pokud jsem se nesekl, tak se pohybuji v radech deseti miliard) resp. skodlivy ucinek prevazuje nad prinosy... Pouze zmineny nepatrny zlomek populace dokaze negtaivni ucinky dle meho nazoru vicemene vynulovat
Ehm mozna bych se teda jeste nechal ukecat o jedno desetinne misto :grin:


Omlouvam se nechci a nedovoluju si kohokoliv kritizovat ci odsuzovat toho jsem velmi dalek, jen vyjadruji sve soukrome obavy a pocity evt. k dalsi diskuzi. Vim ze tyto pokusy za ucelem ziskani zkusenosti nejsou zadne klasicke "tripy" zname z medii.
Stale davam otazku zda nelze stejnych zkusenosti dosahnout pomaleji bez techno prostredku......a zda neni cena za to placena prilis vysoka (viz. FAUST)
Netvrdim ze tento muj nazor je konecny (dokonce ani v tomto zivote
:D }
Používateľov profilový obrázok
henka
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Júl 30, 2006 11:34
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa henka »

s používaním takýchto prostriedkov nesúhlasím. hnusí sa mi to. nevážim si ľudí, ktorí len preto aby zažili čosi "zvláštne" užívajú, používajú haluciogény, huby marihuanu a podobný bordel. Neverím, že kvalita zážitku bez takýchto zrýchlovákov, je rovnaká ako keď si opojený drogou. Cesta pre slabingerov -môj názor. Droga ako barlička -mamička zober ma za ručičku a veď, lebo ja sám neviem -ble



Edit ww6: chybné značky url bez linku som odstránil
Rob čo musíš.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa dr.Katz »

máš nějaké špatné zkušenosti? :smoking:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Já se pohybuji mezi tzv. tripaři (uživateli halucinogenů apod.) už nějakou dobu a můžu tedy hovořit z vlastní zkušenosti. Rozdělil bych tripaře na dva druhy. Ti první jsou typičtí feťáci. Vezmou si cokoli a v jakémkoli množství, je jim jedno, jestli pijí víno nebo okenu, jestli kouří tabák nebo marihuanu, jde jim jenom o jedno, mít něco v hlavě, být pod vlivem nějaké drogy. Takoví lidé jsou žijící trosky a ubožáci, většinou těžce závislí na své droze. Ta druhá skupina jsou tripaři umírnění. K této skupině patřím i já. A ty bych rozdělil ještě na další dvě skupiny. Ti první tripují pro zábavu a většinou v kolektivu. Jde jim o to se pobavit se, zasmát se, prožít skvělý večer. Nehledají v tom nic víc, žádné hlubší prožitky většinou ani nemají, jenom nějaké halucinace, smích, prostě zábava. Ti druzí jsou samotáři. Většinou mají nastudováno spoustu literatury a vědí, co od své drogy chtějí. Tripují po důkladné přípravě a svůj trip nějak směřují (tzv. set a setting). Mají k droze hlubokou úctu, většinou si ji opatří (vypěstují, najdou) sami, aby mezi nima vzniklo pouto. Na kosmické výlety se pak vydávají čas od času, většinou v noci, a jejich zážitky jsou slovy nepopsatelné. Mnohdy tripaře navždy změní. Např. Stanislav Grof, slavný česko-americký psychiatr, vynálezce holotropního dýchání, ve své knize Holotropní vědomí krásně popisuje, jak se z něj, zarytého materialisty a ateisty po LSD tripu stal věřicí člověk a jak navždy odvrhnul materialismus. Totéž se stalo i mě, ale nebylo to po LSD, ale po houbičkách. Prostě jsem zažil skutečné osvícení, setkání s Bohem, opustil jsem svou tělesnou schránku a pochopil, co jsme, my lidé, vlastně zač. Je to naprosto fantastický zážitek, naprosto přesahující vše, co si dovedeš představit. V momentě jsem pochopil celý smysl svého života a života vůbec. No a tohle by mi chtěl někdo zakazovat. Po lese chodí policejní hlídky a zkoumají, co mám v košíku.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa Tesla »

Pridam este skupinu - Niesom celkom samotar a rastliny nielen hladam. Skor by som povedal, ze hladam cestu. Neviem terajsi pocit celkom opisat slovami - snad by som to povedal tak, ze nebranim sa akejkolvek skusenosti ci uz s drogou alebo bez nej.

A odznel tu taky nazor, ze moje telo je dar a nemam pravo snim podnikat taketo veci. S tymto nesuhlasim! Svoje telo neberiem ako dar a uz vobec si nemyslim, aby mi nieco branilo v tom, aby som s nim cokolvek robil. Pripada mi to ako Uctievaj len Boha, zi len pre Boha, modli sa len pre Boha a NIKDY nerob nic, s cim by On nesuhlasil. On = skupinka ludi, co sa dohodne na tom co je pre ich spolocenstvo "dobre", On = politici, cirkev, rodina, mafia...
Nikdy nebudem suhlasit s tym, ze by som mal robit len to co je spravne!

/*noflame*/
Nič sa nedá, len netreba chcieť.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Tělo je hrob duše, jak řekl jeden slavný filosof, máme ho proto, abychom v tomhle hmotném světě mohli fungovat. Nakonec jej stejně zase odložíme, vrátíme Zemi. Mám stejný názor jako Tesla. Jestliže existují substance, které mají tu moc mi ukázat i jiné vesmíry v mé mysli, tak mám právo je používat. Je to má cesta. Ty houbičky tady nerostou jenom zbůhdarma. Jsou zde právě proto.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

Myslím, že to bolo telo je chrám duše.

Myslím, že si každý so svojím telom môže robiť čo chce. Ako povedal klasik, je nezadateľným právom každej bytosti môcť spraviť zo seba idiota. Osobne neodsudzujem tých, čo berú drogy z akéhokoľvek dôvodu. Že to niektorí robia riadene a s úctou? Takých mi je obzvlášť ľúto, že žijú v takom sebaklame a že si tieto stavy nevedia navodiť iným spôsobom, keď ich už tak potrebujú.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa dr.Katz »

SOMA SEMA (tělo je hrob duše) - Platón. Každý máme samozřejmě svůj názor, ale mě je zase líto lidí, kteří kvůli předsudkům a zkresleným informacím z médií odsuzují vše, čemu se říká droga a aniž by to kdy zkusili a vytvořili si svůj názor, tak všechny pokládají za nesvéprávné idioty. No a jestli dokážeš přirozenou cestou to, co dokážou houbičky, tak klobouk dolů.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa nou »

dr.Katz napísal:Ty houbičky tady nerostou jenom zbůhdarma. Jsou zde právě proto.
myslim ze to nie je argument. pretoze tu predsa rastu aj zelene muchotravky. takze mozem povedat ze su tu na to aby nam pomohly do novich obzorov.
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: KANABIS A DU

Príspevok od používateľa Tesla »

Mas trocha pravdu - nieje to argument. No v minulosti by sa mohli pouzivat aj tie. teda myslim, ze pri love velkych zverov nestaci pouzit luk a sipy, le stacilo by pouzit luk a otravene sipy.

A keby ani toto ako argument neobstalo(argument to ani byt nema), tak stale akosi neviete pochopit, ze je moja vec co robim, ak som si vedomy toho, co robim. Proste ked to chcem jst, tak to jem.
Napriklad je namam rad mozno viac ako 50% jedal. Patria medzi ne aj pizza, rozne syry a ine veci. no nikoho neodcudzujem kvoli tomu, ze to je. Tym som chcel povedat, ze pizza pre mna je ako lysoklavka pre vas.

mozno bude rozdiel v tom preco mam k tym jedlam negativny vztah - mozno psychicky blok, alebo nieco ine. Proste moj mozog to nedokaze prijat. Aj ked tie jedla su tu na to, aby sa jedli, ja ich jest nebudem.
Nič sa nedá, len netreba chcieť.
Napísať odpoveď