zajímavé

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

zajímavé

Príspevok od používateľa dr.Katz »

poslední dobou si všímám velmi zajímavé věci. Protože si dost pečlivě zapisuji své sny, najednou jsem začal zjišťovat, že některé snové objekty nacházím druhý den i v bdělém stavu. Například zrovna dneska se mi zdálo, že pracuji na plánech osídlení jednoho z měsíců planety Neptun, který se ve snu (ten měsíc) jmenoval Rhodos. Nevím proč zrovna takhle, myslím, že je to nějaký ostrov ve středomoří. Ale to je jedno. Dneska vlezu na čerpací stanici abych zaplatil za benzín a na pultě byl přes celou šířku nápis Rhodos. Nic víc tam k tomu nebylo napsáno, prostě jenom ten nápis. Až mě zamrazilo. Nebo včera, ve snu jsem mluvil s Franzem Kafkou a dopoledne jdu ulicí a najednou vidím plakát a na něm je jeho hlava. Anebo jsem včera jel trolejbusem, něco si čtu, najednou se podívám z okna a vidím billboard a na něm vlak pendolini, co teď jezdí po ČR. V ten moment jsem si vzpomněl, že se mi o něm v noci zdálo. A takových příkladů bych jistě ještě několik našel. Nevím, co to má znamenat. Jestli je to náhoda, nebo ne. :confused:
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Tesla »

Nuz ja som vedecky zalozeny clovek a verim v zakon zachovania energie a v zakon akcie a reakcie takze podla mna...
Aj ked je jasne, ze vsetky druhy energie sme neobjavili...
Vlastne ich chcem pochopit a myslim si, ze existuje akasi energeticka(???dusova???)superinteligencia, ktora v sebe zahrna vsetky akcie a reakcie na subelementarnej urovni, na ktoru sa vieme napojit a zistit z nej nas osud.
Ta dusa by sa mohla nazyvat boh (s malym b)
:o Wow co som to napisal??? :roll:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa dr.Katz »

nechci podceňovat vědu, ale troufám si říct, že vědci ještě neobjevili skoro nic. To málo, čím se věda prezentuje je v poměru k tomu, co ještě ani netuší celkem směšné. Vem si jenom to strašlivé plýtvání energií, která je v ropě. Vždyť spalovací motory dokáží využít sotva pár procent potenciálu ropy. A to už nemluvím o duchovní energii, které se věda jenom vysmívá...Nelze totiž změřit a tudíž nemůže existovat. Nemůžeš ji nahmatat ani uzřít a proto je hodna posměchu. Zkrátka, nepoučitelní vědci. Vždy o krok pozadu.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Tesla »

Poznam vela ludi, co su ponaucitelny a je ich viac.
Aj moj vzor je Nikola Tesla, ktory urobil obrovsky prevrat vo vyuziti el. energie.
Vyvinul aj pristroj, ktory ziskava energiu "z nicoho" - podoba sa to na solarny clanok, ale pracuje to aj bez slnka.
Cital som Teslovu biografiu a vsetky jeho vynalezy objavil vdaka imaginacii a preto boli aj pre niektorych vedcov neprijatelne...
Ak by to niekoho zaujimalo tak tu su pekne clanky o nom http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

dr.Katz-mě se to stává taky začalo to asi před měsícem viděl sem ve snu nejakou událost která se pak během dne stala od té doby sem se na to výc zaměřil.Ješte by to chteo nejak rozpoznat ty kousky z budoucnosti než se to stane, problem je ze ve snech je strašnejch informaci a najit tu která by mohla být záblesk z budoucnosti bude asi dost problém a ješte ke fšmu jsou některy strašne simbolicky.
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Tesla »

Nuz, ked uz hovorime o tychto snoch, vcera som mal kratky LD kde som bol v jednej dedine, kde som byval a pamatam sa, ze minuly sen zom nevedel lietat, a teraz som to chcel skusit, tak som sa pozrel na ruky - jedem prst mensi ako druhy, zatlieskal som, posuchal ruky o seba, aby som zlepsil kvalitu sna.
Rozbehol som sa a medzi mnou a zemou bol asi 15° uhol odrazil som saň, urobil rukami pohyb, akoby som plaval. a vzlietol som.
Potom som sa rozrusil, a vykrikol(myslienkou) dokazal som to!!!
A sen sa skoncil...
Ale k veci - na druhy den som bol v tej dedine na cintorine, odkial je na to miesto krasny vyhlad aj ked na ten cintorin som povodne ist nechcel, a potom som si spomenul - ved vcera som tu lietal!
Uvidim, ci aj dnes sa mi bude snivat nieco podobne...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa dr.Katz »

ještě k těm vědcům, u nás v ČR existuje takové sdružení vědců, které si říká sysifos (nebo sisyfos):-) a to každý rok uděluje takzvané Bludné balvany. Většinou ty bludné balvany obdrží nějaký esoterický časopis, duchovní mistr a tak podobně, zkrátka to, co nemůžou vědci překousnout, čemu zatím nerozumí. V čele tohoto hnutí stojí Jiří Grygar, celkem známý astronom, uváděl např. pořad Okna vesmíru dokořán a napsal spoustu knih o hvězdách. Mám jeho knihy celkem rád, ale je to zatvrzelý materialista, dělá jako by spolkl všechnu moudrost světa. Loni dostal bludný balvan časopis Phoenix. Je to perfektní esoterické počteníčko, odebírám ho. No a když někdo někde v médiích prohlásí něco o duchovní energii, tak se na ten balvan může těšit.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PaloB »

Dnes som mal LD, po dlhej dobe asi rok, teda myslim v takej dobrej kvalite.
Vynutil som si ho okresanou metodou WILD, som sa zobudil asi o 0500 a vstal na 15 minut a stale myslel na to, ze ho budem mat. Samozrejme, ze fungovalo, aj ked som bol v klasickom sne asi 1/4 celej dlzky a potom som sa uvedomil. Zaujimave je ze som nepotreboval/neurobil vobec test reality, lebo mi bolo hned jasne, ze je to sen.

No lenze, co bolo zaujimave, ze som v tom LD sprevadzal 3 kamaratov (zo skutocnosti) a ukazoval im veci, ktore sa daju vo sne robit - a vyzerali, ze sa im to paci - este som im hovoril, ze nech si to zapamatuju a potom mi (v realite) povedia. Napr. som ich troch chytil za ruky a vyletel s nimi na taky balkom na dome nablizku, islo to sice tahzie ale uspesne....atd.

Prave to bolo na tom zaujimave, ze som si stale myslel, ze oni su skutocni a skutocne v mojom sne, vobec mi nedoslo, ze su to len imaginarne osoby. Stava sa vam to tiez? Lebo mne sa toto v poslednej dobe stava casto.

Klasicky logika nefunguje...ale vsetko je take jasne.
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

PaloB:

Už sa mi to stalo, nepamätám si presno čo všetko som robil a komu som ukazoval: "Veď je to len sen, pozri, takto sa dá lietať, takto si môžež meniť tvár....", bolo to už dávnejšie. Teraz keď mám LD, väčšinou lietam, je to pre mňa taký relax a keď sa z neho prebudím, tak ešte na chvíľku do rána zaspím so spokojným pocitom :zzz: :grin:
Z1
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PaloB »

Lietanie je cool, len sa mi zda ze je nejako obmedzené vyskou.
Ale co sa mi fakt paci, su rozne scenerie, hlavne s vysokymi horami + tie detaily, ked niekedy vidím v dialke domceky na kopci...
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Zrak1 »

No, to čo si praješ v LD, to tam aj máš :D. Jeden čas som robil sexi veci :-D. Teraz ma to už prešlo. Ešte som neskúšal vyletieť nejak vysoko, dajme tomu až k atmosfére, ale nemám pocit, že by to mal byť nejaký problém. Fantázia nemá hranice.
Z1
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sorer »

PaloB napísal: No lenze, co bolo zaujimave, ze som v tom LD sprevadzal 3 kamaratov (zo skutocnosti) a ukazoval im veci, ktore sa daju vo sne robit - a vyzerali, ze sa im to paci - este som im hovoril, ze nech si to zapamatuju a potom mi (v realite) povedia.

Prave to bolo na tom zaujimave, ze som si stale myslel, ze oni su skutocni a skutocne v mojom sne, vobec mi nedoslo, ze su to len imaginarne osoby. Stava sa vam to tiez? Lebo mne sa toto v poslednej dobe stava casto.
Mal som podobny sen kde som ukazoval kamaratom co sa da v LD robit. Robil som to ale s moznostou ze su to snove klony. Ale mohli byt aj skutocny. Potom som sa ich aj spytal ci si na to pamataju, ale nepamatali. Ale za opytanie nic nedam. Mozno to boli len snove klony, alebo to boli aj oni ale nepamataju si to.
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

to že sem byl omezenej vyškou se mi taky stavalo ze začátku sem nemohjl vyletět vyš něž asi 3 patro,dalši bariera byla tak ve viši mraku proste jako kbdybich na něco nazazil a dal to nešlo nejak sila mi v tom branila.Časem se to zpravilo asi to chce jen trochu praxe a věřit zatm sem byl nejdál na oběžné dráze chtěl sem na měsic ale to se mi zatim nepovedlo.


paloB-svalně se jich zkus zeptat jestli v tom snu nebyly možny je všechno
třeba to nebyli jen představy.
/ha jak vidim tak mě sorer předběhnul/
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PaloB »

No skusim sa ich opytat, ale prilezitost bude az v piatok. Aj ked pochybujem, vzhladom na ich povahu, ze si budu pamatat. :|
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

mes se povedlo vyletet vysoko taky jen parkrat a do vesmiru jen jednou, me jsem pak depku protoze jsem pristal na planete kde byly jen kratery a zadny zivot a probihalo tam neco v tom smyslu ze vesmir zanika, proste po strance psychicke husta atmosfera ...

ale jeden sen s vysokym letanim si pamatuju do detailu do dneska a to ten, kdy jsem byl v lete nad nejakym jezerem s piscitou plazi a ja jsem vyletel nad to jezero cca 500 - 800 m a pak jsem volnym padem padal do vody, pod vodou jsem se odrazil ode dna a cele jsemt o nekolikrat opakoval. Super svoboda a pohoda. Byl jsem tak vysoko, ze jsem to jezero videl jako strasne male a bal jsem se jestli se do neho trefim.
Napísať odpoveď