zajímavé

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

zrak1:
nevravim aby si niekoho presviedcal ak som to spravil tak sa ospravedlnujem ale inak ak cela tvoja inkarnacia (teda zivot) je len o tom aby si zvladol lekciu tak potom o com to je... vsetko je dopredu dane, su len dve moznosti akymi ist, to jest SPRAVIS a NESPRAVIS lekciu, cize sa mi to zda az smutne pretoze potom si 'nic' si len hracka ktora bud poslucha alebo sa posluchat uci dookola az kym sa to nenauci a ked sa to naucit ide sa na dalsiu lekciu...
inak teraz ma napadlo ze: môze byt nebo?? ak sa duse zase inkarnuju aby splily lekciu ci duse ktore ju splnia idu do neba a naco je potom peklo ked ak nesplnis lekciu tak sa znova inkarnujes
a este ma napadlo ze ak sa vzdy reinkarnujes (ako dusa) co ak napriklad svet napadne nejaka choroba a vymrie napr. 5M (milion) ludi... potom podla coho sa urcuje kto sa narodi skor?? A kto bude musiet cakat... alebo sa vyhladi ludstvo a nic tu nebude zive co bude potom s nami (dusami)???

PS: toto je len moj nazor! mam chut o tom diskutovat lebo mna to zaujima ale ak to niekomu prekaza staci povedat dam si odchod :)
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tesla: Trademark je doslova obchodná značka. Výroky, hudba, texty piesní sú chránené proti kopírovaniu autorským právom, čiže copyright. Ale ak sa Ti nepáči, môžem Sagitovi poskytnúť aj copyleft :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Tesla »

Hmm lebo vyroky od microsoftu maju trademark...
A jj copyleft je to spravne :grin:
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

:D
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Zrak1 »

Skúsime teda diskutovať, aj keď takouto formou je to náročnejšie ako osobne.
SagitaX napísal: .... ale inak ak cela tvoja inkarnacia (teda zivot) je len o tom aby si zvladol lekciu tak potom o com to je... vsetko je dopredu dane, su len dve moznosti akymi ist, to jest SPRAVIS a NESPRAVIS lekciu, cize sa mi to zda az smutne pretoze potom si 'nic' si len hracka ktora bud poslucha alebo sa posluchat uci dookola az kym sa to nenauci a ked sa to naucit ide sa na dalsiu lekciu...
Budem sa snažiť reagovať tak povediac zastávaním si svojho názoru :grin: Tú lekciu si predsa vyberieš sám slobodne pred tým, ako sa inkarnuješ. Je to tvoja voľba, takže prečo by si sa mal považovať za hračku ktorá poslúcha, alebo sa poslúchať učí. Je len na tebe, aký život si vyberieš, ktorý ti najviac prospeje, to konečné rozhodnutie je len a len na tebe.
SagitaX napísal: ....inak teraz ma napadlo ze: môze byt nebo??ak sa duse zase inkarnuju aby splily lekciu ci duse ktore ju splnia idu do neba a naco je potom peklo ked ak nesplnis lekciu tak sa znova inkarnujes
Skús napísať čo si predstavuješ pod pojmom "nebo" a "peklo" :wink:
SagitaX napísal: a este ma napadlo ze ak sa vzdy reinkarnujes (ako dusa) co ak napriklad svet napadne nejaka choroba a vymrie napr. 5M (milion) ludi... potom podla coho sa urcuje kto sa narodi skor?? A kto bude musiet cakat... alebo sa vyhladi ludstvo a nic tu nebude zive co bude potom s nami (dusami)???
Podľa mňa drastický nárast obyvateľstva a jeho následné drastické ubúdanie (napr. španielska chrípka, či 2 sv. vojna) je prirodzený cyklus. Nikto tu tiež nevravel, že duše sa inkarnujú do zblbnutia. Ak dosiahneš určitú úroveň duševného vývoja, už sa na zem inkarnovať nemusiš. Čo sa týka čakania, v duchovnom svete neexistuje čas tak, ako ho vnímame my. Minulosť, prítomnosť a budúcnosť je ako keby jeden okamih. Ťažko sa to vysvetľuje, pretože žiaden človek nedokáže vnímať presne ako to naozaj funguje. Na toto sa rozpamätáme vždy medzi životmi. :wink:

SagitaX napísal: PS: toto je len moj nazor! mam chut o tom diskutovat lebo mna to zaujima ale ak to niekomu prekaza staci povedat dam si odchod :)
Verím, že ťa to zaujíma. Možno, keby si si prečítal nejaké knižky, kde autory určite píšu oveľa lepšie ako ja a utvoril by si si svoj názor (možno nejaké približné stotožnenie sa s niektorým z nich :wink: ). Určite by si v nich našiel viacej odpovedí na svoje otázky ako u mňa, ale keď chceš, tak sa pýtaj, v rámci časových možností sa budem snažiť odpovedať.

Upozorňujem, je to len názor :grin:
Z1
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tesla napísal:Hmm lebo vyroky od microsoftu maju trademark...
A jj copyleft je to spravne :grin:
Nemáš na mysli slogany? A k tomu copyleft, Sagita by si tam do toho textu mal dať zrkadlovo obrátené © :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Tesla »

WW6 -> no ano mam. Ale napokon aj podpis je slogan, alebo nie???
Čo sa týka čakania, v duchovnom svete neexistuje čas tak, ako ho vnímame my. Minulosť, prítomnosť a budúcnosť je ako keby jeden okamih. Ťažko sa to vysvetľuje, pretože žiaden človek nedokáže vnímať presne ako to naozaj funguje. Na toto sa rozpamätáme vždy medzi životmi.
To sa mi zda, ze je pisane aj v knihe Daleke cesty od R. M. ked mal pomoct tej dusi, ktora sa stala clovekom.
Stala sa clovekom ale v ino m storoci, a skoncila zivot velmi rychlo vzhladom na nas cas.
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

to zrak1:
nebo= ides tam ked chcipnes ak si bol dobry :)
peklo= ides tam ked chipnes ak si bol zly :)
videl si film Konstantin nieco v tom zmysle...

to all: myslim ze radsej sa pytam a tak ako citam :) nefim, inak co robis ked sa uz nemusis inkarnovat?? :)
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Zrak1 »

Tesla napísal: [To sa mi zda, ze je pisane aj v knihe Daleke cesty od R. M. ked mal pomoct tej dusi, ktora sa stala clovekom.
Stala sa clovekom ale v ino m storoci, a skoncila zivot velmi rychlo vzhladom na nas cas.
Predpokladám že myslím Monroeho (neviem či to píšem dobre, pretože som ho ešte nečítal) Vlastne sa zväčša stotožňujem s autorom knihy Osudy duší od Michael Newton. Vydala to Eugenika.
Z1
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Zrak1 »

SagitaX napísal:to zrak1:
nebo= ides tam ked chcipnes ak si bol dobry :)
peklo= ides tam ked chipnes ak si bol zly :)
videl si film Konstantin nieco v tom zmysle...

to all: myslim ze radsej sa pytam a tak ako citam :) nefim, inak co robis ked sa uz nemusis inkarnovat?? :)
Ja si pod pojmom nebo, pričom tento termín vôbec nepoužívam, pretože je skôr zavádzajúci, predstavujem existenciu medzi životmi, teda dimenziu, na ktorú si počas života len tak ľahko nespomenieme. Je to miesto, kde všetko chápeš, kde nie je čas ako taký, kde panuje bezhraničná láska, otvorenosť, pochopenie tolerancia. Je to diemnzia v ktorej existujú naše duše, ktoré tento svet vlastne ako keby tvoria, aj keď pôvodcom všetkého je jediný zdroj. Nie je to ale cieľ našej duševnej existencie.

Pod pojmom peklo si predstavujem začarovaný kruh, ktorý si duša tvorí sama svojimi výčitkami, nespokojnosťou... teda akýmsi stagnovaním vo svojom vývoji, kedy nedokáže prekonať vážne duševné problémy, ktoré vznikli v nej samej počas nezvládnutých životov, v ktorých sa dopustila ťažkých "hriechov". Dajú sa prekonať, ale je to náročné. Peklo ako plamene a čerti podľa mňa neexistuje. Je len v mysli duše.
Z1
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

ak tomu chapem tak tam ides po smrti a si tam kym sa znova inkarnujes (do 'neba')? inak co je vlastne ciel nasej dusevnej existencie? a co potom ked ju dosiahneme
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

SagitaX:

To by som chcel vedieť aj ja. Momentálne "viem", že sa musíme ešte veľa učiť. Sme len na začiatku, čo nie je povzbudzujúce, ale všetci raz museli začať no nie? :wink:
Z1
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

SagitaX:

Ináč, chápeš to tak ako tomu verím, nemôžem nápísať správne, ale podľa mňa správne :grin:

PS: Vieš o tom, že som mal na začiatku ten istý obrázok ako ty? Neviem prečo som ho zmenil, možno aby bol prichystaný pre teba? :grin:
Ten obrázok čo tam mám mi ináč vôbec nie je sympatický, ale iné sa mi nepáčia. Jeden taký, čo sa mi naozaj ľúbi mám na inom fóre, ale predpokladám, že nie je možné ho len tak okopčiť /ww6 :lol: /a aj tak sa moc do počítačov nevyznám. Som len bežný užívateľ :D
Naposledy upravil/-a Zrak1 v Pi Jan 27, 2006 16:51, upravené celkom 1 krát.
Z1
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

to je pravda ale mne sa to vidi dake cudne... inak moze sa clovek inkarnovat na zem aj ked uz vsetko dosiahol? lebo co ak to dosiahneme a uz sa nebudeme inkarnovat co potom?? kde budeme? co budeme robit? uz sa nebudeme mat co naucit... potom budeme zbytocny (no v takom cudnom zmysle) a mozme aj umriet (dusa)?
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

ja som inak dotieravy :) ale fakt mi to neda
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Napísať odpoveď