magia negra - čo si myslite o nej?

Techniky pre praktikovanie mágie

Moderátori: RedHawk, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Lili
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So Nov 05, 2005 9:29

Re: magia negra - čo si myslite o nej?

Príspevok od používateľa Lili »

Wotan napísal:este sa spytam, ze ako to funguje, kedze by vznikal depozit energie vo vesmire, potom by to cele krachlo, ake mate dokazy o tom ze sa nieco musi trikrat vracat? kto ma s tym prakticke skusenosti a moze to dosvedcit, tak nech prosim napise...
mozno je to ako bumerang ktory cloveku vleti rovno do slabin, ale je to stale bumerang, ktory leti rovnakou rychlostou a treskne do nas spatnym uderom... (s bumerangom je to priklad, samozrejme ze nemoze letiet rovnakou rychlostou)

nikto nema toto velmi prepracovane, avsak vsetci sa obrania ze konat nieco skodlive ostatnym je ake nespravne, no obmedznenie slobody je nespravne, skodit je hlupe, ale selma ktora zozerie svoju korist predsa nebude trpiet, mozno akurat traviacimi tazkostami :grin:
ale selma kona pudovo a hlupak sa pomstuje...

teda som chcel povedat, ze ak sa nieco vrati, tak to bude rovnake mnozstvo energie, mozno ked budem oslabeni, tak mi to bude pripadat ako velky trest, ale aj tak je dost zvlastne, preco by sa energia mala stupnovat...
skuste mi to prosim objasnit...
Musím ťa prebrať z tvojich ilúzií-zákon trojnosti neznamená,že sa ti vráti tirktát-to znamená,že nemôžeš ani dúfať v to,že ked niečo dobre urobíš ,,na opravu´´ tak sa ti to nevráti. Je zopar spôsobov ako to obísť(o ktorých tu radšej nenapíšem) ale vždy sa ti to vráti či to obídeš alebo nie aj tak sa ti to vráti. A o tom,že zákon trojnosti funguje sa kľudne ujisti,ja sm prvý a posledný raz zoslala(hoci len malú)kliatbu a celý týždeň som sa z toho nemohla spamätať. Takže najlepšia je liečba šokom-držím palce
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: magia negra - čo si myslite o nej?

Príspevok od používateľa Tesla »

Wotan: Vitaj v Klube! :D
Ako vidim niesom sam, co veri v zakon zachovania energie.

Na druhej strane - je hmota je energia? Lebo sa nepochybne moze menit na energiu.
Vo fyzike neuznavam slovo menit, iba ak rozkladat.
A je dokazane, ze energia ma hmotnost. Napriklad kocka uranu na vahach po par dnoch ma viditelne mensiu hmotnost.
Ale takisto nikto nevie, ze kde sa energia vzala - predpokladame, ze bola sustredena v jednom bode...

Ech a zeby bola dusa energia? - potom by sa asi dala merat :)
Nie podla mna duse nepatria do tohto sveta, ale stale neviem najst branu, cez ktoru sa dostava nieco z ineho sveta sem(mozno vo forme energie).
Alebo pri AC neviem najst cestu, ako vedomie dostat z elektriny do "eterickej energie" a potom si branu najde sama a mozno ona sama je branou.

Pod pojmom "etericka energia" si predstavujem energiu, ktora moze byt vsade, ale aj v jednom bode a je inteligentna.
Je aj pre mna tazke si to predstavit - moze to byt operacny system, ale ako sa taky system dostane von?

Ja to vidim asi tak, ze ta energia medzi sebou komunikuje, ale neviem ako...
Je to na dlhy rozhovor.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: magia negra - čo si myslite o nej?

Príspevok od používateľa Tesla »

A este kliatba podla mojej teorie by bola taka inteligentna energia vyslana na ciel z ucelom sposobit skodu. Taky pocitacovy virus.

Ono mozog sa dost podoba na pocitac a dost ma mrzi, ze ludia nemaju zariadenie pre priamy pristup do niektorych oblasti ako napriklad:

---Tabulka prevodu signalov na chuti---
x--- //kyslost
-x-- // slanost
--x- // horkost
---x // sladkost

priklad :
uroven 9 kyslosti : kyselina HCl
uroven 9 slanosti : Sol
... horkosti: stava z pupavy
... sladkosti: ... :)

a teda su potom algorytmy na premienanie chuti v pocity : 9999 - humus
1305 : zeleninova polievka, humus...
A priamym pristupom by som zmenil slovo humus na pochutka 1. triedy...
A zbavil by som sa tym mnozstva problemov (ako dieta vo vyvoji :) zjem len malo druhov jedal, a na dovolenkach a vyletoch je to dost o zivot...)

Sakra uz zase idem OT :shutup:
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: magia negra - čo si myslite o nej?

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tesla napísal:A este kliatba podla mojej teorie by bola taka inteligentna energia vyslana na ciel z ucelom sposobit skodu. Taky pocitacovy virus.
V podstate si to vystihol celkom dobre. :twisted:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Príspevok od používateľa nou »

energia ma hmotu. ak poletite rychlostou 1000 km/h tak 80 kg clovek bude vazit o 0,000000000003429355 kg viac ako ked by stal. :grin:
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

nou napísal:energia ma hmotu. ak poletite rychlostou 1000 km/h tak 80 kg clovek bude vazit o 0,000000000003429355 kg viac ako ked by stal. :grin:
Ja len upresním o 0,000000000003429355178362257183 kg viac. :)
Len detail. Hmota je jednou z foriem energie. Energia nemá hmotu. Môže mať hmotnosť, hybnosť a samozrejme špecifické účinky ako svietivosť, náboj resp. polaritu atď.atď. viď fyzika. :grin:
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Re: magia negra - čo si myslite o nej?

Príspevok od používateľa Anubis »

Wotan napísal:teda som chcel povedat, ze ak sa nieco vrati, tak to bude rovnake mnozstvo energie, mozno ked budem oslabeni, tak mi to bude pripadat ako velky trest, ale aj tak je dost zvlastne, preco by sa energia mala stupnovat...
skuste mi to prosim objasnit...
No, nie je to celkom tak. Magický útok sa nevracia ako bumerang, ale odrazom. 2 príklady.

1. Tenis. Ty hráš s majstrom sveta. Ty odpáliš bombu. On zívne, tresne do toho a tebe to odtrhne ruku i s raketou.

2. Keď družica letí do vesmíru, letí zotrvačnosťou. Ako získa potrebnú energiu aby mohla povedzme zmeniť smer. No predsa odrazom od atmosféry nejakej planéty.
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

měl bych na vás dotaz jak si přestavujete podstu hmoty:
Problem je že většina lidi si predstvuje hmotu jaku nejaky mikroskopicky kuličky.

Moje predstva hmoty je že sou to pouze pravdepodobnostni pole energie.
Ta energie je vsude a zaroven nikde /v každym miste z určitoou pravdepodobnosti/.


Tesla to s tim převodem signálu a nastavenim mozku mě napadlo taky
určite by to přenastavit šlo třeba se v tranzu do toho nastveni dostat.
Ja sem akorát zkoušel odrušit negativni zvuky tak že sem si predstavil zesilovač a postupne sem zespaboval.Nebo sem si představil ovládaci pult.
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

Problem je v tom, ze ja si neviem hmotu predstavit :)
Aj ked sa n nu pozeram kazdy den
Lebo malokto vie, z coho sa skladaju kvarky, fotony, neutrina...
Urcite je, ze nic nemoze byt celistve(akoze sa to uz dalej nerozklada)
Iba ak by sa energia dala polarizovat si to viem predstavit. A svetlo sa da...
Je ale svetlo energia, alebo hmota?...

Mal by som si precitat specialnu teoriu relativity, leo sa mi nezda, preco b mla byt rychlost svetl absolutna a najvyssia...
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

Tesla napísal: Je ale svetlo energia, alebo hmota?...

Mal by som si precitat specialnu teoriu relativity, leo sa mi nezda, preco b mla byt rychlost svetl absolutna a najvyssia...
Hmota je forma energie. Takže tvoja otázka je vyriešená.

Špeciálnu teóriu relativity si rozhodne prečítaj. Pokiaľ ovládaš vyššiu matematiku, najmä diferenciálny počet, tak jej s najväčšou pravdepodobnosťou i porozumieš. Prezradím ti, ako to dopadne. E=mc2 (na druhú). Ale asi sa z nej jednoznačne nedozvieš, prečo je rýchlosť svetla absolútna a najvyššia.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

Anubis napísal:
Tesla napísal: Je ale svetlo energia, alebo hmota?...

Mal by som si precitat specialnu teoriu relativity, leo sa mi nezda, preco b mla byt rychlost svetl absolutna a najvyssia...
Hmota je forma energie. Takže tvoja otázka je vyriešená.

Špeciálnu teóriu relativity si rozhodne prečítaj. Pokiaľ ovládaš vyššiu matematiku, najmä diferenciálny počet, tak jej s najväčšou pravdepodobnosťou i porozumieš. Prezradím ti, ako to dopadne. E=mc2 (na druhú). Ale asi sa z nej jednoznačne nedozvieš, prečo je rýchlosť svetla absolútna a najvyššia.
Aha, som druhak na strednej (stredne odborne uciliste stavebne) :D

Ono matika mi celkom ide... Skusim pohladat na nete
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: magia negra - čo si myslite o nej?

Príspevok od používateľa nou »

299 792 458 m/s je rychlost svetla a podla vzorca

m = m0 / odmocnina z (1 - v^2/c^2) dostavame pre udany priklad to bude presnejsie

6,8682102225590967389576530973113e-11.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Relativist ... 1_hmotnost tu je vzorcek aj s vysvetlenim.

pri polovicnej rychlosti svetla by ste mali uz 92,397 kg.
Prídem si po teba.
Wotan
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Pi Jan 06, 2006 13:51

Príspevok od používateľa Wotan »

tesla ja myslim, ze hmota je forma energie, su tu formy energie tzv. jemnejsie, ak su inteligentne, nazvime ich duchmi atd.
aj my sme len pozliepanci z energie ktora je prejavena cez tuto hmotnu ralitu

anubis- lenze tu lopticku mozes odrazit nejakou vacsou klatbou, co mi je komicke, ked si predstavim to stupnovanie, az dokial sa nieco nezosype :angel:

ale co tu enrgiu odrazi, mam teoriu a myslim ze vhnodnymi psychickymi technikami by to bolo mozno obist, avsak ja nepotrebujem nikomu skodit, zaujimam sa o to
a skodit preto aby som odskusal ci to funguje nepotrebujem 8)

a to ze dakto posiela kliatby a skodi je jeho problem, nech si to zlizne, ale ja som sa zaujimal skor o energeticku stranku toho... mozno je to aj strasenie, ale pokial nemam taku potrebu, tak mi je to jedno, mozem o tom akurat polemizovat, kto veri v karmu alebo v boha ktory nas tresce je pre mna prinajmensom zvlastny clovek :roll: :roll: :roll:
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: magia negra - čo si myslite o nej?

Príspevok od používateľa Tesla »

nou napísal:299 792 458 m/s je rychlost svetla a podla vzorca

m = m0 / odmocnina z (1 - v^2/c^2) dostavame pre udany priklad to bude presnejsie

6,8682102225590967389576530973113e-11.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Relativist ... 1_hmotnost tu je vzorcek aj s vysvetlenim.

pri polovicnej rychlosti svetla by ste mali uz 92,397 kg.
Ved fajn. Ale tato zmena hmotnosti zavysi od pozorovatela nie?
Lebo ked ides ty 1000 km/s a ja tiez tak voci mne ides 0 - aj vtedy hmotnost narasta?
Lebo ako ovplyvni mna to, ze napr auto popri mne prejde skoro rychlostou svetla(vo vakuu samozrejme)? Ta hmotnost sa neda odmerat a ovplyvnit by ma to malo akurat tym, ze na mna bude posobit vacsiou gravitaciou...

Iba ak by to boli vahy nkonecne dlhe, a to auto by islo po/pri nich
Používateľov profilový obrázok
Anubis
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 36
Dátum registrácie: St Mar 22, 2006 23:14

Príspevok od používateľa Anubis »

Wotan napísal:anubis- lenze tu lopticku mozes odrazit nejakou vacsou klatbou, co mi je komicke, ked si predstavim to stupnovanie, az dokial sa nieco nezosype :angel:
No, neviem čí môžeš odraziť kliatbu kliatbou, ale ja som mal na mysli ochranný štít. Ten energiu kliatby odrazí s a pošle znásobenú nazad.
Napísať odpoveď