Experiment - sugestivní nahrávka

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

ja sem pod to hodil hemi-sync signál
http://data1.edisk.cz/stahni/26661/LD_1.mp3_32.8MB.html
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Príspevok od používateľa dRevnik »

marley5 napísal:je to vazne perfektna vecicka.. uz som dlho nemaval LD a s tymto je to hracka, aj teraz som sa prebudil po LD a tak tu pisem. Chcem sa spytat, ci nahravka obsahuje rozdiely frekvencii? pripadne ci sa neda nimi este nejako vylepsit?
Jsem rád že to pomáhá :) K tomu dotazu: Moje originální nahrávka obsahuje jenom mluvené "hypnotické" sugesce, žádné frekvence k naladění mozkových vln použity nebyly. Měl jsem sice v plánu vytvořit i verzi ke které by byl připojen zvuk z Brain Wave Generatoru, ale zjistil jsem, že po smíchání obou zvuků dochází (alespoň u mé zvukovky) ke slyšitelné deformaci zvuku z BWgenu a nejsem si jistý, jaký by to mělo vliv na účinek. osobně mám s těmito experimenty špatnou zkušenost - když jsem poslouchal presety z BWgenu na mp3 přehrávači (u kterého nebylo možné vypnout eqalizaci) zaplatil jsem za to po poslechu regulérním omdlením a chvilkovým bezvědomím. Měl jsem štěstí že jsem při pádu nenarazil hlovou o roh stolu :-/

Proto už raději poslouchám BWgen jedine z PC a "čistě" - tedy bez nějakých přimíchaných zvuků. S tím jsem nikdy problémy nezaznamenal, naopak mohu vřele doporučit. Pro LD a OBE se mi jako nejlepší osvědčil preset Hypnagogic Hologram http://www.bwgen.com/presets/desc162.htm
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Experiment - sugestivn

Príspevok od používateľa SagitaX »

dRevnik: to ked si omdlel, si pocuval pocas norm dna tie veci alebo si to pocuval ked si skusal a ten efekt sa dostavil neskor?

k tomu presetu, ked to pocuvas cez PC mas nejake sluchadla alebo to mas na repro?

a este zalezi ak mas repro kde su repraky? lebo ja co som skusal tie presety vsetomozne tak som ziadny uspech nezaznamenal...:(
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Príspevok od používateľa dRevnik »

SagitaX: Poslouchal jsem 30 minut nějaký preset z MP3 přehrávače, někdy večer, asi kolem 8. hodiny. Po skončení presetu jsem normálně vstal a šel si pro jídlo, sednul jsem si na chvíli na křeslo, pak jsem vstal a okamžitě sebou fláknul o zem. (od konce poslechu to bylo asi 5-10 minut) Na to jak k tomu došlo si nevzpomínám - jediný co si pamatuju - že jsem ASI vstával z křesla a pak si pamatuju už jenom jak jsem ležel na zemi a nechápal jsem, jak jsem se tam dostal a co se děje - bylo to, jako kdybych tam spal a probudil se, ale trvalo to (to bezvědomí) jenom pár vteřin (jak mi řekli spolubydlící).

BWgen zásadně se sluchátkama (ono to bez nich prakticky nejde). Ještě by nastavení mělo být zvoleno pro repro - ale poslouchat ve sluchátkách, bo jak jsem se dozvěděl, když nastavíš v Ovládacích panelech sluchátka, levý a pravý kanál se lehce smísí a tím může dojít ke snížení účinku.
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Experiment - sugestivn

Príspevok od používateľa SagitaX »

heh asi preto som nedosiahol ucinok lebo som to mal na repro, dnes vyskusam ten preset na ktory si sem dal odkaz a uvidime...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Re: Experiment - sugestivn

Príspevok od používateľa dRevnik »

SagitaX napísal:heh asi preto som nedosiahol ucinok lebo som to mal na repro, dnes vyskusam ten preset na ktory si sem dal odkaz a uvidime...
ono, když používáš nějaký program a obzvlášť takový, který ovlivňuje tvoje myšlení, je většinou dobré si alespoň přečíst návod :grin: :wink:
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa SagitaX »

hehe asi mas pravdu, ale komu by sa to chcelo citat, ked moze hned skusat, navody su na to aby ked sa niekto nudi mohol zabt prazdnu chvilu :smoking: :devil: :reading:
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
marley5
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St Máj 10, 2006 20:03
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marley5 »

ATA napísal:ja sem pod to hodil hemi-sync signál
http://data1.edisk.cz/stahni/26661/LD_1.mp3_32.8MB.html
Dik za pracu to iste som skusal aj ja. Teoreticky by to mohlo byt ucinnejsie..
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Experiment - sugestivn

Príspevok od používateľa SagitaX »

teda vcera som skusal ten preset na ktory sem da dRevnik odkaz, robil som vsetko ako mi poradil, a pani to bolo nieco nenormalne uplne som s toho mimo, nepodarilo sa mi vycestovat ani som nemal LD, ale dialo sa asi toto:
lahol som si vsetko v poho a idem skusat ked som sa dostal uplne dole na tej frekvencii zacala ta doba ked ste na pomedzi sna ze ste si este vedomi sami seba ale pred ocamy mate obrazy alebo cele snove utrzky, ja som mal tiez take utrzky ale UPLNE REALNE napriklad som nieco robil s loptou a vravel som si ze ake super toto je ako velmi je to realne a chcel som kopnut do lopty a aj v reale som kopol nohou co ma s toho "sna" vyhodilo o chvilu na to znova totalne realny "sen" kde bolo nieco na citanie, snazil som sa ze to precitam a potom v reale vyhodnotim, ale ked som sa prebral uz som nechapal ten text... takto to slo dalej, pri fizyckej cinnosti som hybal aj real telom a pri niecom inom som si to obzeral a snazil sa zapamatat vsetko co sa da, bohuzial potom mi to v reale robilo chaos... bola to celkom haluz, a co je take super ze som nezaspal, ked som chcel prebral som sa alebo som bol v tom "sne" ale aj v reale ze ma to nepustilo dalej...
som zvedavy co bude pri dalsich testoch, ked nic ine tak aspon toto je celkom haluz, ked nad tym uvazujem neviem ci by sa to nedalo povazovat za mini LD ale asi nie...najviac ma mrzi ten text co som v tom sne cital lebo som si isty ze som vedel citat a ze som ho precital, este som si v duchu vravel ze ake super, nechapem ako mozem nieco taketo realne zabudnut, ale stalo sa...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
theking
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: St Jún 21, 2006 20:38
Bydlisko: www.spin.wbl.sk
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa theking »

dRevnik napísal: osobně mám s těmito experimenty špatnou zkušenost - když jsem poslouchal presety z BWgenu na mp3 přehrávači (u kterého nebylo možné vypnout eqalizaci) zaplatil jsem za to po poslechu regulérním omdlením a chvilkovým bezvědomím. Měl jsem štěstí že jsem při pádu nenarazil hlovou o roh stolu :-/

Proto už raději poslouchám BWgen jedine z PC a "čistě" - tedy bez nějakých přimíchaných zvuků.
takze myslis ze by som nemal pocuvat nejake BWGEN a pod veci na mp3 prehravaci pocuvat ak sa mi neda vypnut EQ? hmmm...da sa to nastavit na "normal"...ale...no...neviem :D
Všetko má svoje dôvody.
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Príspevok od používateľa dRevnik »

theking napísal: takze myslis ze by som nemal pocuvat nejake BWGEN a pod veci na mp3 prehravaci pocuvat ak sa mi neda vypnut EQ? hmmm...da sa to nastavit na "normal"...ale...no...neviem :D
No, můžu ti říct jen tolik, že já to už zkoušet nebudu. BTW: taky jsem měl EQ nastavený na "natural."
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
Kakawo
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: St Aug 02, 2006 10:57
Bydlisko: Zvolen Monarchy
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Kakawo »

Chcem takisto poďakovať dRevnikovi za nahrávku , noe som tu síce nový no zatiaľ som sem nepísal....
Po odskúšaní jeho nahrávky som sa však rozhodol že napísať treba.....

ČO SA DIALO:
Už dlhší čas sa zaujímam o AC, a ostatné schopnosi ako je napríklad telekinéza, pyrokinéza, telepatia. S AC som však žiadny znateľný úspech nedosiahol, a pomaly ma aj obchádzala viera v jeho existenciu , vraví sa však že viera predchádza zázrak. Momentálne som na treťom(z ôsmych) týždni astrálneho kurzu od Pritcharda(alebo tak nejak je to jeho meno). O AC sa snažím už ale okolo dva mesiace zatiaľ bez nejakého značného úspechu, viem že je to krátka doba, niekedy to trvá aj dlhšie podľa toho čo tu niektorý píšete, ja som však strácal trpezlivosť. Pred asi hodinou a pol som na vašom fóre našiel nahrávku od dRevnika. Stiahol som ju, dal som si ju do Mp3, uvolnil sa a zapol ju. Stavy ktoré prichádzali som už poznal s predchádzajúcich pokusov, avšak potom prišiel zlom, nepamätám si nič, pravdepodobne som mal LD, myslím si to preto lebo zo začiatku som vedel že snívam a mohol som si robiť čo som chcel, alebo asi pravdepodobnejšia možnosť, že som mal LD ale potom som zaspal. Zobudil som sa len teraz tak Vám píšem môj prvý väčší zážitok a prosím o radu, čo mám trénovať aby som nezaspal a udržal si čo najdlhšie LD.
A ešte jedna otázka, pomôže mi LD pri tréningu AC, alebo kde je hranica medzi nimi.

Ďakujem :zzz:
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa SagitaX »

kakawo: metod na udrzanie sa v LD je mnoho vacsina na tomto fore, tu su http://www.3oko.sk/viewtopic.php?t=259...

LD asi nepomoze pri AC, neprepajal by som tieto veci, zaoberal by som sa tym ze AC jedna vec, LD vec uplne ina ale mozno sa mylim cize to neber ako 100% pravdu :wink:
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

neviem no ale podla mna je od LD k AC velmy blizko ! parkrat pri mojich lepsich LD sa mi stalo ze po strate vedomia v sne som sa zrazu ocitol v mojej izbe a vznasal sa po nej ..sice nekontrolovatelne ale boblo to 100 percent AC !
Čo vieme o smrti, keď vieme tak málo o živote.
Používateľov profilový obrázok
Tilk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne Júl 02, 2006 6:39
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Re: Experiment - sugestivn

Príspevok od používateľa Tilk »

dRevnik
Chlape ty si Boh! Myslel som si ze uz som strateny pripad, v poslednej dobe sa moje snahy o LD zredukovali na pocuvanie sugestivnej nahravky pred spanim na ktoru som sa uz aj tak nevedel sustredit a zacal som vzdy rozmyslat o nicom celkom inom. A posledne tri tyzdne som bol odcestovany a nepocuval som ani to. O nejakych testoch reality akebo vlastnej sugescii ani nehovoriac.

No a vcera pred spanim som si pustil preset Hypnagogic Hologram z tvojho odkazu a po nejakom case som ho vypol s tym ze aj tak mam myslienky niekde inde a vobec sa na to nesustredim, akurat ze nemozem zaspat.

No a ked som zaspal, resp. az nad ranom, bub, ved ja snivam :lol: Teda nebolo to take ohranicene, uz dlhsie som sa v sne choval akoze toto nie je naozaj, napr. boli na chodbe 4 dvere ale vedel som ze pred tym tam bolo 5 miestnosti tak som si proste pomyslel ze za dverami ta miestnost bude (aj ked sa to nie celkom podarilo) No potom som si uz na rovinu povedal ,,Toto je sen a preto si mozem robit co chcem" :-)

To sa uz to miesto pred tym prelinalo a nasiom domom. Napadlo ma co vyskusam tak som otvoril okno a vyskocil z neho. Dopadol som na chodnik a povedal som si ze budem behat po stenach. To uz zasa bolo niekde inde, nie pri nasom dome. Velmi mi to neslo tak som zacal lietat. Vyskocil som cca 1m nad zem, v bode kde som bol najvyzsie som sa zasa odrazil a takto som vyskackaj asi do vysky stromu (to uz zasa bolo u nas), v korune boli dvaja ludia ktori sa so mnou zacali bavit. Vystrel som ruky ze idem plachtit ale spadol som na zem. Tak som sa chcel presunut niekde vysoko od kyal sa bude dat dlho padat, napadla ma Eifelovka ale ked som sa tam chcel presunut, nepodarilo sa, postavy co boli na povodnom mieste mi stale nieco hovorili a ja som sa od toho nejako nevedel odosobnit. Potom som este siel na namestie pred domom, ktore uz zas vizeralo celkom inak (tu namestie nie je), skor ako nejake francuzske mestecko. Potom som sa postupne zobudil.

Sen som si nezapisoval uz asi mesiac tak sa nedivim ze si nejak extra vela nepamatam. Vo vseobecnosti by sa dalo povedat ze hlavny problem som mal s odosobnenim sa od prostredia sna, mohol som si robit co som chcel vramci situacie v sne, ale nevedel som odosobnit svoju mysel aby si uvedomila, ze je tam vsetko len preto lebo ja som si to sam vytvoril. Tiez som mal problem so stale sa meniacim prostredim sna, v nom mi to vobec neprislo divne, ani v LD nie, az rano ked som sa zobudil. Chvilu som bol v nejakej kancelarii ci kde, potom zrazu doma, potom zasa na nejakej ulici, potom napoli tam a napoli doma, potom zasa doma... Malo si uvedomujem prostredie sna a vzdy sa sustredim len na konkretnu vec ktoru prave robim, tym my unika ostatne. Nieco ako keby v tom sne vzdy bolo iba to, na co sa prave pozeram, a ked sa obzriem inde nieco sa tam narychlo vytvori. Myslim ze na to ze to bol moj druhy LD bol uz tak pekne dlhy a stabilny. Musim sa zamerat hlavne na kvalitu a uvedomenie sna. Aby som rozmyslal co najpodobnejsie bdelemu stavu.

Kazdopadne diky za zaujimavy preset, budem este skusat. Ak mas este nejake typy daj vediet. Ako by sa mal vlastne pocuvat? Nahlas? Potichu? Ako asi dlho? Mal by som sa pri tom nejak specialne uvolnovat? Ja som sa po chvili prestal sustredit a rozmyslal som nad niecim uplne inym. Ma to aj v tedy nejaky ucinok? A co ta tvoja sugestivna nahravka? Posobi nejak aj ked ju mam len pustenu a myslim na nieco ine?
[url=http://kevan.org/brain.cgi?TiLK]secret place[/url]
Napísať odpoveď