The Secret

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: The Secret

Príspevok od používateľa georg »

heh, tak ja to skusim s kurzovym tipovanim. :)
inak cely den sa snazm mat dobru naladu, nenervovat sa, snazim sa citit prijemne... tak uvidime.
mnohý a ani jeden
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: The Secret

Príspevok od používateľa sorer »

ja to skusam tiez s peniazmi, ale ked som zistil ze uz mam skoro polovicu ziadanej ciastky tak som musel sumu viacnasobne zvysit :)
Stretneme sa vo sne ;)
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Alino napísal:ja s tym momentalne ovplyvnujem dropy v age of conan, padaju mi velmi hodnotne predmety ktore chcem. Uplne sa sustredim ze to padne, vizualizujem si to a ono to vazne padne.
lol, nahoda :D mimochodom nightalfa asi nepoznas co? :lol:
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: The Secret

Príspevok od používateľa georg »

sorer
wau, aj ja chcem! heh, uz sa tesim, ako mi to bude sypat :D
neprezradis, kolko si chcel na zaciatku? ja som si dal za ciel tento mesiac zarobit liter na stavkovani.
mnohý a ani jeden
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: The Secret

Príspevok od používateľa ibbeta »

Ja osobne by som bol voci tomuto dielku skepticky. Ak by tieto tezy boli preukazatelne fungujuce, bez rozdielu na miesto cas atd., pravdepodobne by mohli byt vedecky overene. Ludia by si napriklad zacali tak ako vy priat viac penazi. Ak by tato fungovalo, kazdy by za chvilu bol milionarom. Lenze odkial by sa vzali miliony pre kazdeho? Aku hodnotu by mali peniaze keby ich mal kazdy kolko chcel?
Dalsia vec, ak uz chcete experimentovat s vlastnymi (egoistickymi) tuzbami, robite si vzdy na konci experimentu vyhodnotenie uspesnosti? Je ta uspesnost statisticky vyznamna? Viete ako sa testuju statisticke hypotezy?
Mozno zniem prilis seriozne, mozno to beriete ako zabavku na vyskusanie, ale aj tak, trocha skepticizmu nikdy nezaskodi...
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

kazdy sa nestane milionarom, vyhrava silnejsi jedinec, ten ktory viac chce :) a dokaze si myslienku tak pozitivne s formulovat ze sa mu to nakoniec splni. a kazdy nechce prachy, hoci by ich vedel minut ale niekto netuzi priamo len po peniazoch. napr. ja nie :D
Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

suhlasim s ibbetou...tiez si myslim ze je to nemozne aby to fungovalo - proste svet by nemohol takto pracovat...to by proste neslo
Skor si myslim ze je to presne o tom ze clovek ak nieco velmi chce tak podvedome robi vsetko preto aby to dosiahol. Urcite ked niekto velmi chce lietat tak lietat nebude...nemyslim ze sa moze clovek obohatit napr. na stavkovani...

Kazdopadne ak tomu tak velmi verite nemal by byt problem nejako si to statisticky overit....napr. u toho stavkovania...ved ak som spravne z filmu pochopil tak to funguje aj naopak...teda vsadim si a chcem aby som nevyhral...tak skuste dakdo tak tyzden chciet vyhravat a tyzden prehravat a potom sa s nami podelte o vysledky...

A este ma tak napadlo...teoreticky ak by to naozaj fungovalo...aky by mal zivot zmysel...ja viem trocha od veci otazka, ale ved o com by to bolo?
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: The Secret

Príspevok od používateľa georg »

TheONE
Ver si alebo never, mne to pomaha. A teraz nemyslim iba stavkovanie, ale celkovo. Odkedy TO, tak som stastnejsi. A peniaze tiez prisli. Sice som na ne musel robit, ale nijako extra, praveze lahkou, resp. rychlou robotu. (Kto da za pol hodinu brigadnikovi 500 korun? Ja vynesiem sedacku na sieste poschodie a mam zarobene. Potom len cakam na dalsiu robotu. Mam to lepsie ako kopat kanal za 130 korun na hodinu, som menej unaveny a mam viac penazi za kratsi cas.) Proste sa mi teraz zije lepsie, som stastnejsi, vyrovnanejsi, akosi sa mi vsetko dari.. :)
Mozno keby si ty zmenil svoj pristup a nebol tak skepticky, mozno by si tiez pisal ako ti je dobre na svete :idea:
mnohý a ani jeden
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

TheONE napísal:Urcite ked niekto velmi chce lietat tak lietat nebude...
Žijeme ve vesmíru, kde platí zákony, jako třeba zákon gravitace.
Pokud spadnete z budovy, je jedno, jestli jste dobří nebo špatní, stejně trefíte zem.
to je citacia z toho filmu. taketo zakony samozrejme vela ludi ovplyvnovat svojim chcenim nevie. ale mozes pritiahnut ine veci, ako je laska, osoby, prosperita...
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Ja sa tiez pridavam skor k tym skeptikom :roll: ..nie kazdy moze mat vsetko...
Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

Georg vies co je placebo?...ide o to ze takuto vec mozes len tazko nejako dokazat...
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: The Secret

Príspevok od používateľa georg »

TheONE
Viem. Mozno by sa dala dokazat alebo vyvratit tym, ze sa pokusis to robit.
mnohý a ani jeden
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: The Secret

Príspevok od používateľa ibbeta »

Experts Debate Self-Help Phenom 'The Secret' (CBS News)

The Secret's David Schirmer exposed
nemozem si odpustit skvely komentar z youtube:
I visualize David Schirmer going to jail.
Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

To prve som si pozrel, to druhe uz len tak letmo, ale aj tak sa mi zda ze stale dokolecka sa len omiela jedno a to iste...jednoducho cela tato vec je zalozena na tom ci tomu clovek veri, pretoze vidime ze to nejde dokazat niecim fakt nepriestrelnym, to ze ten tipek povie ze je to veda lebo su ludia na nete ktori vypisuju ze im to funguje a zlepsili si tym zivot ja teda urcite nepovazujem za legitimny dokaz.
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Tajomstvo

Príspevok od používateľa nou »

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=7462 pohlad z troska druhej strany.
Prídem si po teba.
Napísať odpoveď