maji ptaci DUSI ? samozrejme

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

maji ptaci DUSI ? samozrejme

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

mame bohuzel na domu na kraji strechy vedeny draty s elektrinou od energetiky. Nejaka straka se tam dnes rano chytila a ohorela..

Manzelka slysela ze venku strasne stebetaji ptaci a videla to jak jichtam prilitlo snad 20 a poletuji sem a tam okolo te spalene kamaradky co tam chudak visi mezi temi draty. ty straky tam litali sem a tam a kricely jak uragan a svolavali se na misto.. Zena z tohobyla cela vydesena.. tak Vyjdu teda ven se podivat .. a najednou vidim jak asi 2-3 velke straky mezi sebou chytli tu spalenou co tam VISELA.. a odleteli s ni pryc. NENECHALI ji tam. NO a pak nekdo at tvrdi ze zvirata nemaji inteligenci ani dusi.... :idea:

zajimave je ze se zadna dalsi uz nespalila kdyz ji tam odtud sundavali
no nick
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Sep 28, 2006 11:00

Príspevok od používateľa no nick »

Spis bych rek, ze ji chtely sezrat, kdyz uz je mrtva, ale prislo jim nebezpecny zrat ji tam, kdyz videly ze tam ta prvni zahynula :roll: ...
Gregory
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Pi Mar 03, 2006 18:24
Bydlisko: Velké Karlovice (ČR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Gregory »

Mno, já už viděl u zvířat různé divy a ty mě nutí sem napsat, že duši má každý živý tvor.
Když sleduju mravence, tak taky odnášejí raněné a není to kvůli potravě.
Inteligenci křečka jsem zkoušel na bludištích a moc dobře si pamatoval, jak jimi projít!

Zvířata nejsou tak blbé, jak si myslíš. :wink:
Po všeckem ho***, akorat po včelach med.
-nevím kdo to vymyslel, ale je to tak.
http://www.sweb.cz/guffy.guf/
no nick
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št Sep 28, 2006 11:00

Príspevok od používateľa no nick »

Gregory napísal:Zvířata nejsou tak blbé, jak si myslíš. :wink:
Jestli to bylo na mě, tak já si rozhodně nemyslím, že jsou zvířata blbá, právě naopak, ale nemyslím si, že jejich inteligentci dokazuje to, co psal OBI-VAN.
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

hmm ze by straky byli kanibalky.. to jsem teda jeste neslyse

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

mame tu nejaky zoology ?? :grin:
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

Zvierata MAJU dusu aj vedomie.
Totizto neviem, ci som to tu uz nehovoril, ale mali sme psa, ktoreho sme museli utratit ked sme sa stahovali a ten pes to citil. Cely tyzden bol smutny a skucal, ako keby mu bolo smutno, ze od nas odchadza.
A mali sme aj jedneho psa, co vycitil, ze sa vraciame z dovolenky, aj ked sme boli na stovky kilometrov daleko.
Tych prikladov z vlastnej skusenosti by som vedel aj viac povedat...
Nič sa nedá, len netreba chcieť.
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

Tesla napísal:Zvierata MAJU dusu aj vedomie.
Totizto neviem, ci som to tu uz nehovoril, ale mali sme psa, ktoreho sme museli utratit ked sme sa stahovali a ten pes to citil. Cely tyzden bol smutny a skucal, ako keby mu bolo smutno, ze od nas odchadza.
A mali sme aj jedneho psa, co vycitil, ze sa vraciame z dovolenky, aj ked sme boli na stovky kilometrov daleko.
Tych prikladov z vlastnej skusenosti by som vedel aj viac povedat...


to bych teda nedokazal kvuli stehovani nechat utratit psa (jestli to tak skutecne bylo)

A mali sme aj jedneho psa, co vycitil, ze sa vraciame z dovolenky, aj ked sme boli na stovky kilometrov daleko.
O necem velmi podobnem davali v nem. televizi dokumentarni porad.. je super ze se takove veci dostanou na verejnost.... (pes poznal kdy se pan ci pani vraci domu)
Gregory
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Pi Mar 03, 2006 18:24
Bydlisko: Velké Karlovice (ČR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Gregory »

To všechno (jak psi od tesly, tak vrány od OBI-VANa) může být inteligence, anebo taky jen přirozený instinkt.
Ten instinkt nefunguje jen v případě, že mají hlad.

To No nick: Ano, bylo to na tebe.

To All, přiznávám, že nevím, jestli jsou tak inteligentní nebo to je jen instinkt. :oops:
Po všeckem ho***, akorat po včelach med.
-nevím kdo to vymyslel, ale je to tak.
http://www.sweb.cz/guffy.guf/
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

OBI-VAN: tady mas odpoved. Straka je inteligentni ptak

http://www.zcm.cz/straka/index.html
Používateľov profilový obrázok
emčo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St Nov 16, 2005 13:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emčo »

..mno, ja som videl dost prirodopisnych filmov, kde som okrem ineho videl dost zaujimave veci. Ako napr. medved grizly pockal na to, kym druhy medved ulovi ptsruha a vedomo ho vyprovokoval aby na neho zarval a tym pstruha pustil z papule. Rybu zchmatol a utiekol... :)) ...zatial ostatni dalej chytali. Mi to prislo ako osobnost - inteligencia. Tiez, ze ako po roky medved krmi svoje mladata po uloveni, tak ak pride den D, od toho dna im ulovok nidky viac neda. ...akoby vravel "naucte sa to same". Tiez ako slon prijme k sebe cudzie mlada, ak strati "rodicov", tak delfiny, ktore liecia a pomahaju pri plavbe, alebo ak sa niekto topi. To ze su zvierata inteligentne, o tom niet pochyb...to, ci maju dusu, to je uz tazke /pochopit a uvazit/. ..ale videl som dokument o muzovi, ktory sa cely potetoval ako jaguar /ak sa dobre pamatam/, od A po Z, dal si naimplantovat macacie fuzy a zije v prirode, krmi sa a pije tak ako selmy. Tvrdi, ze sa urcite narodil nespravne, nemal byt clovekom... :)
Kazda dusa ma telo, nie naopak.
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: maji ptaci DUSI ? samozrejme

Príspevok od používateľa SagitaX »

ja si myslim ze VSETKY zvierata su inteligentne... bez rozdielu... mozno sa mylim... a povedal by som ze maju aj dusu
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Melvar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2005 19:12
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa Melvar »

Zboznujem uvazovanie typu nasa ucitelka biologie:
"....veta...veta.... nielen zvierata, ale aj clovek....." "Pani profesorka, ale nieje clovek nahodou ties svojim sposobom zviera ?" "Nie, lebo clovek ma mozog." Popripade ako pravi nas ucitel nabozenstva, "...Nie, lebo clovek ma dusu...."


Moj nazor:
Pokial mame dusu aj my, maju ju aj zvierata, dalej neriesim, Bodka ! :x
Nekonecno nezacina tam, kde koniec neskoncil.
Používateľov profilový obrázok
emčo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St Nov 16, 2005 13:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emčo »

... mozem taku blbu otazku? Tak preco mi rozhodujeme o nich a nie oni o nas, preco my vycvicime ich, nie oni nas..? Sme vyspelejsie duse a byt zvieratom je trest ? ...inak, ta myslienka, ze maju aj zvierata dusu, mi nejak vobec nevadi. :ok: :help:
Kazda dusa ma telo, nie naopak.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

To bude asi tym, ze my sme inteligentnejsi. Nehovorte ze nie...
A zvierata sa snazia zit v harmonii s okolim a my robime do prirody nerozumne zasahy.
Nič sa nedá, len netreba chcieť.
Používateľov profilový obrázok
emčo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St Nov 16, 2005 13:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emčo »

Tesla napísal:To bude asi tym, ze my sme inteligentnejsi. Nehovorte ze nie...
A zvierata sa snazia zit v harmonii s okolim a my robime do prirody nerozumne zasahy.
..tak to som zvedavy, ako sa ludstvo zachova, ked pride niekto inteligentnejsi ako my ? A vlastne mam aj odpoved : ... budeme sa snazit o to iste, o co sa snazime a ako to robime so zvieratami, teda menej inteligetnymi tvormi, ako tvrdis. Nejak vsetky pravidla platiace pre ostatnych u cloveka koncia... a budeme mat absolutne, ale tak velmi v puske nejaku harmoniu. :wink: :moon:
Kazda dusa ma telo, nie naopak.
Napísať odpoveď