proc proc proc ?

Moderátor: Moderátori

OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

proc proc proc ?

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

Tak mam par otazek a zajimalo by mne jaky na to kdo ma nazor (evt. pokud se zde da hovorit o zkusenostech)

1. tusite nekdo proc je vetsina snu ne -LD snu a proc nejsou bud vsechny LD-sny a nebo vsechny ne LD-sny?

2. Proc "normalni" sny vetsina lidi vetsinou zapomene (ja taky)? Jake pro to asi existuji hlavni duvody?
3. Je to zapominani "dobrovolne" resp. umyslne zapominani s nejakym ucelem?
4. Je 'prirozene" sny zapominat nebo si je pamatovat?
5. Je vlastne lepsi si vsechny sny pamatovat nebo pouze nektere? Jake jsou vyhody si vlastni sny pamatovat a jake ne?
6. Je teoreticky mozne ze kdyz nekoho v detstvi vlastni sny "nudily" ci obtezovali v tom smyslu ze si je vsechny pamatoval a bylo jich prilis moc a behem dne ho prilis rozptylovaly premyslenim o "spouste nesmyslu a nelogickych zazitku" ze se nekdy ?ve snu? i kdyz si to uz nepamatuje umyslne "naprogramoval" k zapominani snu?

7. Dokaze si nekdo predem rict ktery sen by si chtel zapamatovat a ktery ne?

8. Jak vidite pojem "Multiversum" ( nekonecny pocet paralelnich vesmiru kde existuji veskere mozne moznosti existence i neexistence vseho ve vsech teoreticky moznych formach nemecky "viele welten theorie") v souvislosti s pohybovanim se v "multiversu"
a) behem nevedomych snu
b) behem LD
c) behem AC

Mozna by byla vhodna anketa ovsem mne ted nenapadaji zadne skatulkove odpovedi tak to zatim ponecham zcela volne..
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: proc proc proc ?

Príspevok od používateľa SagitaX »

1. podla mna vacsina snov je nonLD pretoze sny su implicitne nonLD, na to aby boly LD musi clovek nieco robit, cize LDsny su v podstate upravene nonLD sny a preto najprv musi prist nonLD sen, inak by ani LDsen nebol...

2. myslim ze to je celkom normalne, kedze sen je nieco vymyslene nasim podvedomim tak preco by si si to mal pamatat, vsak sen sluzi na to aby si sa cez noc nenudil :D

3. aj ked som uz odpovedal tou dvojkou, ale aj tak by ma to zaujimalo ze ako to teda je...

4. myslim ze sny je prirodzene zabudat vzhladom na to ze vacsina ludi si sny nepameta...

5. niektore sny je zbytocne si pametat ked su to maximalne bludy, no niektore sny ti mozu nieco povedat preto je dobre sa nad nimy aspon zamysliet ak nie pametat si ich...

6. toto by ma tiez dost zaujimalo, ale to by sa potom dalo aj "odprogramovat" resp. "preprogramovat"...

7. hej, ja si viem povedat ktory sen si chcem pametat a ktory nie ale vacsinou ho aj tak po nejakom tyzdni zabudnem...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

OBI-VAN:
1. protoze LD sny se odehravaji pouze v urcite fazi kmitoctu mozku, nevim kolik je te presne Hz, ale v teto chvili se jakoby ve snu probudis.
2. Hlavni duvod na zapomeni snu je ten, ze jsi zvykly si apamtovat veci pri BETA fazi mozku ( tzn. nad 16 Hz ... nebo tak nejak ), ale kdyz tvoje frekvence ve spanku je jina a nejsi civceny tak si je proste nezapamatujes - toto je pouze moje uvaha
3. souvisi s bodem 2
4. souvisi s bodem 2
5. to asi nevi nikdo, sen je jina realita. ted jsem mel sen ve kterem jsem plne prozival realitu vcetne pocitu a pritom jsem v tom snu vedel, ze nemusim mit zadne pocity protoze spim, ale nebyl to LD !!!! jakobych vedel v kazdem snu ze spim, ale muj mozek s tim automaticky pocita a prepina si realne mysleni do snoveho
6. v detsvi jsme spali vice nez 8 hodin a to je duvod spontannich probuzeni vlivem dostatecneho vyspani se, ted ve "stari" se budis vetsinou budikem natvrdo a proto i zapomenes sny, protoze je to rychly reset mezi frekvencema a ne pozvolny prechod jako spontanni probuzeni diky dlouhemu a dobremu vyspani
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Moja osmička:

1. Kedže mozog funguje (zjednodušene) v dvoch režimoch: active a stand-by, to akože bdelý stav a spánok. V jednom si vedomý v druhom nie. Takto je to fyziologicky dané a preto LD je okrajový jav. Moja verzia je takáto: ako sa evolučne vylepšoval mozog tak sa evolúcia diala aj na úrovni vedomia. A tak ako získanie vedomia v bežnej realite bol možno niekedy okrajový jav a teraz je u homo sap.sap. štandard, tak možno teraz je LD okrajové ale o 10k rokov to bude bežná vec. Teda za predpokladu, že to bude z evolučného hľadiska bonus ...

2.-3.-4.-5.-6. Pevedzte koľko si pamätáte spatne, čo ste mali na raňajky? Zabúdanie je prirodzené. A je jedno či sú to sny alebo zážitky z bežnej reality. Funguje tu presne rovnaký princíp pamäte a zabúdania ako normálne.

7.-8. tomuto nerozumiem ...

to som to odflákol, čo? :lol:
Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

Mna len napadla filozoficka odpoved na 2.
V kazdej literature sa mozeme docitat ze OBE je v podstate stav pri ktorom telo spi a mysel bdie. Z tohoto logicky (u mna tam logika je, pre vas byt nemusi :P) usudzujem ze pamät moze byt nejakym sposobom zviazana s fyzickym telom - ciastocne nie uplne. A to by znamenalo ze clovek ktory si dokaze pravidelne pametat sny, si akoby tieto myslienky uklada na tu mentalnu cast.

Aby som to prirovnal...Perdstavte si mobily a SIM karty, SMSky a kontakty sa ukadaju v mobile, ale mozu aj na SIMke...

Pozn. toto je len moja uvaha, uplne nepodlozena, ale uznajte...nieco na tom je...
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

TheONE napísal:Mna len napadla filozoficka odpoved na 2.
V kazdej literature sa mozeme docitat ze OBE je v podstate stav pri ktorom telo spi a mysel bdie. Z tohoto logicky (u mna tam logika je, pre vas byt nemusi :P) usudzujem ze pamät moze byt nejakym sposobom zviazana s fyzickym telom - ciastocne nie uplne. A to by znamenalo ze clovek ktory si dokaze pravidelne pametat sny, si akoby tieto myslienky uklada na tu mentalnu cast.

Aby som to prirovnal...Perdstavte si mobily a SIM karty, SMSky a kontakty sa ukadaju v mobile, ale mozu aj na SIMke...

Pozn. toto je len moja uvaha, uplne nepodlozena, ale uznajte...nieco na tom je...
Mno na tom asi neco bude. I kdyz to vidim mene jako filozofickou a spis jako technickou odpoved :D
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

Príspevok od používateľa Shaman »

Tak ja len ktoubodu 8 lebo ako vydim seci sa nato vyprdli:

Moj nazor na mlti univers je ze funguje len na teoretickej urovi a to tak ze ked clovek zomrie tak jeho dusa potom zrekapitiuluje celi svoj zivot a kazde zavaznejsie rozhodutie a smer akym ho to rozhodnutie posunulo a co by bolo keby sa rozhodol inac a tam uz je spusta dalsich moznosi ako by sa ten zivot vyvijal a tak sa vlastne ukaze kde urobyl chybu a kde sa rozhodol dobre.
Ale tiez si myslim ze jedna dusa moze zit aj dva zivoti naraz ale ci je to v inom vesmire to neviem ale myslim si ze je to stale v to istom, lebo keby bolo nekonecne vela moznosti akym sposobom kazda dusa preziva svoj zivot tak by musela kazda dusa mat nekonecne vela dvojnkiov a to by nebol jeden alebo dva zivoty naraz ale nekonecne zivotov naraz a to by stacilo vstupit do zivota len jeden krat a uz by si stoho jedneho zivota bol nekonecne vela krat pouceny cize by si bol vlastne aj dokonali.
Kazda udalost je nevyhnutna, keby nebola tak by sa nestala...
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

Shaman napísal:Tak ja len ktoubodu 8 lebo ako vydim seci sa nato vyprdli:

Moj nazor na mlti univers je ze funguje len na teoretickej urovi a to tak ze ked clovek zomrie tak jeho dusa potom zrekapitiuluje celi svoj zivot a kazde zavaznejsie rozhodutie a smer akym ho to rozhodnutie posunulo a co by bolo keby sa rozhodol inac a tam uz je spusta dalsich moznosi ako by sa ten zivot vyvijal a tak sa vlastne ukaze kde urobyl chybu a kde sa rozhodol dobre.
Ale tiez si myslim ze jedna dusa moze zit aj dva zivoti naraz ale ci je to v inom vesmire to neviem ale myslim si ze je to stale v to istom, lebo keby bolo nekonecne vela moznosti akym sposobom kazda dusa preziva svoj zivot tak by musela kazda dusa mat nekonecne vela dvojnkiov a to by nebol jeden alebo dva zivoty naraz ale nekonecne zivotov naraz a to by stacilo vstupit do zivota len jeden krat a uz by si stoho jedneho zivota bol nekonecne vela krat pouceny cize by si bol vlastne aj dokonali.
Mno ne v kazdem z tech unvers existuje hmota a ne v kazdem z nich existuje zivot. V jeste mensim poctu z nich existuje podobny zivot jako v tomto.. no a v jeste mensim poctu z nich existuje tvuj dvojnik :grin:
Napísať odpoveď