Jak se naučit mít LD ?

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Dr. Rum
Návštevník
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 19:31

Jak se naučit mít LD ?

Príspevok od používateľa Dr. Rum »

Dělá mi velký problém naučit se LD a nemyslím si, že jsem nak extra neschopnej. Zatím jsem měl nanejvýš dva sny, které by se daly považovat za LD. Jak jste se naučili mít LD vy ?
A prosil bych jinou radu než test reality, který je fakt nanic.

Mimochodem: Vymyslel jsem si takovou techniku, která se mi zdá docela dobrá, ale nikdy se mi to nepovedlo až k LD. Technika je takováto - Normálně jdete spát, usínáte, vědomě se snažíte usnout, představujete si že jste uvolněný, klidný, klidny dech, ponořujete se do spánku, ale udržujete si vědomí. Chce to trochu trénovat. Po chvíly, když vpodstatě spite, začne mozek sám vytvářet obrazy(bez vaší snahy,vy to jen pozorujete), většinou slyšim zvuky. Když budete v tomto stavu, tak to nepoznáte, zdá se vám, jako byste byly plně při vědomí. Kdybyste se ale třeba pohli, nebo otevřeli oči, zjistily byste, že jste byly ve stavu, který jsem popsal.
Takže, nevíte o tom, ale už skoro spíte a přitom jste při vědomí. A dále je to opravdu na hraně. Nesmíte začít přemýšlet nebo se nak na něco zaměřit, prostě zkuste sami před sebou předstírat, že spíte. Jinak se usínání přeruší. Pokud ale ztratíte vědomí uplně, tak usnete a ráno budete nasraný, že musíte čekat až do večera, abyste to mohli znovu zkusit.
Jednou se mi povedlo dovést to tak daleko, že jsem se naprosto reálně ocitl uprostřed krajiny, kterou samovolně vytvořil muj mozek a moh sem si to prohlížet. samozřejmě jsem neměl pocit ničeho zvláštního, zdálo se mi, že jsem při plnym vědomí. Až když sem se neopatrně pohnul, probudil se , sem zjistil, jak to bylo úžasný.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Re: Jak se naučit mít LD ?

Príspevok od používateľa majk »

to se mi stava a zdava casto, presne tak navozuju LD ja !!! myslim ze je to lepsi nez test reality, protoze delam marketing a tudiz test reality delam tak casto, ze uz je to pro me bezna vec ...
Používateľov profilový obrázok
kolik123
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 20
Dátum registrácie: So Jan 24, 2004 11:27
Bydlisko: Praha

Re: Jak se naučit mít LD ?

Príspevok od používateľa kolik123 »

Včera jsem si přečet tenhle příspěvek a dnes ráno se mi stala skvělá věc. Probudil jsem se a se zavřenýma očima jsem se rozpomínal na sny. A tak jsem se do toho zabral, že se mi stalo to samý jako tobě s krajinou - viděl jsem dálnici a rozhod sem se, že se poletim podívat zblízka na nějaký auto. Pohnul jsem se a bylo to pryč. Fakt skvělej zážitek.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sorer »

To co tu opisujete mi pripada ako metoda WILD. Je to nieco ako vedome zaspavanie. Najlepsie sa tato metoda uplatni rano, ked ste vyspaty. Budte chvilu hore cca.5-10 min. Lahnete si a udrziavate sa pri vedomi. Po case sa vam zacnu objavovat vselijake utvary, ktore silou vole pretvorite do ucelenej sceny.A ste vo sne, ktory ste si vytvorili. V poslednom case som sa takto dostal uz dvakrat do lucidneho sna.
Používateľov profilový obrázok
penicilin
Návštevník
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Po Dec 15, 2003 17:09
Kontaktovať používateľa:

penicilin

Príspevok od používateľa penicilin »

Ja ked som z LD zacinal myslel som si ze je bohvieako dolezite presne dodrziavat navody atd... ale v podstate ide len oto bud robit Testy reality (v zaciatkoch ma to bavilo robit tak mesiac mozno dva za dva tri tyzdne su prve vysledky...) ale casom sa mi tato metoda znepacila (v cloveku opadne to LD nadsenie a vysere sa na to ;-)) ... teraz mam na LD taky nazor ze staci mi predtym ako idem spat pouzit 2minuty sugesciu alebo dost pomaha si predstavovat ten skvely LD pocit a to co budem v ld robit ... clovek sa na to az tesi a potom ma aj LD ... asi tak pred mesiacom som skusal metodu zobudenia(okolo 4.40 noci) idem sa vystat a znova spat prvy tyzden som mal az 3LD a to bez akehokolvek usilia ... neviem preco ale dalsie tyzdne to uplne upadlo ...
ohladom toho zaspavania ja som to raz skusal sustredil som sa na dych a na to ze nesmiem zaspat nakoniec som mal z toho Tranz (vtedy som nevedel co to je tak som to nijak nevyuzil) ...
Chcel by som sa spytat ako asi ovplivnuje doba spanku LD ...
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PaloB »

Ja si myslim ze od urcitej hodiny spanku (u mna tak 6h) plati pravidlo cim dlhsie spis viac sa ti sniva.
Ale stava sa mi, keď dlhšie spím, tak asi 10-11h :-), a mám LD v tých hodinách, tak je taký povrchný, "stále sa budím a späť do LD", ako by ma telo nútilo vstať... No akokedy.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak se naučit mít LD ?

Príspevok od používateľa sorer »

Ja mam tiez podobne skusenosti ako Palo. Po takych 6-8 hodinach spanku je LD kvalitne obstojne. Ak clovek spi dlhsie a ma LD, nie je to uz taka kvalita a je to nieco medzi bdenim a spankom. Podobne plati aj pri beznych snoch.
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Já jsem si koupil u Vietnamců laciné digitálky (150 Kč) s budíkem a ten mi každou hodinu spustí (vždycky ho o hodinu posunu) a když spustí, tak se podívám na svůj prsten, jestli je modrý. Protože když se na svůj prsten podívám ve snu, tak je červený. Já myslím, že je to celkem jednoduchý test reality, který trvá i s posunutím budíku na další hodinu cca 10 vteřin a provedu ho tak 15-krát za den. A funguje a o to jde.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak se naučit mít LD ?

Príspevok od používateľa sorer »

A pomohlo ti to uz k LD?

Samozrejme ze by to malo zabrat. Ak to budes praktikovat pravidelne, nevidim problem aby tato metoda nezafungovala. Len by som sa az tak nespoliehal na farbu prstena, ale by som sa ho snazil zmenit aj inu farbu silou myslienky, popripade by som pridal nejaky pismenkovy test.
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Hned třetí den, co jsem měl koupené ty digitálky, tak to zabralo. Řekl jsem si , že ve snu bude ten prsten červený a on skutečně červený byl. Samozřejmě vždycky prozkoumám všechny prsteny, co mám na ruce, ale soustředím se hlavně na ten největší, modrý. A už se mi zdává i o těch digitálkách, už jsem je ve snu i vypínal, ale jaksi mě nenapadlo, že je to sen... Zrovna nedávno jsem měl sen, kdy jsem si říkal: škoda, že teď nevidím na svůj prsten (jel jsem v autě a byla tma) protože bych se podíval, jestli je modrý...anebo jsem měl ve snu hrozně špinavé ruce a taky jsem chtěl zkontrolovat prsten, ale zase jsem ho neviděl...jako kdyby to někdo dělal schválně :D Ale každopádně už se mi dostává do snu a až to zvládnu dokonale, tak budu mít skrz svůj prsten jednoduchý přístup do světa fantazie.
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Jak se naučit mít LD ?

Príspevok od používateľa ibbeta »

dr.Katz napísal:jako kdyby to někdo dělal schválně
myslim, ze ta cast ja/bytosti/mozgu, ktora sniva sen sa naozaj snazi striast vedomia. prikladom su rozne naschvaly, triky alebo falosne prebudenia.
podla mna nielen ze lucidne sny nie su pre nevedomie prospesne, ale aj kontraproduktivne. ak maju sny nejaky ciel, chcu nieco povedat, tak sa netreba cudovat ze ked sa snazime tak brutalne do sna zasiahnut tak tu vznikne kompenzacna protisila.
nie som proti vedomiu vo snoch, ale ked snovym postavam vadi postoj "ja som tu kral", tak treba skusat ine veci, a skumat, ako nevedomie zareaguje.
napr. ked mas teraz take produktivne obdobie, tak mozes vo sne skusit tvarit sa, ze si nevedomy. snaz sa spravat ako ostatne snove bytosti, nepozerat sa do oci, len potichu skumat .. enjoy your stay :-)
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Vedete si taky snové deníky? Já si ho od samého počátku poctivě vedu, ale docela často se mi stává, že si v noci nebo brzy ráno zapisuji sen, co se mi právě zdál a pak zjistím, že jsem stále ještě ve snu... stalo se mi to už asi pětkrát nebo šestkrát. Takže si ten sen potom musím napsat ještě jednou a tentokrát už skutečně :D Dnes už si raději při zapisování snu udělám test reality. Jednou mi to vyšlo. Byl jsem skutečně na sto procent přesvědčený, že jsem se už probudil a zapisuji si sen, ale nedalo mi to a udělal jsem test reality tak, že jsem jenom jednoduše zatřepal tužkou. No a ona se ohla do oblouku :D Ale hned jak jsem si uvědomil, že je to sen, tak jsem se probudil...Člověk fakt nikdy neví, jestli zrovna sní. Raději si hned udělám test...
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

ja sem si kdysi vedl, ale uz to spis delam tak ze kdyz se rano probudim tak v klidu si projdu vsechny sny na ktere si za tu noc vzpomenu, nekdy je to 1 a nekdy i 4 najednou, ale ty sny prochazim v myslenkach takze to ani nezabere hodne casu ... je to jen takovy zablesk
PaloB
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Ne Jan 25, 2004 23:29
Bydlisko: Žilina
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa PaloB »

..ja si tiez nezapisujem, rano si pamatam take, povedzme, zivsie....ale vecer uz si vacsinou nespomeniem (no ako kedy), pokial to nebolo nieco extra alebo LD.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

no ja jsem si kdysi sny zapisoval, ale kdyz je ted po x letech ctu tak si stejne na vetsinu vubec nevzpominam, na nektere si vzpominam a ani jsem si je nezapsal.
Napísať odpoveď