Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Na dreamviews sa objavila dalsia nova metoda pre LD ktoru som si preseba trosku poupravil. Je zalozena na tom ze si pred spankom zvisite aktivitu lavej mozgovej hemisferi ktora je zodpovedna za logicke myslenie a tim padom vo sne budete viac logickejsie premyslat a zistite ze ste vo sne. Je to uplne jednoduche.

Takto som to urobil ja:

1) Tesne pred spanim si povec sam sebe - "Teraz si upravim aktivitu lavej mozgovej hemisferi aby som dosiahol lucidny sen!"

2) Potom si predstav svoj mozog zo zadneho pohladu takze lava strana mozgu bude na lavej strane predstavy (vid obrazok). Na kazdej polovici mozgu si predstav tzv. Activity Bar (proste ukazovatko toho na kolko je dana polovicka mozgu aktivna) oba bari ukazuju 50% aktivity.

3) Teraz povec sam sebe - "Menim aktivitu mojej lavej hemisferi na 100% teraz!" a predstavuj si ako bar na lavej strane pomali stupa na vrchol a v rovnakom case a rovnakou richlostou klesa aktivita na pravej strane. Mozez predstavu doplnit aj zvukom, ked sa aktivita zacne menit, vytvor si v mysli zvuk nieakeho silneho stroja ktori si prave zapol a pocuvaj ako nabera na otackach ako ked sa napriklad rozbieha stihacka alebo nieaky motor. Nechaj vykon vystupit na 100% postupne v case priblizne 5 sekund. Toto stupanie potom zopakuj esce 2 krat.

4) Teraz povec sam sebe - "Moja lava hemysfera je teraz na 100% aktivna!" a pokus sa zaspat.


Prva Faza:
Obrázok



Druha Faza:
Obrázok


Tento proces som spravil len stim ze si to vyskusam, ako by som to najlepsie urobil. Takto isto to na dreamviews ani neopisovali. Boly 3 hodiny rano ked som isiel spat, takze som ani necakal ze to bude fungovat lebo som isiel spat moc neskoro a to si vedsinou ani sny nepametam ked idem spat tak neskoro, ale mne to fungovalo tak ze som mal velmy realny sen ktory vyzeral na nerozoznanie od beznej reality. Vtom sne som mal nieaky cudny pocit ze nieco nieje v poriadku, ale nevedel som co, a zrazu ma len tak napadlo - "Som vo sne? Je toto sen?" pochyboval som otom ze je to sen lebo vsetko vyzeralo uplne realne, ale ten pocit ma dohnal ktomu aby som urobil reality check, tak som si skusil chytit nos a dychat, no na moje prekvapenie som dychat mohol, ale pre istotu som to esce raz zopakoval lebo ten sen bol taky realny ze sa mi tomu ani nechcelo verit ze je to len sen, dychat mi islo aj na druhi krat a bol som stoho uplne rozruseny ze som v LD, uz si nepametam co sa dialo potom ale viem ze som stratil luciditu a bol som v tom sne zo svojou priatelkou a hovoril som jej o tejto technike ze ake to bolo jednoduche dosiahnut LD a potom sen normalne pokracoval, ale zasa som mal ten cudny pocit ze nieco nieje v poriadku ze nieco je ine, a hned som si uvedomil ze som vo sne, vyletel som vysoko do oblohy ale vsade bola totalna tma tak som zacal padat volnym padom a do celeho tela mi zacal prudit totaaaalne silna energia, cista euforia a sila. Potom som sa dostal na zem a robil som kopu seliakych sialenych veci a potom som sa prebudil. Nemohol som zase zaspat asi 45 minut lebo som bol uplne ohromeny ako lahko to fungovalo.

Iny ludia na dreamviews to skusali ale nie presne tak isto ako ja, ale pisali ze mali velmy zive sny a niektory mali LD hned na prvi krat. Napisal som tam tento isti navod tak uvidim ako im to pojde s mojou upravenou verziou, skuste aj vy a dajte vediet :).
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Forte
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 67
Dátum registrácie: Pi Sep 28, 2012 19:04

Re: Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa Forte »

wow tak to skúsim,keďže som LD nemala alebo aspoň neviem o tom :D
Díky! :)
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa Bianka »

wow tak to znie super vyskúšam to dnes ak nezabudnem :D
Bato
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: So Okt 01, 2011 10:55

Re: Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa Bato »

vyzera to super, skusim

btw: nedal by si sem aj odkaz na tu neupravenu verziu? len tak pre porovnanie :D
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Bianka
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne Júl 24, 2011 16:36

Re: Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa Bianka »

nepodarilo sa...ale dnes to skúsim znova, včera ma vyrušovala sestra a pod. :D
Používateľov profilový obrázok
hubkatka
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Okt 23, 2012 9:52

Re: Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa hubkatka »

Vcera vecer som tuto metodu vyskusala

Zo snov si pamatam malo, ale boli uplne nudne, robila som v nich vsedne veci, bez stipky fantazie, moja mysel si absolutne nevsimla, zeby nieco malo byt divne..., taketo sny bezne nemavam, takze si myslim, ze metoda zabrala, aj ked nie podla mojich ocakavani :D

Podla mojich skusenosti si lepsie pamatam sny, ktore su pravym opakom mojich dnesnych snov, plne fantasy, dramy, akcie..
Tak dnes pred spanim vyskusam zvysit aktivitu pravej hemisfery, som zvedava na vysledok, dam Vam vediet :)

O ucinku metody na LD zatial v mojom pripade nemozem hovorit, sny si sledujem v sucastnosti asi dva mesiace a LD sa mi zatial podarilo len raz :/
winchester
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 77
Dátum registrácie: Ut Aug 02, 2011 0:35

Re: Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa winchester »

Dneska idem na to, vyzera to velmi zaujimavo, uvidime co z toho vznikne
"Co chceme, tomu taky ochotně věříme a doufáme, že si i ostatní myslí, co si myslíme sami."
Caesar Gaius Iulius
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Re: Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa ATA »

Napat zajimavej ale z neurologickyho heldiska je to blbe ale da se použit metoda na stejnym zakladě.

Nejde jen o to balance levá a pravá to je dots častej omyl to takle natvrdo rozdeleovat. Taky nezanema že když se zvyši ejdna na 100 tak druha bude na 0 je to na sobe zavisly ale zas ne tolik.

Všeobecne každá metoda pracujuci na zyvšeni bdělosti jako testy reality , bytí v pritomnosti zvyšuje zakladní aktivaci časti mozku potrebnejch k LD . Ta aktivita de zyvšit i pomoci sugesce ale je trab vedet co .

Nema smysl rikal leva prava hemisfera to už ma vetší učinek rict si proste jen že bude LD .

Pokud jde o časti mozku tak je traba zapojit hlavně DLPFC levy drosolaterální prefrontální kortex

Obrázok

* když se vypne pravá tak zas bude blbej obraz je to asi jak rozdil mezi NREM a REM snem
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
Shaman1982
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 108
Dátum registrácie: Po Aug 09, 2010 18:11

Re: Dosiahni LD pomocou lavej hemisferi!

Príspevok od používateľa Shaman1982 »

Musim sa priznat ze tato metoda mi fungovala iba po prvi krat, neviem ci to bolo len placebo lebo som naozaj citil vo lavej strane hlavy nieky cudny neznamy pocit akoby nieaky tlak, ale potom som to skusal dalsie 3 noci po sebe a vobec nic sa nestalo.
Počet Lucidných Snov - 25, LD naposledy - 9/4/2013
Napísať odpoveď