Metódy na predĺženie(udržanie) LD

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Metódy na predĺženie(udržanie) LD

Príspevok od používateľa sorer »

Zopár metód na predĺženie LD.
  • Krútenie - ktútime sa dookola, pociťujeme tlak krvi v končekoch prstoch a snažíme sa precítiť celý zážitok krútenia
  • pozretie sa na ruky - metóda spóminaná Castanedom v jeho knihách. Pozretím na ruky si sen lepšie zaostríte a vylepšíte svoj stav uvedomenia, takže si sen predĺžite.
  • pozeranie sa do zrkadla - pozeranie sa na svoj obraz v zrkadle, alebo v ľubovolnom odrazovom predmete predĺži váš sen. Skúmajte svoj odraz a vychútnavajte si dokonalý obraz a pocit uvedomenie sna.
Ak poznáte ďalšie, napíšte.
Naposledy upravil/-a sorer v Št Jún 23, 2005 21:12, upravené celkom 1 krát.
ErebosNox
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut Feb 17, 2004 16:38
Bydlisko: Banska Bystrica

Kolo kolo mlynske...

Príspevok od používateľa ErebosNox »

No... K tomu kruteniu... Mne sa zvacsa dari krutit sa v LD okolo vlastnej osi, ale okolo horizontalnej... Divne, co?

V podstate to vyzera, akokeby som bol cez brucho prehnuty na nejakej myslenej tyci volne zavesenej v priestore, narovnal a rozkrutil. Do tohto stavu sa však dustávam tak trosku divne... Vacsinou to byva hned po uvedomeni si LD, ked pocitim "prival energie" a zrazu od tej samej radosti neviem kam z konopä. Nuz co. Moje prve myslienky smeruju ku klasickej cartoonovke Road Runner a proste sa rozbehnem a v duchu si sam pre seba hovorim "mig-mig". Ked je to von, tak je to v poho ale pruser nastava, ak som v nejakej miestnosti. Tak proste bezim - bezim, pozor stena... po nej nastastie vybehnem a ked tu zrazu plafon. Po nom taktiez a takto bezim, bezim (stena-strop-stena-podlaha-stena-strop-...), krutim sa ako nejaky priblbly vlcik stale rychlejsie a rychlejsie az ma to vyhodi z LD.Nastastie sa mi to stavalo hlavne v minulosti. Najkrajsie bolo, ked som sa prebral na zemi uprostred izby, perina na sztole, vankus v nedohladne a pekelne sa mi tocila hlava, az som sa skoro netrafil do WC.

Ale inak odporucam. Je to fakt sila...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Metódy na predĺženie LD

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Keď budeš niekedy zoči-voči stene, skús cez ňu prestrčiť najskôr ruku, potom nohu a nakoniec celé telo. Potom budeš môcť utekať kam sa ti len zachce :D :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Metódy na predĺženie LD

Príspevok od používateľa sorer »

To mas teda fakt nestandartnu metodu krutenia. Krutit by sa malo v stoji, v osi prechadzajucej smerom od nôch napriec telom cez hlavu.
ErebosNox
Návštevník
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut Feb 17, 2004 16:38
Bydlisko: Banska Bystrica

Krutenie

Príspevok od používateľa ErebosNox »

Myslim, ze z mojho predchodzieho vyjadrenia je viac-menej jednoznacne, ze som sa nijako extra nepokusal tento stav dosiahnut. Proste som sa rozbehol, nasledne rozkrutil a bolo. S tymto uz ale problem nemam.

A este k tej stene: Minule sa mi podarilo nie ruku stenou prestrcit ale do nej ruku zaborit. POtom nasledovalo cele moje snove te3lo az som sa sam stal stenou a postupne sa rozplinul v samotnej materii sna.- Velmi zaujimave. Postupne sa stracalo moje individualne vnimanie ale rastol pocit, ze sa stavam sucastou niecoho vacsieho a lepsieho, ako som sam. A moje LD sa pomalicky rozplynulo a zostal po nom len pekny pocit...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Metódy na predĺženie(udržanie) LD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

zrovna předevčírem jsem v LD který se už pomalu ztrácel zkusil třít si ruce (jako když se modlíš) a to byl teda vítr, to jsem vůbec nečekal. Jakýsi vír mě vtáhl zpátky do snu. Byla to fakt síla.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Strenght
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: Ut Okt 12, 2004 16:41
Kontaktovať používateľa:

Re: Metódy na predĺženie(udržanie) LD

Príspevok od používateľa Strenght »

dr.Katz napísal:zrovna předevčírem jsem v LD který se už pomalu ztrácel zkusil třít si ruce (jako když se modlíš) a to byl teda vítr, to jsem vůbec nečekal. Jakýsi vír mě vtáhl zpátky do snu. Byla to fakt síla.
JO to s tim trenim sem zkousel taky a uplne se mi ten sen pred ocima zaostril a rozjasnil, parada..Jinak z moji zkusenosti nejhorsi vec co se muze udelat je jakkoliv navodit pocit tmy, proste ztratit ocni kontakt s okolim, pak se okamzite propadam a budim se..
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Metódy na predĺženie(udržanie) LD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

to je taky asi otázka cviku, protože např. Eduard Tomáš doporučuje v LD meditovat a při tom máš zavřené oči. Ale to bude asi jenom pro silně pokročilé.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
marley5
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 80
Dátum registrácie: St Máj 10, 2006 20:03
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa marley5 »

Ja som sa raz pokusal predlzit cas v LD pomocou hodiniek. Zobral som hodinky zo stola a snazil som sa prinutit sekundovu rucicku, aby zastala. Stala vsak iba ked som sa na nu sustredil, ked som zacal robit nieco ine, znova sa pohla.
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

.

Príspevok od používateľa Shaman »

Nedavno som mal LD. Snivalo sa mi ze som u babky v pivnici a ze pocujem ducha, uplne som sa bal ale vtedy som si uvedomil ze ubabky v pivnici terz vlastne nemam co robit a uvedomil som sa. LD to bol trochu rozmazany nechcel som sa zobudit tak som si spmenul na trenie ruk pricom som sa nane aj pozeral ale malo to namna opacny efekt cim viac som trel tim viac som sa prebudzal. Sakra zase len kratke LD. :|
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Met

Príspevok od používateľa dr.Katz »

možná jsi měl raději zkusit to otáčení, mám s tím lepší zkušenosti
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Re: Met

Príspevok od používateľa majk »

ja mrkam, taky to funguje bezvadne
Používateľov profilový obrázok
oi
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Feb 19, 2007 16:00

?

Príspevok od používateľa oi »

3krat som mala LD a vzdy som sa zobudila koli tomu ze som z toho bola velmi nadsena. ved kto by nebol? co mam potom robit... :confused:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: ?

Príspevok od používateľa dr.Katz »

snaž se zachovat chladnou hlavu a nepřemýšlet o tom, že jsi ve snu a zapoj se do děje. Kdyby se sen přesto rozplýval, tak zamrkej nebo zkus třít ruce, popř. se roztoč dookola.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
bonkwodny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2006 19:07

Príspevok od používateľa bonkwodny »

tuto noc som mal LD a skusil som ono trenie rukami,co mi sice zvysilo realnost sna ale ked sen upadal do tmy,tak to vobec nezaberalo,cize mi to sen nepredlzilo
:?:

btw:v ld sa mi stava,ze nemozem ovladat niektoru cast tela,vzdy je to cela lava polovica,ktora je ako zmrznuta a nemozem ju ovladat,zato pravu polovicu bez problemov,neviete cim to moze byt?
Napísať odpoveď