môj príbeh - AC,LD,OOBE...

Zážitky z vašich astrálnych výletov

Moderátor: Moderátori

myko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jan 15, 2007 2:48

Príspevok od používateľa myko »

Nepříjemným zážitkem může být spánková paralýza (viz přechozí kapitoly) – člověk se „vzbudí“, ale nemůže pohnout končetinami + mohou se objevit halucinace, většinou zvuk hlasitého bzučení, pocit vibrací a někdy i přítomnost podivných postav. Postupně se vzhled okolí může měnit, člověk má pocit, že opouští své tělo. Ale není čeho se bát, když si uvědomíme, že se jedná o sen, nikoli skutečnost.

http://malenka.bloguje.cz/128029-explor ... eaming.php
jinak: http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_Paralysis
Používateľov profilový obrázok
psyche
Návštevník
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Ut Feb 13, 2007 11:16
Bydlisko: šaľena vychodňarka :)

myko

Príspevok od používateľa psyche »

prepáč myko,neviem čo simi tým chcel povedať-že to robí demon ???
a žiaľ :cry2: po anglicky neviem,,,, :confused:
" každá myšlienka je tvorivá "
myko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jan 15, 2007 2:48

Príspevok od používateľa myko »

ten prvni odkaz je v cestine :)

chtel jsem tim rict, ze ty zazitky, kdy se nemuzes pohnout a mas pocit, ze te neco tlaci, slysis divne zvuky, bzuceni apod, zkratka jsi napul ve snu a napul v realite, se nazyvaji spankova paralyza a jsou relativne bezne, taky jsem je mival. Zkusim o tom najit jeste neco v cestine.
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

myko,

nemôžem tvrdiť, ani jedno, ani druhé.... patent na pravdu nemám ako väčšina aj svetoznámych autorov rôznych kníh či iných článkov o LD. Najlepšie by bolo, ak by som asi malenku požiadal, či by mi neposlala na prečítanie jej prácu, písala totiž o LD na vysokej škole, neviem či to nebola dokonca jej bakalárska práca. Už to bolo dávnejšie čo sme si o tom písali. V každom prípade určite čerpala z rôznych zdrojov, dokonca vypracovala aj dotazník, ktorý zavesila na niektoré fóra, tuším aj tu.... proste veľmi šikovná holka...., čím som chcel len povedať, že paralíza nemusí byť len dôsledok nočných mor, z ktorých sa chce človek prebudiť... mám inú osobnú skúsenosť, aj keď aj ja sa môžem v mojich vnemoch mýliť.... :wink:
Z1
myko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jan 15, 2007 2:48

Príspevok od používateľa myko »

to co Malenka psala je soucast jejiho shrnuti kapitoly z knihy Exploring the World of Lucid Dreaming od Stephena LaBerge. Zkopiroval jsem to sem proto, ze se mi nechtelo to psat vlastimi slovy, ale slovy nejake vetsi autority, zkratka chtel jsem, aby bylo jasne, ze je to obecne znama vedecka skutecnost

samozrejme, ze si to kazdy muze vykladat po svem, nebudu nikomu brat jeho viru, ze jde o setkani s duchy apod. :) Rozhodne si nemyslim, ze veda ma patent na pravdu. To ale neznamena, ze ji uplne ignoruju. ;)

jenom jsem chtel, aby tu zaznelo, ze "oficialne" jsou takove zazitky povazovany za fenomen, kdy se clovek castecne probudi z REM spanku, a zatimco je telo stale paralyzovane (jako po celou dobu spanku), tak mysl se probouzi a clovek ma (proto, ze jeste porad vlastne spi) zive halucinace (sny) kombinovane s vjemem okoli, v kterem se nachazi. Doporucuji precist si knihu Lucidni sneni od S. LaBerge, tam je to take dostatecne popsane.
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

Neviem, možno som k "obecne známym vedeckým skutočnostiam" ignorant, ale tiež by som mohol povedať, že nechcem byť ignorantom k osobným skúsenostiam, ktoré sú pre mňa oveľa významnejšie ako prečítané informácie, nech sú akokoľvek dôveryhodné....

PS: rešpektujem tvoj názor.
Z1
myko
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Po Jan 15, 2007 2:48

Re: m

Príspevok od používateľa myko »

diky, ja respektuju tvuj ;) a to co jsem psal neni ani tak muj nazor, jenom informace a jedna z moznych odpovedi na otazku Forceps o tom, co prozila a proziva. Z toho co psala jsem nabyl dojmu, ze o spankove paralyze neslysela, tak jsem ji o ni napsal. ;)
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

o.k., :santa:
Z1
Používateľov profilový obrázok
forceps
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po Aug 21, 2006 13:13

Re: m

Príspevok od používateľa forceps »

Myko,máš pravdu,o spánk.paralýze som nepočula a o mnohom sa dozvedám až tu... :) keďže v mojom okolí nieje žiaden nadšenec na moje skusenosti - až na kolegiňu ktorá je rada že mám také "stavy" a manžela,ktorý verý ale chce dôkaz- je to ťažké...Manžel dokonca po mojom prvom OOBE napísal na papier niečo a dal to na skriňu v spálni a kázal mi,nech to v noci prečítam a poviem mu...a tak uverý..avšak vtedy som len mala sen o " žLTOM TELEFONE " A MOJA SNAHA BOLA DLHO MáRNA... :)
"každá myšlienka je tvorivá"
Používateľov profilový obrázok
forceps
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po Aug 21, 2006 13:13

takto to v

Príspevok od používateľa forceps »

TAKTO TO U MNA VŠ.ZAČALO V AUGUSTE NA ANWINN FORUM...sranda...jaká som bola hlúpa a potom mi to začal oblasňovať ww6 a iný :

Zaslal: Utorok, 22. augusta 2006, 13:17 Predmet: nepochopitelné

--------------------------------------------------------------------------------
forceps:
ja mám rôzne skúsenosti....npr:
ja mám takú smolu že všetkú elektroniku hneď po kupe pokazím.Už sa mi manžel smeje a zakazuje mi nakupovať.Bolo to s počítačom-nešiel,telefony-vypínali,kartu do telefonu som 3 x stale novu pokazila a museli ju meniť,hifi veža-nešla čitačka cd,chladnička týžden nechladila a potom zase v kuse a nie a nie ju opraviť,na 3 krát sme chceli odpáliť motor a aj ten sa nám podarilo na 7 krát.a nepovysávam byt kým 1000 krát nevybijem poistky...K TO MI NA TO ODPOVIE???
ďalej....moje sny su porfektné vždy,veľmi sa na tejto stránke nevyznám,ale vo sne často viem že snívam,často lietam-ale sú to také obdobia,niekedy stále,inokedy nič,najvyššie som letela velmi vemi vysoko,aspon 500m,ale všetko bolo také krásne a ja som sa bála ako pristanem a v tom sa objavili v tej výške elekt.drôty (pričom ja mám z elektriky všeobecne panický strach a nevie prečo) a v tom som začala klesať a míňala som tie drôty až so sa dostala do tunelu ako pred tunelom vlakovým a tam som mala čo robiť aby som sa doň vmestila a nečuchla sa rukami oň.
a ešte....viac..... forceps
_________________

-------------------------------------------------------------------------------
andreaf:
ja mavam z elektrikou podobne "zazitky". Casto sa mi stava, ked chcem zazat svetlo sa vybije ziarovka, mozno ze je to len nahoda doma mi potom hovoria ze: koli mne musia len ziarovky kupovat...


--------------------------------------------------------------------------------
WhiteWolfSix
Site Admin:


Tvoj príspevok o OBE zážitkoch som presunul do témy Mimotelesné zážitky (OBE) a astrálne cestovanie (AC).

Pokúsim sa napísať Ti môj pohľad na Tvoje nevysvetliteľné príhody s elektrospotrebičmi a elektronikou. Predpokladám, že vyžaruješ istý druh elektromagnetického žiarenia, ktoré je "agresívne" voči elektronike a spôsobuje jej poškodzovanie. Keďže takéto "agresívne" vyžarovanie býva zriedkavé, existuje všeobecne málo skúseností čo s tým. Ja by som sa na Tvojom mieste zaujímal o prácu s vlastnou energiou, aby si ju mala zvládnutejšiu, než je teraz a skúmal by som, v akých situáciách sa tá elektronika začne kaziť. Myslím tým, v akom rozpoložení mysle sa nachádzaš tesne pred tým, než poškodíš nejaký elektro-výrobok. Ak sa Ti to podarí odsledovať, potom môžeš s istotou vedieť kedy sa máš vyhnúť týmto výrobkom, aby si ich nepoškodila.
_________________
WhiteWolfSix (WW6)


--------------------------------------------------------------------------------
ZRAK 1:
/....moje sny su porfektné vždy,veľmi sa na tejto stránke nevyznám,ale vo sne často viem že snívam,často lietam-ale sú to také obdobia,niekedy stále,inokedy nič,najvyššie som letela velmi vemi vysoko,aspon 500m,ale všetko bolo také krásne a ja som sa bála ako pristanem a v tom sa objavili v tej výške elekt.drôty (pričom ja mám z elektriky všeobecne panický strach a nevie prečo) a v tom som začala klesať a míňala som tie drôty až so sa dostala do tunelu ako pred tunelom vlakovým a tam som mala čo robiť aby som sa doň vmestila a nečuchla sa rukami oň.
a ešte....viac..... forceps /


Nieviem ako ostatní, ale z môjho pohľadu to vidím asi takto: .... človek v momente, kedy počas OBE dostane z niečoho akýkoľvek strach, (či už za pomoci temnej strany alebo nie) si začína proti sebe (proti nemu vytvárajú) vytvárať práve také situácie a nástrahy, ktorých sa podvedome najviac obáva, čo v ňom živý strach, ktorý je jedným z hlavných nástrojov ako nás zachytiť na našich "háčikoch" a prostredníctvom nich sa nás snažia namotať..... strach ale časom nakoniec všetci prekonáme, záleží len na nás, ako skoro, aj keď ani to nieje až tak dôležité....
_________________
Sny sú tu celý život, avšak určité méty dosiahnuté počas života v duchovnej rovine, badateľné v nás samotných i u druhých, ich ako keby tlačili do ústrania a pritom práve nimi sa to všetko začalo.

--------------------------------------------------------------------------------
ADINA:
K tej elektronike či technike ...

A ja že to len mne muž radšej na splátky kúpi nový foťák, akoby mi ho mal požičať ... aby som ho nepokazila


-------------------------------------------------------------------------------
FORCEPS:
včera sa mi sníval zvlašny sen...bola som tehotná a predčastne som porodila( skôr to bol potrat len zrazu to bábo žilo a bolo moje-kedže so už 2 x potratila),kedže to bolo nečakané tak som nemala meno...bol to chlapec.pýtala som sa rýchlo muža aké meno mám dať a on sa niekde ponáhlal a len v rýchlosti travel že ak dievča tak po mne a ak chlapec tak Jozef - po ňom....a ja som bola zúfalá,lebo jožka nechcem...ráno som sa pýtala,či by dal niekedy meno dieťaťo po ňom,tak ma upokojil že nikdy má to zmysel????
_________________
denka .... forceps@centrum.sk
--------------------------------------------------------------------------------
GigiViera
Podľa toho, aký zmysel to dáva Tebe.
_________________
Laska je viac nez len byt otvoreny trapeniam inych. Laska je aj zrelost zit s vedomim, ze nemozeme urobit nic aby sme ich od ich trapenia oslobodili.

ANUBIS:

Jozef je podľa mňa veľmi pekné meno.

--------------------------------------------------------------------------------
ad:
forceps Napísal:
ja mám rôzne skúsenosti....npr:
ja mám takú smolu že všetkú elektroniku hneď po kupe pokazím.Už sa mi manžel smeje a zakazuje mi nakupovať.Bolo to s počítačom-nešiel,telefony-vypínali,kartu do telefonu som 3 x stale novu pokazila a museli ju meniť,hifi veža-nešla čitačka cd,chladnička týžden nechladila a potom zase v kuse a nie a nie ju opraviť,na 3 krát sme chceli odpáliť motor a aj ten sa nám podarilo na 7 krát.a nepovysávam byt kým 1000 krát nevybijem poistky...K TO MI NA TO ODPOVIE???


mozno si schopna vyvinut nieco ako EMP, to dost kvalitne odpaluje elektroniku, bolo by super, keby si to vedela ovladat, vyborna schopnost, ked je pod kontrolou

neviem,ako som sa vyrozprávala tak prestali aj problémy s elekt.-možno preto,že keď ju idem použiť,rak myslým pozit :)
"každá myšlienka je tvorivá"
Používateľov profilový obrázok
forceps
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po Aug 21, 2006 13:13

Re: m

Príspevok od používateľa forceps »

prestali ale asi nie tak celkom...už som opäť odpráskla mesačný mp3 prehrávač :) akosi baterka nevidrží dlhšie než 5 min... a toi prvikrát asi 15 hodín išla okááááá :o to ak mňa opäť uvidia v obchodnom dome na reklamačnom :o ,..tak ich už načisto porazí :)
"každá myšlienka je tvorivá"
Používateľov profilový obrázok
mNemoN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 23:41
Bydlisko: Zem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mNemoN »

popis ten pocit ked mas "bzzzzzzzzz" 8DDDD
Mas aj zimomriavky ? :)
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

mNemoN napísal:popis ten pocit ked mas "bzzzzzzzzz" 8DDDD
Mas aj zimomriavky ? :)
ten pocit, tzv. "vibrácie", to sa podľa mňa nedá popísať, kým to človek nezažije. Niekto poučuje hlasné zvony, niekto hlboký zvuk, niekto pišťanie, no je to taká frekvencia a sila, že ti ide až hlavu roztrhnúť a cítiš že každou sekundou ti je fyzická schránka tesnejšia a tak chceš proste vyfrnknúť von.... popri tom totálna paralíza a.... a viac slovami opísať neviem. Tak to vnímam ja. Podobné pocity, skoro identické máš aj pri návrate, s tým, že majú opačný sled, teda ustupujú.... zimomriavky v tom momente teda nepociťuješ, pretože kožné receptory sú vyradené z funkcie... ak sa nemýlim.

Vibrácie niesú podmienkou každého jedného výstupu z tela...

PS: môj pohľad na vec.
Naposledy upravil/-a Zrak1 v Ut Feb 20, 2007 23:27, upravené celkom 1 krát.
Z1
Používateľov profilový obrázok
mNemoN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 23:41
Bydlisko: Zem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mNemoN »

FUUU popisal si to velmi presne :D
nebojis sa pri tom .... ja pri kazdom naznaku niecoho nepoznaneho "strcim hlavu do piesku"

btw: co predchadza tomu vibrovaniu ??
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

mNemoN napísal:FUUU popisal si to velmi presne :D
.....
takže si to už zažil... :wink:

ak áno, čo si myslím že áno.... prečo sa pýtaš :roll: :?:
Z1
Napísať odpoveď