zapamatovani cisel a jmen v LD

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

zapamatovani cisel a jmen v LD

Príspevok od používateľa majk »

Posledni dobou jsem premyslel nad tim, proc je po probuzeni LD nase pamet tak kratka. Napr. jsem ve svem LD komunikoval s 3 uciteli a ti se nejak jmenovali. Po probuzeni jsem si jejich jmena v pohode pamatoval a rikal jsem si ze si je zkusim zapamatovat dal. Ale po cca 1 hodine jsem si ani na jedno jmeno nevzpomel. To same se me stava u cisel. V LD vidim nebo mi nekdo rekne nejake cisla a kdyz se probudim tak presne vim o ktere se jedna, ale po chvili je zapomenu.
MOJE OTAZKA JE TEDY: jaka cast mozkove pameti funguje pri LD ? a proc je pouze kratkodoba ? Pokud je to tak jak si myslim, tak je jasne ze si nepamatujeme ( nebo jen castecne nekdo ) prevteleni a znovuzrozeni nebo astralni cesty, protoze pri nich funguje prave jen ta kratkodoba pamet ... neco jako FLASH pamet - mrknes okem a je vymazana ... :|
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: zapamatovani cisel a jmen v LD

Príspevok od používateľa Tesla »

Sakra pisal som odpoved a odzsiel HDD(este ze len nachvilu :) )...
Ok tak na smartdrugs.sk je clanok o pamati.

Kód: Vybrať všetko

http://smartdrugs.sk/?do=showarticles&uid=2005-11-24&katgr=8&id=76
Ja ti dam takuto odpoved:
Ja som clovek, co rad hlada logicke vztahy medzi vsetkym - aj medzi tym kde niesu(zdanlivo).
Mam rad vsetky odbory vedy, keby sa ma niekto spytal na zaluby poviem, ze vsetko.
no v ramci toho, ze rad hladam tie vztahy v pohode si zapamatam uplne vsetky vzorce co sam najdem, alebo co sa naucim.
Ak sa ale ucim slovencinu(hlavne literaturu) je to pre mna nocna mora.
Odpoved je to, ze pamatas si vsetko do par sekund. Trvalejsie len to, co ta zaujima, alebo co si opakujes.
Schvalne skus sa rozpamatat, ze co si robil pred hodinou, vcera, pred tyzdnom, pred mesiacom, pred rokom - v ten isty den.
Ak je to vyznamny den, ze sa opakuje zapamatas si to inac si nepamatas ani co si robil pred hodinou.
Skus si to cislo 5 krat zopakovat, zapisat na 2 papiere, do telefonu, do pocitaca... Tym ze sa budes tomu cislu venovat si ho zapamatas na hodinu urcite.
Co si myslis, preco si ludia nepamatuju telefonne cisla? - maju ich ulozene pod menami a len stlacia tlacidlo volat. keby si ich mal zapisane a do telefonu ich prepisoval, do pol mesiaca by si si zapamatal par najpouzivanejsich cisel - urcite.
BTW, ani ja neviem svoje cislo a uz ho mam 4 mesiace :D . Inac to je zase len tym, ze ked odomna chce niekto cislo tak povie prezvon ma a tak vlastne s cislamy neprichadzate do kontaktu

A ad flash pamat - myslis flash ROM pamate? A kde je vlastne tvoja pamat len v mozgu? A bud som to cital tu alebo v knihe - keby si si pamatal minule zivoty, a ulohu, ktoru mas splnit, nebolo by to pre teba prospesne, lebo to riesenie daneho problemu ma vychadzat z tvojho "srdca".
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

Zajimyvej nazor na pamět je v knihách Carlose Castanedy.
De tam zhruba o to že pohybem bodu spojeni se nam měni vědomy, přistup ke všem informacim co se nam v tom změneném stavu vědomy staly mame pouze když se nam ten bod spojeni povede dostat na stejnene misto v kterem se ty informace zaznamenaly.

Docela by to i vysvětlovalo proč po probuzeni tak rychle zapominame kratce po probuzeni sme ješte ve změnenem stvu vědomy a mane ješte pristup k většine informaci jak se probouzime tak se přistup stale zmenšuje.Myslim že informace se z hlavy nevimažou jen k nim stratime přistup v posledni dobe se mi při uvolnováni dost často stava že si z ničeho ni vybavim nejakej rok starej sen a to do nejmenšich detajlu.Takže informyce tam nekde uloženy budou jen se k nim dostat.

Samozdeřejme existuji i vedečtejši teorie hlavne o zapojeni určitých části mozku a hlůadin neurotransmiteru.
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

to ATA :
pravdepodobne to bude jak rikas, jde mi o to, ze mam pamet velmi dobrou ( v bdelem stavu ), delam v marketingu a pamatuji si tolik veci ze se ma pritelkyne divi co vsechno si pamatuji. Ty jmena jsem si opakoval cca 5 - 10 minut po probuzeni porad dokola a stejne jsem je po 15 minutach zapomel.

Takze pude urcite o to zmenene vedomi a o to, ze se ty informace nekam zastrcili a vypadnou az zase pri jinem vedomi.

Taky se mi stava ze si vzpomenu na sen ktery se me zdal pred rokem, 10 rokama apod. Pamet cloveka je neuveritelna. Ja si treba pamatuju kdyz jsem mel 2 - 3 roky jeden zazitek kdy jsem byl pod jidelnim stolem a mstka solila polevku a ta solnicka se otevrela a cele se to vysypalo do talire. Kdyz jsem to kdysi nasim rikal a popisoval tak na me cumeli jak na zjeveni, protoze si to pamatovali taky a jeste jsem jim popisoval kde ten talir lezel a jak sedeli a co presne pritom rikali. Jinak si treba nepamatuju vubec zazitky mezi 13 - 15 rokem, napr. kdyz jsem byl s otcem na horach tyden, tak to mam vymazane. Nic si z toho nepamatuju.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

Aj ja si myslim, ze v zmenenom stave vedomia je moja pamat o dost ina - tak trochu rozsirena.
Napriklad teraz sa mi snival sen, ze som na cintorine nasiel vazu...
Z toho sna si tu vazu pamatam velmi detajlne, a ked som tam vcera bol citil som, ako keby ma volala tak mozno to ma vyssi vyznam a mozno ked ju najdem tak pochopim...
A mozno sa niekto(mozno mrtvy) so mnou chce skontaktovat a privolal ma k jeho hrobu a tam bola ta vaza... Potom prisli guardi(mozno posmrtna policia :D ) a vyhnali ma odtial...
Skusim to najst, a uvidim... :hrob:
Používateľov profilový obrázok
Dinobeast
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St Jan 10, 2007 17:49

Príspevok od používateľa Dinobeast »

S tim zmensovanim pristupu by to mohla byt pravda, protoze se mi zdalo (nebyl LD) ze jsem navrhoval nejaky schema a pocital nejakej rezistor. Ten mel strasnou 8-mistnou hodotu. Kdyz jsem se probudil, tak tesne pote jsem premyslel o tom jak si to napisu do snovyho deniku, pamatoval jsem si presny schema i cislo. Po dvou minutach jen kousek schematu a cislo vubec.
"Já ten kompl jednou rozbiju."
Používateľov profilový obrázok
theking
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: St Jún 21, 2006 20:38
Bydlisko: www.spin.wbl.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: zapamatovani cisel a jmen v LD

Príspevok od používateľa theking »

Mini off topic:
Ja len taky maly postreh, sam u seba som postrehol taku malickost,tyka sa to aj spominanie na sny aj na nejaku vec ktoru ste chceli este pred chvilou urobit a zrazu neviete co...lepsie sa mi spomina ked spominam na to o com som spominal, rozmyslal,a nie na to co to vlastne malo byt ( ta zabudnuta vec)....a pri snoch rovnako...rano si nezapisem sen, vecer spominam co sa mi to snivalo...ovela lepsie u mna funuguje ked premyslam o com som premyslal,nie o tom co sa mi snivalo...
Všetko má svoje dôvody.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: zapamatovani cisel a jmen v LD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

krátká citace z knihy "BYTÍ VE SNĚNÍ" od Florindy Donner : " Události, které prožíváme v našem každodenním životě, je lehké si vybavit. Máme s tím velké zkušenosti. Ale události, které prožíváme ve snech, to už je něco jiného. Musíme tvrdě bojovat, abychom je přivolali zpět, jednoduše proto, že je tělo uchovává v jiných místech."
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

jakoby mi mluvila z duse.

Mimochodem nevi nekdo jak je to vce skutecnosti se zahadnym umrtim CARLOSE CASTANEDY ?
Používateľov profilový obrázok
necrotising_
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 29
Dátum registrácie: Po Jún 04, 2007 16:58

Príspevok od používateľa necrotising_ »

To já si nepamatuju jména bohužel už po probuzení. Konkrétně 2x jsem si chtěl nějaké jméno zapamatovat, poprvé to byla nějaká pevnost, potom démon.
Napísať odpoveď