Zacinam s LD

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Einstein
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Jún 03, 2007 17:25
Kontaktovať používateľa:

Zacinam s LD

Príspevok od používateľa Einstein »

Zdravím,
o LD som sa dozvedel prakticky predvčerom. Včera som skúšal sugesciu a dopadlo to tak, že som sa viackrát v noci zobudil bez viditeľnej/počuteľnej príčiny. Tiež potrebujem pomôcť s pamäťou na sny. Za mesiac si zapamätám možno 2-3 sny aj to nie poriadne. Plánujem založiť Snový denník. Bodnú všetky druhy rád ohľadom LD. Tiež ak by ste doporučili nejakú literatúru. THX
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

Mno pre zaciatok mozes kludne skusit to co je v sekcii Návody a pomôcky. nieje to nic extra ale aspon ta to uvedie do hry.na zapametovanie snov je najlepsie ked si rano doprajes cas na to aby si len ookojne lezal a rozpamataval sa na sny...po pripade mozes skusit mantru RAOM GAOM...mozem zaslat nahravku cez ICQ ale myslim ze budu aj na tejto stranke. Dufam ze zakledne vyrazi uz poznas.

LD= lucidny sen
AC=astralne cestovanie
OBE=mimotelova skusenost(out of body experience)
Astral= dimenzia ktora je peralerna s fyzickym svetom vsak na jej vnimanie je potrebne znizit frekvenciu mozgovych vln EEG.(hladina Alfa,Beta,Theta)
Lucid Cross= Miesto v astrale kde sa stretavaju ludia ovladajuci AC(Lucid Crossroad)
Strieborna nit= nit ktora spaja astralne telo s fyzickym a natahuje sa do nekonecnej dialky.Pretrhne sa iba pri smrti.pomocov nej sa dokazeme vratit do fyzickeho tela.
Astralne telo=prostriedok pomocov ktoreho sa bohibujeme v Astrale
Duchovny vodca=Akesi nase vyzsie ja s ktorym sa v astrale mozme kontaktovat a pripadne sa od neho ucit.
Astralna bytost=bytost zijuca v astrale.



Zaklad je ten ze do astralu sa da dostat viacerimi sposobmi:

-Zaspatim(nevedomi astral - sen)
-LD (tam ide iba o zlucidnenie sna)
-AP(astralna projekcia je sposob akym mozme na se astralne telo oddelit od fyzickeho a tak cestovat v astrale.)
-klinicka smrt
-SMRT
- a dalsie sposoby

aj AP aj LD patria pod astralne cestovanie cize AC.

V astrale pozname dva zakladne svety: Vyzsi a Nizsi. Su paralerne rozdiel je iba v tom aky ma nase astralne telo kmitocet. V nizsom svete prezivaju prirodzene bytosti s nizsi kmitoctom.Duse zomrelich a tie horsie astralne bytosti.Vo vyzsom ziju prevazne bohovia a bytosti s vyzsim kmitoctom.

Tvojim cielom by malo byt spoznavat skor vyzsi svet aj ked je to len na tebe. :-). Este by sa dalo dlho a dlho rozpravat ale ja uz nemam moc casu dufam ze som aspon trochu pomohol este pridam nieke doporucenie ohlodne literatury.takze: Astralne cestovanie pre zaciatocnikov - Edain McCoy a kazdopadne knihy Lobsanga T. Rampu ale o tych ti viac uz povie sorer alebo jeho stranky. Zatial prajem vela uspechov a hlavne vytrvalosti.
Ahoj.

Ondo Vilina Viliond Oronmelme Issidor III.
Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

Preco mam pocit ze AC - AP...alebo som len sprosty a nikdy som sa v tychto skratkach nejako bravurne neorientoval... :cry2:
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

ano ale aj LD je AC dajme tomu ze pri kazdom astralne cetsujes len je rozdiel v sposobe akym sa dostanes do astralu
Používateľov profilový obrázok
Einstein
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Jún 03, 2007 17:25
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Einstein »

Viliond: skvelé, THX. Tie výrazy už poznám keďže som celý deň nerobil takmer nič iné len prehľadával to tu a navyše sú tu popisky pri skratkách ;). A to RAOM GAOM je čo? Pripadá mi to ako nejaký exotický tanec.
Btw. skúšal som toto ráno podľa toho čo som tu čítal asi 7 min rozpametávať sa na sny ale bezúspešne
Každopádne ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

RAOM GAOM je mantra-chvalospev v povodnom vyzname... mno ved uvidis s ukazky je to shluk hlasok ktore prijaznivo posobia na otvaranie 7 cakry
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sorer »

TheONE napísal:Preco mam pocit ze AC - AP...alebo som len sprosty a nikdy som sa v tychto skratkach nejako bravurne neorientoval... :cry2:
No astralne cestovat si mozes kam chces, aj mimo nasej fyzickej reality. A vyraz astralna projekcia sa hlavne pouziva ked cestujes v nasom fyzickom svete, teda je to projecia realneho sveta, aj ked sa v nej mozu objavovat predmety z ineho casu.
Používateľov profilový obrázok
Einstein
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Jún 03, 2007 17:25
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Einstein »

Tak predtým som nejako prehliadol tú druhú časť príspevku.
Čo konkrétne značí ten kmitočet???
Btw. Dnes sa mi podarilo rozpamätať sa na krátky úsek z jedného snu, neviem či tomu pomohla sugescia alebo niečo iné, ale je to pokrok. Až na to, že som si spomenul až niekedy okolo obeda :wink: .
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

dajme tomu ze su to akesi vybracie vydavane astralnym telom...v kazdom pripade ale vabracie vydava aj telo fyzicke... niektore zivocichy mozu tieto vybracie zachytavat resp. pocut ako mi napriklad muchu...
Používateľov profilový obrázok
Scorpion
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Máj 04, 2007 10:23
Bydlisko: Sokolov {ČR}
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Scorpion »

to einstein OT hele bracho ja te poznam jses ze sco poradny ja tam jsem take (nick C.J) tenkrat si se me ptal jestli jsem to ja ten co "lita po astralu" tak ano byl jsem to ja ... jo doporucim ti na sco poradne to nevybaluj, ze se ucis tohle divali by se na tebe jako na blazna ver mi mam vlastni zkusenost neni to prijemny :) jinak preju hodne uspechu pri LD :ok:
edit: Az ted jsem procetl celou stranku ... takze ... urcite si porid Snovy dennik, rano po probuzeni (pokud mozno po probuzeni se nehybat mat zavrete oci) a premyslat, co se ti zdalo, pritom muzes pouzivat onu zminenu mantru, me osobne to nepomaha, snovy denik je urcite jisty zpusob... no a kdyz teda stale nic, tak se zkus zamyslet koho si videl a kde si byl ,rikej si napr. "Letal jsem? Ne. Byl jsem v cizine? Ano! a pak uz netreba samo se dostavi pokracovani ... me se celkem casto stava, ze kdyz si nic nepamatuju ze snů a kouknu na nejaky predmet, ktery tam byl, tak si hned vzpomenu treba nedavno reklama na Vodafone jak tam jsou ti psi ... videl jsem tu reklamu a hned jsem si vzpomnel, ze me ti psi honili a ja po nich strilel brokovnici no :idea: blby sny mam, ale me bavi takovy blby sny, hledam v tom neco vic
Víme málo o životě, co tedy můžeme vědět o smrti :)
Používateľov profilový obrázok
Einstein
Návštevník
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne Jún 03, 2007 17:25
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Einstein »

Tak THX za rady, a neboj nebudem to na SCO vytahovat.
Btw. mám už nejaké pokroky každý deň si zapamätám min. 3 sny. Dokonca som už urobil aj test reality v sne len mi to nejak nedoslo. :(
Používateľov profilový obrázok
Scorpion
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Máj 04, 2007 10:23
Bydlisko: Sokolov {ČR}
Kontaktovať používateľa:

Re: Zacinam s LD

Príspevok od používateľa Scorpion »

To ja byl dnes namesicny ...zase jednou po cca 5 letech docela haluz si nic nepamatovat a probudit se v jinym pokoji :D
Víme málo o životě, co tedy můžeme vědět o smrti :)
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

inac celkom dobry napad na temu ta namesacnost...hlavne priciny a dosledky...skoro nic o tom neviem a je to celkom zaujmave nema niekto niake info???
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: Zacinam s LD

Príspevok od používateľa Termikxs »

Tak ja taky zacinam s LD .. Tech pojmu jak tak koukam je fakt mnoho .. o namesicnosti toho moc nevim .. jen ze se to nekdy stava casto to i souvisi primo se snem
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
Napísať odpoveď