Verite v Boha?

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Verite v Boha?

ano
31
78%
nie
3
8%
neviem
6
15%
 
Celkom hlasov: 40

Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa georg »

Ja áno.
mnohý a ani jeden
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Nevěřím na Boha, věřím na bohy. Důvod by měl být myslím jasný :lol:
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa RedHawk »

Jacq presne tak :D
Používateľov profilový obrázok
Delord
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 61
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 20:57
Bydlisko: Humenne
Kontaktovať používateľa:

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa Delord »

Nic take velkolepe nemohlo vzniknut len tak ... niekto musi toto vsetko riadit ... je to Boh verim ze je a existuje lebo taky system vytvorit to je nemozne mohol to spravit len niekto alebo nico koho oznacujeme BOH. VSETKO JE TAK UZASNE PRIPRAVENE PROSTE VERIM V BOHA ....
Astral forever....astral has you
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa dr.Katz »

no jo, ale kdo stvořil Boha? něco tak velkolepého a nekonečně dokonalého jako je Bůh musel někdo stvořit :-) Přece nemohl vzniknout jen tak, sám od sebe.
Používateľov profilový obrázok
Hacket
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Ne Aug 17, 2008 19:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Hacket »

je to tazka otazka.pretoze mame dokazy o niejakej postupnosti vyvoja cloveka...a na mnoho zazrakov su vysvetlenia.napr.mojzis a jeho rieka.No zasa jezisove zazraky su o niecom inom ...
[b]Je lepšie raz vidiet ako stokrát počuť![/b]
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Nějak se mi do pracek dostal nedávno Starý zákon a u jednoho odstavce jsem si prostě musela na tuhle debatu vzpomenout :mrgreen:

Jan 10:34 Ježíš jim odpověděl: "Není ve vašem Zákoně napsáno: `Já jsem řekl: Jste bohové´?

Já si myslím, že absolutně nemá cenu polemizovat o tom, jak a proč a díky komu cokoliv "nejvyššího" vzniklo, stejně to nevymyslíte :grin:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Tak tohle nebylo ve starém, ale v novém zákoně, ale to je jenom detail. Vždyť to tady říkám furt a nikdo mi to nevěří: jsme bohové, spící, nevědoucí bohové zakletí ve svých tělech.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Moje chyba, někdy píšu rychleji než myslím. Díky za opravu ;)
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa Termikxs »

Hacket napísal:je to tazka otazka.pretoze mame dokazy o niejakej postupnosti vyvoja cloveka...a na mnoho zazrakov su vysvetlenia.napr.mojzis a jeho rieka.No zasa jezisove zazraky su o niecom inom ...
No tady jde i o mylne preklady z hebrejstiny nebo tehdejsi mentalitu. Tak napr. chozeni po vode se casto vysvetluje jako obycejne plavani coz bylo pro lidi tehdy neco noveho. Jeden priklad za vsechny.
dr.Katz napísal:Tak tohle nebylo ve starém, ale v novém zákoně, ale to je jenom detail. Vždyť to tady říkám furt a nikdo mi to nevěří: jsme bohové, spící, nevědoucí bohové zakletí ve svých tělech.
No dalo by se rict ze v neco podobneho verim. Spis bych to nazval silou vule. Buh je takovy jak mas silnou vuli. Boha nehledas v nebi nebo v pekle ale v sobe.
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
maryfox
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po Sep 15, 2008 15:46

Príspevok od používateľa maryfox »

Buh? Pohadka pro dospele!!!
Kazdy je bohem sama sebe!!!
Používateľov profilový obrázok
TheDreamingDead
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 201
Dátum registrácie: Ut Apr 21, 2009 15:41
Bydlisko: Bratislava

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa TheDreamingDead »

Ja v Boha verím. Jo - radím sa k Rímskokatolíckej cirkvi... ale to neznamená, že slepo súhlsím s inkvizíciou a podobnými "omylmi." Mám vlastnú hlavu, rovnako, ako ju má každý, aj pápež. On je tiež len človek, raz, už keď niekto sedí na Svetej stolici, tak sa môže pomiatnúť, a preto sa 2x zamyslím po každom pápežovom vyhlásení či súhlasím..

Hej - kazdý je bohom... sám sebe... a každého Boh je taký, akého si káždý zvolí - trebárs aj sám sebe. Ale byť bohom a stvoriteľom sa v tomto prípade asi logicky bude líšiť, čo mne logické až tak nepríde.
magicman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St Mar 18, 2009 14:46
Bydlisko: KA

Príspevok od používateľa magicman »

verim pretože je to všeobecna energia z ktorej vznikol cely vesmir ale rad by som vedel či sa zjednotila do neakej bytosti daka jej časť ktora to riadi ak to riadi :D
madagaskar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 149
Dátum registrácie: Ut Júl 12, 2011 20:04

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa madagaskar »

dr.Katz napísal:to co ti popisuji jsem zažil při svých mystických zážitcích s kouzelnou houbičkou. Vše se vztahovalo ke mě, jako k člověku, takže jak jsou na tom ostatní živé bytosti - to nevím. Ale předpokládám, že součástí Boha je vše co nás obklopuje. Ale bude to ještě trošku složitější, protože svět je iluzorní. Něco jako Matrix. Odehrává se to ve tvé hlavě a co je za tím, to zjistíme až po smrti.
S matrixom by som život v žiadnom prípade neporovnával. Na fórach takéhoto zamerania mi vadí, že mnohí ľudia sa po pár mimotelových zážitkoch rýchlo odvrátia od skutočného života na fyzickej úrovni a úplne začnú podceňovať jeho dôležitosť. Som toho názoru, že posmrtný život sa odvíja hlavne od toho ako sme žili fyzický život a preto mi pripadá úplne nepresné a nezodpovedné tvrdiť, že svet je iluzórny. Je takisto skutočný ako astrálny svet, snová realita, posmrtné úrovne a ja neviem čo všetko ostatné. Keby nehrala v živote človeka dôležitú úlohu tak by asi neexistovala nemyslíš?
Napísať odpoveď