Fajcenie

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Fajcenie

Príspevok od používateľa ixtin »

Tak som minule rozmyslal, ze prestanem fajcit. Tak som vynechal prvu rannu cigaretku, a zacal som sa pozorovat, co to somnou bude robit.

Zistil som pozoruhodnu vec. Mozno to pomoze kazdemu kto chce prestat fajcit.

Vas mozog vas klame!
Asi po 6 hodinach sa dostavili prve abstinencne priznaky. A zrazu mi z nicoho nic prisla na um myslienka "dam si jednu cigu" ja na to ze ne, chcem prestat.
Asi o dvadsat minut zase myslienka len tak z nicoho "sak len jednu, poslednu" , vtedy som sa zacal citit jak schyzofrenik. Rozmyslal som ze odkial sa tie myslienky beru, pretoze som sa rozhodol ze CHCEM prestat fajcit. Na nikotine je zavisli vas Mozog, a preto chce svoju cigaretku on, nie vy. A kedze mozog nas aj riedi, vacsinov si tu jednu poslednu cigaretku predsa vezmeme. To sa stalo aj mne, a potom co som zakuril, som rozmyslal nad tym, co zmenilo moj nazor na to ze chcem prestat. Opet to bol mozog.

Preto ak chcete prestat fajcit, musite mat stale na ociach ze chcete prestat, inac vas mozog dost skaredo zmanipuluje :P

POMOCKA
Ak sa rozhodnete ze chcete prestat fajcit, spravte si s perom alebo fixov prstene na palce na lavej, aj na pravej ruke. Dufam ze vieter ktory prst je palec :) Potom ked sa vam budu v hlave objavovat tie "vase" myslienky na cigaretku, tak uz aj ked si budete chciet tu cigu vziat, tak pri pohlade na namalovane prstienky si spomeniete na to, ze CHCETE prestat fajcit.

Preco prestat fajcit?
Uvedomte si, ze jedine co vam cigareta da, je zavislost. Takze si v podstate kazdy den kupujete zavislost. Ja som sa rozhodol ze nechcem kupovat cigarety len pre to aby som bol na nich zavisli(lebo nic ine vam cigarety nedaju). Radsej kurte travu :)
:angel:

Dufam ze to niekomu pomoze, a vela stastia pri abstakoch ;)
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Používateľov profilový obrázok
emčo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St Nov 16, 2005 13:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emčo »

Moj recept na to, ako si drzat cigarety pod kontrolou cely zivot je nasledovny: Cigareta je zdrap papiera, v ktorom su nasypane rozne bylinky, plno chemikalii a pod. Kebyze ma ma tento stoceny papier ovladat, tak to nech si aj moje auto kludne ide kde chce a ja sa mu budem musiet prisposobit...je to to iste...

+ si myslim, ze ak niekto nema kontrolu nad zlozvykom, zrejme ma problem s kontrolou seba sameho. :shutup:
Kazda dusa ma telo, nie naopak.
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Fajcenie

Príspevok od používateľa ibbeta »

@ixtin: Celkom dobra uvaha podla mna, ze nie vsetky myslienky su 'nase'. Zaujimalo by ma, kam by si si to tou fixkou napisal, keby si bol zavisly napr. na sexe :)
@emco: mozno ze to beries az prilis z nadhladu, ked si zavisly tak sa to stava tvojou potrebou rovnako ako hlad smad alebo spominany sex.
Ja sa priklanam k tomu, ze nie vsetky nase priania su skutocne nase, dokonca by som povedal, ze slobodna vola je dost precenovana a vacsinu casu sa rozhodujeme bezvedome.
Používateľov profilový obrázok
emčo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St Nov 16, 2005 13:15
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa emčo »

ibbeta - Mam na to vlastny pohlad, z mojich skusenosti...urcite mas pravdu aj ty, to ti neberiem...

a ten nadhlad: ...viem, aku moc ma myslienka, viera a ludske "chcem"... vidim to z toho uhla, nie pohladu "choroby".
Kazda dusa ma telo, nie naopak.
Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Príspevok od používateľa ixtin »

Teraz ked sa na to pozrieme z ineho pohladu.
Najvecsiu chut na cigaretu mam vtedy, ked musim cakat.
Nenavidim cakanie, je to to najhorsie co moze byt.
1 cigareta je v podstate 10 minut fajcenia.
Cize vymenim 10 minut cakania, za 10 minut fajcenia.
Takze cigareta je vlastne hracka na 10 minut, aj ked dost draha...

A okrem toho ze fajcenie skodi, tak vam aj naspeeduje mozog.
Preto je vlastne vas mozog zavisli, lebo ked prestane posobit cigareta, mozog chce zase davku nikotinu aby ho to prebralo.

Uz viem co spravim. Budem si tabak sam pestovat! To bude narez!
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Fajcenie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Ako rýchlo si zahodil najväčšiu výzvu svojho života. Tým paradoxne nemyslím prestať fajčiť, ale naučiť sa byť trpezlivý. 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Príspevok od používateľa ixtin »

No, len keby trpezlivost namiesto ruzi priniesla nieco poriadne :mrgreen:
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Fajcenie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Nuž, to by si sa divil... problém je, že na to bez trpezlivosti nedôjdeš.


P.S.: Ten dôvod, prečo neprestávaš fajčiť je len jedna z x výhovoriek, ktorými sa závislí ľudia kŕmia, aby si oddôvodnili, prečo so svojou závislosťou nič nerobia.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
ixtin
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut Feb 05, 2008 15:58

Re: Fajcenie

Príspevok od používateľa ixtin »

WW6 ale ja prestavam fajcit, len som uviedol iny pohlad, ktory mi povedal kamarat.

uz sa mi podarilo cely den nefajcit, na druhy den som nefajcil ties, ale zase som fajcil travu, a dali sme trocha tabaku do mnozstva.

Mama mi hovorila ze 3. den je najkritickejsi, a mala pravdu. Poviem vam, taky nervozny a podrazdeny som nebol uz veeelmi davno. Este som sa s tim nestretol, tak som nevedel, ako inac sa ukludnit, tak som to nevydrzal a zapalil si, co uz, zajtra zacnem odznova ;)

ALE po druhom dni nefajcenia (nepocitam tu trosku tabaku) som si po DOOOOOST dlhej dobe(asi 5 mesiacov prazdneho spania) konecne ZaPAMETAL SEN, a keby len jeden, ale asi 4. Ale kedze som hlupak, tak som si ich nezapisal, a teraz uz mam len matne spominky na jeden... Takze predsa len je dobre prestat fajcit, stoji to za to pametat si sny.

a ten smejd co mam v hlave (rozum) mi stale hovori nech si zapalim, a uz sa mi to nechce pocuvat stale take ze : "sak len jednu si daj, na ukludnenie" moze byt ze mi to hovori akasi "osoba" v mojej hlave, alebo su to hlasy tej zavislosti. A mozno som schyzofrenik, co uz XD
[img]http://img90.imageshack.us/img90/2598/ideauserbaaroi5.gif[/img]

--: SOM TVORCOM SVOJHO ŠŤASTIA :--
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Fajcenie

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Som rád, že veríš, že prestávaš fajčiť. :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
rooc
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Št Feb 16, 2006 18:50

Príspevok od používateľa rooc »

Neviem ako to je u iných čo prestávali fajčiť, ale mňa to stálo veľa takej mojej vnútornej sily. Teraz keď sa na to pozriem s odstupom štyroch rokov tak stálo to za to prestať cítim sa oveľa lepšie. :D
miroku

Re: Fajcenie

Príspevok od používateľa miroku »

hmm ja kurim sisu obcas a ta je slabo navykova.Staci den dva a ste s nej tiezvy a uz ju nepotrebujete.
samozrejme neodporucam skusat :D :D
a kto by nevedel šíša je vodna faja
Soxy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Ne Júl 19, 2009 14:00

Re: Fajcenie

Príspevok od používateľa Soxy »

Skúsim prestať :)
Ale myslím, že každý človek by dokázal prestať, keby mal nejaký fakt dôležitý dôvod. Ale ten dôvod by nemohol byť, že chce žiť o pár dní dlhšie napr. ale niečo čo fakt pomôže, napr. udržanie rodiny atď.
Napísať odpoveď