zajímavé

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Tesla »

Zrak1 napísal:
Ja si pod pojmom nebo, pričom tento termín vôbec nepoužívam, pretože je skôr zavádzajúci, predstavujem existenciu medzi životmi, teda dimenziu, na ktorú si počas života len tak ľahko nespomenieme. Je to miesto, kde všetko chápeš, kde nie je čas ako taký, kde panuje bezhraničná láska, otvorenosť, pochopenie tolerancia. Je to diemnzia v ktorej existujú naše duše, ktoré tento svet vlastne ako keby tvoria, aj keď pôvodcom všetkého je jediný zdroj. Nie je to ale cieľ našej duševnej existencie.
Ja to volam Nexus podla filmu Star trek.
Presne to vistihuje to co si napisal a vo filme je to ako energia vo forme plazmy.
Zrak1 napísal:To by som chcel vedieť aj ja. Momentálne "viem", že sa musíme ešte veľa učiť. Sme len na začiatku, čo nie je povzbudzujúce, ale všetci raz museli začať no nie?
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Zrak1 »

SagitaX napísal:to je pravda ale mne sa to vidi dake cudne... inak moze sa clovek inkarnovat na zem aj ked uz vsetko dosiahol? lebo co ak to dosiahneme a uz sa nebudeme inkarnovat co potom?? kde budeme? co budeme robit? uz sa nebudeme mat co naucit... potom budeme zbytocny (no v takom cudnom zmysle) a mozme aj umriet (dusa)?
Duša, ktorá sa už nemusí na zem inkarnovať, sa podľa mňa už neinkarnuje, ak sa ale predsa len inkarnuje kvôli nejakej skúsenosti, tak po tom tá posledná nebola poslednou, no o tom by sa dalo diskutovať. Povedzme ale, že sa už neinkarnuje, tak jej vývoj pokračuje ďalej, ale už nie inkarnáciami na zem. Ďalší vývoj nám v momentálnom stave nemôže byť známy. Niekto na inde povedal, že supne sa nedajú preskakovať, a v tom s ním súhlasím. Duša podľa mňa umrieť nemôže. Myslím si, lepšie povedané sa môžem len domnievať, že po úplnom dosiahnutí poznania splynieme so zdrojom a to by som nazval "nebo".
Z1
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

hmm a co ked sa chces inkarnovat na zem stale?? zda sa mi smutne ze ked vsetko dosiahneme (na tomto stupni) a pojdeme inde, ze uz neuvidime napriklad aj take malickosti ako nebo (na ktorom je slnko a oblaky), alebo si uz nic neuzijeme (so zenamy :D a taak...), nebude ti to chybat??

btw: inak co ak je prave toto ten posledny stupen duchovneho poznania?? a tie predchadzajuce stupne si nepamatas, to je dalsie smutne - ze spomienky na nejake pekne chvile na zemi sa ti rozplynú... potom naco tie spomienky mame ked o ne prideme?? :(
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Zrak1 »

SagitaX napísal:hmm a co ked sa chces inkarnovat na zem stale?? zda sa mi smutne ze ked vsetko dosiahneme (na tomto stupni) a pojdeme inde, ze uz neuvidime napriklad aj take malickosti ako nebo (na ktorom je slnko a oblaky), alebo si uz nic neuzijeme (so zenamy :D a taak...), nebude ti to chybat??
Ver, že tam na druhej strane je to nepopísateľne nádherné a také maličkosti ako napr. obloha, tak tú môžeš kedykoľvek vidieť, pretože v tomto svete si energiou, mysľou, ktorá môže čokoľvek.
SagitaX napísal: btw: inak co ak je prave toto ten posledny stupen duchovneho poznania?? a tie predchadzajuce stupne si nepamatas, to je dalsie smutne - ze spomienky na nejake pekne chvile na zemi sa ti rozplynú... potom naco tie spomienky mame ked o ne prideme?? :(
Na nič nezabudneš, len počas fyzického života si nemôžeš pamätať, ináč by nemal zmysel. Všetko čo robíš, musí ísť z tvojho vnútra. Ak by si si pamätal, vedel by si, že ak napr. v živote niekoho stratíš, tak to bolo plánované, no a tú ozajstnú stratu, ktorú precítiš, ak si nepamätáš, by si neprežil. Nebola by to lekcia. :wink: Po zvládnutí života a prejdení na druhú stranu sa ti všetky spomienky vrátia.
Z1
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

je to sranda, takto sa nad tym zamysliet ale aj tak mi neda otazka co ked sa uz nebude co ucit. bude si moct dusa vybrat napr. kde sa inkarnovat? na ktorom stupni? pri predpoklade ze uz vsetko zvladla a proste je best alebo teda splynie... inak to splynutie by som nazval tzv. smrt pretoze potom uz nebude dusa ani nic ine uz iba vyplnime nejake miesto a nic... to ma napada naco nam to vsetko bolo ked nakoniec skoncime ako... :P
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Zrak1 »

SagitaX

Ono, to spojenie sa so zdrojom, je to len pomenovanie niečoho, čo si ani len nedokážeme predstaviť. Počas života sme naozaj obmedzovaný. Tiež som chcel vždy všetko vedieť, ale prišiel som na to, že naozaj všetko má svoj čas. To čo sa máme dozvedieť sa dozvieme. Nemyslím si ale, že splynutie je smrť. Možno jestvuje niečo ďalšie, ale to si už netrúfam ani len pomenovať. Určite by sme tu neboli len tak. Tomu neverím. :wink:
Z1
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

:) posledna otazka lebo asi 3 stranky su od temy...
ked som cital toho strovolovskeho maga tak ten daskalos si pamatal svoje zivoty... tym padom ale nieje co obdivovat ale lutovat pretoze si to nema pamatat ale zabudnut pocas svojho zivota... cize on sa bude musiet tym padom inkarnovat aby nejaku lekciu spravil znova a tym padom fakt neni co chvalit :)

inak ked tak uvazujem mal som sa toto pytat v svojej teme lebo tu je to dost odveci :D
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Zrak1 »

SagitaX napísal::) posledna otazka lebo asi 3 stranky su od temy...
ked som cital toho strovolovskeho maga tak ten daskalos si pamatal svoje zivoty... tym padom ale nieje co obdivovat ale lutovat pretoze si to nema pamatat ale zabudnut pocas svojho zivota... cize on sa bude musiet tym padom inkarnovat aby nejaku lekciu spravil znova a tym padom fakt neni co chvalit :)

inak ked tak uvazujem mal som sa toto pytat v svojej teme lebo tu je to dost odveci :D
Buď som sa zle vyjadril ja, alebo nastalo rušenie inde, ale je rozdiel pamätať si minulé životy a pamätať si plán súčasného života. Ináč, ľudia, ktorí si pamätajú minulé životy, najskôr to tak malo byť a má to nejaký význam čo sa týka duševného vývoja. Asi sú na to pripravení, pretože pamätať si minulý život je podľa mňa aj dosť náročné na psychiku. Nie každý sa s tým asi dokáže vyrovnať.
Z1
Používateľov profilový obrázok
Morpheus.saviour
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi Aug 12, 2005 13:07
Bydlisko: České Budějovice
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Morpheus.saviour »

dr.Katz napísal:..... Protože si dost pečlivě zapisuji své sny, najednou jsem začal zjišťovat, že některé snové objekty nacházím druhý den i v bdělém stavu.... .
Myslim ze dost dobry a pravdivy postreh. Protoze karma jede na jemnejsich nitkach nez ze na tebe hned skoci ve fyzicke forme. Vse se chysta na astralni urovni, ktera se ti nejsnaze odrazi ve snech, pokud jsi citlivejsi, nebo jde o vyznamnou udalost.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tesla napísal:WW6 -> no ano mam. Ale napokon aj podpis je slogan, alebo nie???
Nie, lebo slogan, o ktorom sme hovorili (aspoň si myslím, že hovoríme o tom istom) je konkrétne spätý s konkrétnou značkou firmy. Nenapadá ma teraz slogan Microsoftu, ale napríklad Coca-Cola mala istý čas takýto: Coca-Cola is it. (Vo voľnom preklade Coca-Cola to je ono), prípadne Nike: Just do it. Tieto slogany nie sú nikdy používané bez mena firmy. A preto sú chránené obchodnou známkou/značkou. Naopak výroky alebo podpisy môžu byť chránené len autorským právom proti kopírovaniu, tzv. copyright. Ale môžem sa mýliť, pretože nie som expertom na podnikové právo ani patentové právo, či autorské právo.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa SagitaX »

:D ako pekne sa to cim dalej tym viac odklana od pôvodnej myslienky :D
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa Tesla »

No to je tak ked ja radsej diskutujem o vsetkom moznom, a je pekne vidiet, keby tu bola volna diskusia ako by sme po takych 10 stranach presli na nieco uplne od veci a tak by sme videli, ako je vsetko so vsetkim prepojene :)

A ani ja niesom expert na nejake obchodne znacky ale ma nastve kazdy copyright, a uz som rad, ze som asi 5 mesiacov nemusel suhlasit s niecim, co sa vola EULA :D
necham tak...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: zajímavé

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

jj, preto je teraz najobľúbenejšia licencia GNU/GPL :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
sleepless8
Návštevník
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut Sep 22, 2009 15:14
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa sleepless8 »

[quote="Zrak1"]Tesla:
vyberieme a naplánujeme život tak, aby sme prešli nejakou lekciou, ktorá je potrebná pre náš duševný vývoj. ... nezvládnutie lekcie a duša by ju musela opakovať dovtedy, kým tú ktorú nezvládne. ... z nich čo najlepšie poučili a získali novú skúsenosť.
Napísať odpoveď