LD a nikotínové náplaste

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa techdreamer »

23:00 - uložiť sa spať
4:00 - spánková prestávka, vytvorenie zámeru
4:30 - nalepenie náplaste, WILD

- po zobudení treba dať hneď náplasť dole

- stačí 7 mg

Nikotín napodobňuje činnosť acetylcholínu a vie zohrať rovnakú úlohu v mozgu. Jeho molekula pasuje na acetylcholínový receptor.

LD takto vzniknuté sú jedny z najlepších ale nikotín môže mať aj vedľajšie účinky napríklad alergickú reakciu na náplasť alebo
menšiu nevoľnosť. Medzi pokusmi s nikotínovou náplasťou odporúčam 5 dní až týždeň prestávku.
Wpegb
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne Aug 09, 2009 18:34

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa Wpegb »

teraz fakt nechcem urazit len chcem upozornit na to ze nikotín spôsobuje zavislost. viem ake je to prestat fajčit tak ma napadlo ze nato upozornim.
inac neskusal si či običajná cigareta nema taky isty učinok?
23:00 - uložiť sa spať
4:00 - spánková prestávka, vytvorenie zámeru
4:30 - zapálit si, WILD
???
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa techdreamer »

wpegb ohľadom závislosti viď moju poslednú vetu: "Medzi pokusmi s nikotínovou náplasťou odporúčam 5 dní až týždeň prestávku."

Táto prestávka zabráni vytvoreniu tolerancii, desenzibilácii a samozrejme aj závislosti.

Btw.: počul si už niekedy o závislosti na nikotínovej náplasti ?

Obyčajná cigareta nefunguje, spôsobuje len nikotínový šok, je potrebné postupné uvoľnovanie nikotínu.
Wpegb
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne Aug 09, 2009 18:34

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa Wpegb »

Táto prestávka zabráni vytvoreniu tolerancii, desenzibilácii a samozrejme aj závislosti.
ok toto beriem
Btw.: počul si už niekedy o závislosti na nikotínovej náplasti ?
nepočul lebo nepoznam nikoho kto ich pouziva ale myslim si ze nikotin ako nikotin ale to teraz neriesme :D
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa Zenny »

techdreamer, kde ty chodis na tie napady? to len tak skusas co pride pod ruku? :lol:
Atraktiv
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 20:25
Kontaktovať používateľa:

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa Atraktiv »

Vyvolávanie LD za pomoci drog hocijakého druhu je odklonenie sa od natívnej formy LD. Ja neviem, ale užívanie melatonínov, nikotínových náplastí... mám pocit, že to má bližšie k snahe pozmeniť si úroveň vedomia za pomoci drog. Bez urážky kohokoľvek, kto tieto formy preferuje, neverím v bezpečnosť týchto praktík.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Atraktiv napísal:Vyvolávanie LD za pomoci drog hocijakého druhu je odklonenie sa od natívnej formy LD. Ja neviem, ale užívanie melatonínov, nikotínových náplastí... mám pocit, že to má bližšie k snahe pozmeniť si úroveň vedomia za pomoci drog. Bez urážky kohokoľvek, kto tieto formy preferuje, neverím v bezpečnosť týchto praktík.
Bezpečné dneska není ani přejít přes cestu nebo nasednout do auta. Na pozměňování úrovně vědomí pomocí drog nevidím nic špatného, když je člověk zodpovědný a ví co dělá (používá nenávykové látky). Nicméně, techdreamerova metoda LD funguje i bez drog, tj. ráno si přivstat, hodinku něco dělat a pak zase jít spát.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa techdreamer »

Atraktiv napísal:Vyvolávanie LD za pomoci drog hocijakého druhu je odklonenie sa od natívnej formy LD. Ja neviem, ale užívanie melatonínov, nikotínových náplastí... mám pocit, že to má bližšie k snahe pozmeniť si úroveň vedomia za pomoci drog. Bez urážky kohokoľvek, kto tieto formy preferuje, neverím v bezpečnosť týchto praktík.
No zase. Kto tu hovorí o vyvolávaní LD a zmene úrovne vedomia ? Stále dookola opakujem, že sa takto dá zvýšiť pravdepodobnosť výskytu LD podporou elektrochemického prostredia mozgu. LD však stále musíš dosiahnuť sám či už WILD alebo DILD alebo inou praktikou. Žiadna zmena vedomia/vnímania ako po drogách sa nekoná - koná sa predĺženie a prehĺbenie REM fáz, plytkejší spánok, zlepšenie pamäte a zlepšenie snovej pamäte. Načo sa potom snažíš o LD ? Natívna forma LD, ktorú spomínaš je spontánna. Každá snaha o LD (napríklad vytvorenie zámeru) už toto LD mení na vyvolané a nie natívne/spontánne. Si zober, že napríklad u pôvodných obyvateľov pralesov sú hodnoty hlavných neurotransmitérov acetylcholínu, dopamínu a norepinefrínu také aké ty budeš mať po užití väčšej dávky galantamínu, mucuna pruniers a yohimbínu. Neviem čo by už viac mohlo byť natívnejšie. Okrem toho z vekom sa tieto neurotransmitéry pomaličky vytrácajú, napríklad za Alzheimera je zodpovedná skoro absolútna absencia acetylcholínu.

Zase odporúčam naštudovať čo ktorá látka obsahuje a ako sa správa. Veď som sa aj snažil vysvetliť, že molekula nikotínu pasuje do acetylcholínového receptoru ale nieeeeeeeee, furt tu treba miešať drogy, bezpečnosť a podobne. Okrem toho sa ťa pýtam: čo je dnes bezpečné ? resp. čo je bezpečné všeobecne ? ani voda z vodovodu, ani z lesnej studničky nie je bezpečná, minule som kdesi čítal, že už ani čierny chlieb a zemiaky nie sú bezpečné a osobne tiež tvrdím, že dnes už ani prechádzka parkom nie je bezpečná - a predsa sa tam ľudia prechádzajú.
Atraktiv
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 20:25
Kontaktovať používateľa:

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa Atraktiv »

Ako som napísal, nemám v úmysle nikoho uraziť, aj keď sa to zrejme stalo. Ja sa s nikým na túto tému biť nebudem ani nikoho nebudem presviedčať, že mám pravdu. Písal som, že tieto formy nepovažujem za bezpečné - a to, že je nebezpečné chodiť po uliciach či jesť chlieb, to by som sem neplietol, je to od veci.

Pozerám sa na to z iného hľadiska - pred pár dňami som našiel toto fórum, ktoré ma skutočne zaujalo. Po pár minútach som narazil na príspevky typu http://www.3oko.sk/viewtopic.php?f=18&t=1743. Keď sem príde týpek, ktorý číta o megafasa zážitkoch v LD a chce si ich navodiť podľa tohto návodu, môže niečo pokašlať a potom bude niesť dôsledky. Preženie množstvo, bude mať nevhodné reakcie atď atď. Môžeš na to reagovať tak, že tieto látky nie sú návykové ani nebezpečné, že teba možno nezaujíma niekto, kto to spraví bez dôkladného štúdia - to však nič nezmení.

Zameranie sa na sugesciu a tréning, to je niečo, čo uznávam a myslím, že sú tu tony ľudí, ktorí budú so mnou súhlasiť.

Opäť podotýkam, že nechcem nikoho uraziť a ak máte iný názor, doťahovať sa s Vami cez internet nebudem :) Užívanie látok, ktoré stimulujú elektrochemické procesy v mozgu, vám niečo dávajú, ale ostatným môžu ublížiť - práve preto by som apeloval práve na iné formy vyvolania LD.
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa techdreamer »

atraktívny, ako často mávaš LD ? a v akej kvalite ?
Atraktiv
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 20:25
Kontaktovať používateľa:

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa Atraktiv »

Budem predpokladať, že to nie je otázka, ktorou sa budeš snažiť rozprúdiť internetovú bitku, lebo o také čosi nemám záujem, v poriadku?

LD nemávam často, ale keď ho mám, je pomerne kvalitný - podľa toho, čo za kvalitu považuješ. Sny sú jasné, počujem zvuky, vnímam farby, predmety aj prostredie, dokážem sa pohybovať a pracovať s predmetmi, dobre si sny pamätám. Do experimentov som sa ale ešte nepúšťal - mám o to záujem, preto som sa registroval na toto fórum. Problémom je, že vediem priveľmi aktívny život a nechodím spávať pravidelne, čo je základný predpoklad pre LD.

Ešte raz pripomínam, že sa tu nebudem s nikým hádať, už vonkoncom nie o užívaní doplnkov, ktoré tvorbu LD zefektívňujú.
Wpegb
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne Aug 09, 2009 18:34

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa Wpegb »

nechcem aby to vyzeralo ze suhlasim s "vitaminovimi" ld ale treba si uvedomit, že ludia v pralesoch, ktory praktikuju LD a podobne veci poživaju rôznu byliny na zlepsenie tychto javov. Kedze my vsak nezijeme v pralese ale v 21. storoči, je logicke, že tieto byliny nahradzujeme látkami, ktre ktore su podobne tym z bylín. Ale samozrejme načo to robit ked to ide aj normálne? je to kazdeho vec ako sa rozhodne
(sorry za blby prispevok neviem sa dobre vyjadrovat :D ale dufam ze kazdy pochopil čo som tym chcel povedat
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa techdreamer »

Atraktiv napísal:Budem predpokladať, že to nie je otázka, ktorou sa budeš snažiť rozprúdiť internetovú bitku, lebo o také čosi nemám záujem, v poriadku?

LD nemávam často, ale keď ho mám, je pomerne kvalitný - podľa toho, čo za kvalitu považuješ. Sny sú jasné, počujem zvuky, vnímam farby, predmety aj prostredie, dokážem sa pohybovať a pracovať s predmetmi, dobre si sny pamätám. Do experimentov som sa ale ešte nepúšťal - mám o to záujem, preto som sa registroval na toto fórum. Problémom je, že vediem priveľmi aktívny život a nechodím spávať pravidelne, čo je základný predpoklad pre LD.

Ešte raz pripomínam, že sa tu nebudem s nikým hádať, už vonkoncom nie o užívaní doplnkov, ktoré tvorbu LD zefektívňujú.
Milí priatelia, atraktiv už štvrtý krát spomenul, že nemá záujem o "internetové bitky" a v podpise má "Svojimi komentármi nemám záujem nikoho uraziť a s nikým nebudem viesť internetové súboje o to, kto ďalej dočúra ;)" Čo vám z toho vyplýva ? Pod svetlom býva najväčšia tma, takže hlavný vyrývač najprv v každom príspevku upozorní, že nevyrýva, a dúfa, že si to každý všimne v jeho podpise. Duchom slabší by mu naletel.

Som zvedavý čo teraz napíšeš.

Dovoľte teraz aby som preložil jeho príspevok, lebo s LD je to ako zo sexom:
LD nemávam často = skoro vôbec, ale túžim po ňom
je pomerne kvalitný = nemám s čím porovnávať
Sny sú jasné, počujem zvuky, vnímam farby, predmety aj prostredie, dokážem sa pohybovať a pracovať s predmetmi, dobre si sny pamätám. = niečo si matne pamätám
Do experimentov som sa ale ešte nepúšťal = chcel by som mať čo najviac sexu v LD, ale neviem ako na to
vediem priveľmi aktívny život a nechodím spávať pravidelne = nemám dosť sebadisciplíny a neviem sa zorganizovať, najlepšie by bolo keby to šlo bez toho, on demand

:P
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Nech toho. Své metody LD nemusíš takhle obhajovat, kdo má o tvou cestu zájem, ten to zkusí aniž bys musel někoho urážet. Sám jsem na tomhle fóru vedl krvavé bitvy při obhajování halucinogenů a spol. a fakt to nemá smysl. Raději napiš, jaké máš zkušenosti s Caleou, protože ji mám doma, mám už hromadu suchých listů ze kterých jsem si dělal čaj, ale nějak to nefunguje. Jak ji používáš?
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
techdreamer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut Jan 12, 2010 23:05

Re: LD a nikotínové náplaste

Príspevok od používateľa techdreamer »

dr.Katz napísal:Nech toho. Své metody LD nemusíš takhle obhajovat, kdo má o tvou cestu zájem, ten to zkusí aniž bys musel někoho urážet. Sám jsem na tomhle fóru vedl krvavé bitvy při obhajování halucinogenů a spol. a fakt to nemá smysl. Raději napiš, jaké máš zkušenosti s Caleou, protože ji mám doma, mám už hromadu suchých listů ze kterých jsem si dělal čaj, ale nějak to nefunguje. Jak ji používáš?
tak ja mám toho nechat ? no ale ja som s tým nezačal, akceptujem komentáre ktoré sú k veci

napriek tomu toho nechávam, len bude zase trochu trvať kým tu znovu trošku prispejem.

Čo sa týka calea z tak odporúčam extrakt 10:1 z iamshaman.com, vždy dve kapsule, užiť v rámci spánkovej prestávky. Zistil som že sa dá, nazvime to, "predávkovať".
Keď sa toho užije veľmi veľa tak sa človek dobre nevyspí a nepamätá si sny. Dôležitá je aj nízka teplota prostredia v ktorom sa spí.

Pred týždňom som dokončil vlastný alkoholový extrakt, momentálne mám v labáku špeciálny extrakt, ktorý prešiel varom pred lúhovaním teda
caleu som pomlel na drobno, rozvaril na ešte drobnejšie a dal lúhovať v 97 percentnom alkohole. Po vysušení budem plniť kapsule 0,00 a 000.

Calea Z jednoznačne funguje, neviem nájsť vhodnejšie slovo ako monumentálne: letecké dni na pravekých jašteroch, majské pyramídy v mojom rodnom meste, ponorkové vojny, výhľad na plné mesto modelárskych lietadielok miesto vtákov, cesty do budúcnosti, cestovanie cez zrkadlo, riadil som helikoptéru, neskutočné detaily všetkého, aj ľudí a zvierat, jagavé farby, lúky plné kvetov a svetla, obrovské budovy, monumenty a pod. Zistil som tiež, že calea akoby nútila nadobudnúť vedomie. Stavia človeka do nelogických situácii v sne a upozorňuje na to. Postavy sa správajú akoby vedeli, že sú hercami v snoch - potmehúdske úsmevy, otázky a odpovede dávajú tiež také aby sa človek ľahšie uvedomil. Typicky sa vyskytuje aj snový sprievodca t.j nejaká osoba, ktorá je s vami celý čas. Niekedy sa dajú detailne študovať plány a čítať knihy. Po calea z som ešte nemal ponurý/strašidelný sen i keď som stretol nejaké nedobre naladené postavy, nakoniec vysvitlo, že ma ohrozovali aby som sa uvedomil.
Raz som bol v situácii keď som bol prenasledovaný a naháňaný ale neuvedomil som sa ani po úzkostlivej snahe prenasledovateľov o nelogičnosti (miesto zbraní perá a tužky, strašenie bububu s úsmevom a pod.). Niektorí z nich normálne sklamane odložili zbrane, odišli a ja mne ešte stále nezapínalo. Keď si čítam spätne snový denník, tak sa vždy smejem, že až koľko jasných znakov, že som v sne, sa dá s prehľadom prehliadnuť.
Napísať odpoveď