Bitky v LD

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Atraktiv
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 20:25
Kontaktovať používateľa:

Bitky v LD

Príspevok od používateľa Atraktiv »

Zdravím všetkých, môj topic možno bude pre niekoho provokatérsky, ale mne to príde hodné diskusie...

Niekedy mávam sny, kde sa s niekým bijem. A vždy, keď idem vo sne udrieť, akýsi "sila" ma zastaví. Nikdy neviem môjho imaginárneho protivníka udrieť, ani kopnúť, ani nič. Môžem ho chytiť za ruku, môžem sa s ním hodiť na zem, ale neviem spraviť rýchly výpad. Keď som sa o tom rozprával so zopár kamarátmi, tiež mi vraveli, že sa im občas sníva presne to isté.

Máte podobnú skúsenosť? Ak môžete, poraďte, ako to riešiť.

Na záver dodám, že v LD sa nechcem biť len tak, aby som niekomu ublížil, význam LD vidím v trénovaní si útokov pri bojových zápasoch, venujem sa totiž Kung Fu a bojovým športom. To len ak by ste na mňa chceli kričať :wink:
Wpegb
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne Aug 09, 2009 18:34

Re: Bitky v LD

Príspevok od používateľa Wpegb »

myslim ze raz sa mi stalo niečo podobne. musel by som pohladat vo svojom denniku :D
Atraktiv
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 20:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitky v LD

Príspevok od používateľa Atraktiv »

Hmm.. za chvíľu idem spať, už teraz sugerujem, pokúsim sa navodiť LD a vyskúšať to znova. Potom dám vedieť, ako som dopadol :)

... dopĺňam, že sa bitkársky LD nekonal :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Bitky v LD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

V obyčejných nelucidních snech se taky občas s někým mlátím a většinou to dopadá stejně jako ve tvém případě, že nemůžu dát pořádnou ránu, jsem hrozně pomalý. Totéž se mi stává když před někým utíkám, jako kdybych byl po kolena v betoně, nemůžu se pořádně pohnout a jenom se pomalu sunu dopředu. V LD jsem se musel s někým utkat jenom tuším jednou, a to s hordou cikánů a ty jsem vyřídil raz dva ve stylu kung-fu. :mrgreen:
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Re: Bitky v LD

Príspevok od používateľa Zenny »

dr.Katz napísal:V obyčejných nelucidních snech se taky občas s někým mlátím a většinou to dopadá stejně jako ve tvém případě, že nemůžu dát pořádnou ránu, jsem hrozně pomalý. Totéž se mi stává když před někým utíkám, jako kdybych byl po kolena v betoně, nemůžu se pořádně pohnout a jenom se pomalu sunu dopředu. V LD jsem se musel s někým utkat jenom tuším jednou, a to s hordou cikánů a ty jsem vyřídil raz dva ve stylu kung-fu. :mrgreen:
Mne sa to castokrat stava aj v LD. Nezalezi na tom, aku silnu mam luciditu ani kolko pomocnych formuliek pouzijem a ako silno im verim, lucidna nocna mora je silnejsia. :( Prirovnal by som to k obycajnym LD - niekedy mam taku "moc", ze maximalne silou vole pohnem vecami s hmotnostou do 500g a niekedy som ako vsemocny pan sveta 8)
Atraktiv
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 20:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitky v LD

Príspevok od používateľa Atraktiv »

Najbližší týždeň nebudem mať možnosť ísť spať v rozumnom čase, preto LD vyvolávať ani nebudem, ale myslím, že by pomohla sugescia. Niekde som tu na fóre videl NLP sugesciu "Ovládam si sen" či tak nejak, v tomto prípade by snáď zabralo "Mám absolútnu kontrolu nad svojím snom" či niečo obdobné. Vyskúšajte to niekto medzičasom za mňa :)
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitky v LD

Príspevok od používateľa sorer »

V lucidnom sne som sa este asi nebil, ani nevidim v tom moc zmysel. Ak som sa bil v normalnom sne tak som povacsinou dokazal zmlatit bez problemov hoci koho. Ale to bolo dost davno. Teraz sny s bitkou uz nemavam.
Atraktiv
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 18
Dátum registrácie: St Jún 30, 2010 20:25
Kontaktovať používateľa:

Re: Bitky v LD

Príspevok od používateľa Atraktiv »

sorer napísal:V lucidnom sne som sa este asi nebil, ani nevidim v tom moc zmysel. Ak som sa bil v normalnom sne tak som povacsinou dokazal zmlatit bez problemov hoci koho. Ale to bolo dost davno. Teraz sny s bitkou uz nemavam.

Súhlasím, že pre "bežného" človeka to význam nemá. Ale za predpokladu, že v reálnom živote sa venuje bojovým umeniam a športom, o význame diskutovať nie je nutné. Samotný LaBerge realizoval štúdiu, v ktorej sa preukázalo, že tréning v lucidnom snívaní pomáha športovcom lepšie vytvárať spojenia v nervovej sústave, ktoré sa následne využijú pri reálnej fyzickej činnosti.

Bez debaty ide o perfektnú simuláciu reality za predpokladu, že "spáč" nepopiera v LD fyzikálne zákony (lietanie, prehnane vysoké skoky, rýchlosti a pod.).

DOPLNENÉ: Dopĺňam, že aj keď sa bitkársky LD konal, žiadna zmena sa neudiala.
Napísať odpoveď