Trenie rúk

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Funguje táto metóda?

áno
3
23%
nie
1
8%
neskúšal(a) som
9
69%
 
Celkom hlasov: 13

Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Trenie rúk

Príspevok od používateľa sorer »

Dneska som sa trošku viac prehraboval celým fórom a narazil som na viacej príspevkov ohľadom predĺženia LD trením rúk. Síce som o tejto technike nikde poriadne nečítal ani som ju nevyskúšal, ale aj tak by som si rád vypočul váš názor na ňu.

Z príspevkov ktoré som našiel vyplynulo že táto technika nespĺňa spomínanú funkciu, t.j. predĺženie vedomého sna. Preto by som bol rád aby sme spoločne zistili čo je na tom pravdy, poprípade označili túto techniku ako nefunkčnú.
Naposledy upravil/-a sorer v Po Mar 14, 2005 18:32, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Hanawa
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Št Jún 10, 2004 13:06
Bydlisko: Krupina

Príspevok od používateľa Hanawa »

Mne táto metóda funguje ale nie na predĺženie sna, ale na vyostrenie obrazu. Bežne sa mi v sne stane, že mám rozmazaný obraz, taký zahmlený. Pri trení rúk sa obraz značne vyjasní a skvalitní, ale ešte nikdy sa mi nestalo, že by to sen predĺžilo. Ak som pri konci LD skúšal trenie rúk tak som sa aj tak buď prebudil, alebo to skĺzlo do nejakého mixu bdelosť-astrál-falošné_prebudenie ...
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

ohledne toho treni se me stalo to same co hanawa, ale pro prodlouzeni me fungovalo to otaceni kolem osy a pak takova zajimavost - mrkani ocima ve snu !!!
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sorer »

Takze co sa tyka doterajsich odpovedi , tak by som usudil ze tato metoda nie je vhodna na predlzenie vedomeho sna.
Hanawa napísal:Mne táto metóda funguje ale nie na predĺženie sna, ale na vyostrenie obrazu.
Myslim si, ze akekolvek sustredenie na zmysly, najma hmatove, moze sen vizualne skvalitnit.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Trenie rúk

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já jsem to zkusil jednou a byl jsem vtažen zpátky do snu, co už končil, ale dlouho to netrvalo a probudil jsem se, každopádně to byl zajímavý zážitek.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Napísať odpoveď