Reality checky

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Reality checky

Príspevok od používateľa Epholl »

som hladal nake lahke, vsade praktikovatelne reality checky a napadlo ma par veci:
1: Zapcham nos a pokusam sa dychat...zname, ale potom este aj prehltnem a zalahne mi v usiach...uvolnim nos a zasa prehltnem aby odlahlo, este som vo sne nevykonal test reality ale mohlo by to fungovat ako poistka ak dychanie zlyha...
2: Sledujem ruku, potom sa zadivam na nejaky prst, a striedavo na nieco za nim, aby som prsty videl dva, potom striedavo na prst zaostrujem a odostrujem...
mohli by take testy fungovat?
+mohli by ste mi poradit ako spravne dosiahnut WILD? bo wild mi pripada pristupnejsi ako dild... :-)
dik
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

aaa prave dnes po oasi tyzdni nepamatania snov... vobec som sa tomu tyzden nevenoval...dnes som mal kratke ale predsa LD pomocou WILD! som si vcera vecer kukol matrix 1 :) a uvolnoval sa hodil sugesciu" uvedomujem si svoje sny" o 03_00 som sa prebudil a urobil potrebu! lahol a uvolnoval este raz + sugescia a booom! krasne som si pred mojimi priatelmi vzlietol do vzduchu jak balon!! krasa to bola alekratka! ale este predtym som mal falosne prebudenie ze som si zapisoval sen na papier a ked som sa druhy krat prebudil tak kukam a na papiery nic nebolo ani cirka! :) takze umna jasne na LD najlepsie WILD...
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

ja som dnes chcel vstat o 12:00(aj vcera) resp. o jednej lebo v bio.sector.sk som mal planety akurat, ale sa mi to nepodarilo!!! obvykle ma ten budik zobudi hocikedy ale teraz ked potrebujem, tak ma casto nezobudi..ak sa potrebujem zobudit a nastavim si aj budik, tak pokial to nieje skoro rano tak sa zobudim asi 10min pred tym ako ma zvonit.. ale spat k teme, takze rano som zas prespal zvonenie budika, a okolo 4:30 som sa zobudil... kukol som budik, spravil test reality... a lahol som si.. naku sugesciu som daval, ale sny uz neboli... ked casto niekedy vstavam tak uz nezaspim, pokial to neni dost skoro... a ked teda vstavam skor, tak sa ta hranica postupne zas posunie... co mam robit?
+co myslite o tych testoch? isli by?
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

tak si skus nasvait silny budik tak o 3-4 hod skorej ako normalne vstavas a potom sa len prejdi po byte a chod zasa lahnur len len a skus sa uvolnovat a vyskusaj tu segesciu ..to je dost mocny nastroj! mne napriklad reality check nic nehovoria bo uz parkrat som vo sne robil checky ale napr ..kuknem na hodinky a za par sek. zasa ale hodinky uz neboli takze nic ! a podobne ine ja si vela davam tu spominanu sugesciu a namna to plati paradne ... ohladom tych cekov sak vyskusaj na kazdeho plati lepsie ine!!! ja este napriklad sa dost dostavam do LD az ked letim a a vtom si uvedomim ze lietat neviem a ze to je sen..takze dost sa nato zameriavam!!!
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

heh dik za radu.... len problem v tom, ze sa budim o 4:30...potom uz nezaspim, s trochou stastue okolo 5:15 nachvilku, potom mam sen, a po nom sa zobudim...v takom som sa uz raz uvedomil... som sa kamosa pytal, ci si na taky vylet priniesol gitaru, a ani ja som nemal...som ho chcel doucat(sa obaja ucime, no on zacal neskvor) a ked mi povedal, ze nema, som si tak povedal: Nevadi, aj tak sme len vo...sne? aha som vo sne! aha LD!!! super! aha je tu cierno...aha uz som sa uvedomil..pockat! nieje toto moja izba? ja chcem naspaaaat!!! :cry2:
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Reality checky

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já jsem měl stejný problém s tím, že když jsem si ráno přivstal a pak si šel lehnout, že jsem neusnul, ale pak jsem přišel na to, že jsem byl vzhůru zbytečně dlouho, okolo hodiny. Tak jsem to zkrátil na max. půl hodiny a s usnutím už nemám problém. Zrovna dnes ráno jsem vstal o půl šesté a před šestou si šel zase lehnout a měl jsem LD plus další dva nevědomé sny.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

ja som dnes vstal o 4:30 (priblizne+bez budika) a zacal som rozmyslat nad snom, co sa mi snival...som vedel, ze cosi bolo ale spomenut ani za svet..teraz uz si cosi pamatam ale o to nejde....potom som zasvietil a zacal som si citat o LD techniky z nejakych stranok vytlacene...tak, okolo 5:20 som si lahol, dalsim si vankuse tak aby som mal 30° naklon a zacal som zhlboka bruchom dychat(tu metodu som len nahodou vybral..da sa z nej aj do AC ale som chcel skvor LD dosiahnut..) som ssa sustredoval, aj nejake vibracie potom prisli(sice neviem iste ci to boli vibracie...) tak vtedy som sa sustredoval na bejaky zvuk, co mi siel z hlavy a tak... neskvor som sa zas vratil k dychaniu a tak asi pol hodky som skusal, aj som si telo moc necitil, no stale som mohol napr pohnut rukou... nakoniec ma zacalo vsade oziabat a svrbiet, tak som zmenil polohu ale uz sa mi nechcelo ist od zaciatku, tak som sa na to vykaslal...zaujimave bolo, ze o chvilu som mal hadam najdlhsy nevedomy sen vo svojom zivote a dokonca bol z vacsej casti aj pozitivne ladeny!!!!! skoda len, ze som neurobil ziadny reality check... :|
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Reality checky

Príspevok od používateľa dr.Katz »

ještě jsem přišel na to, že mi k usnutí pomáhá, když otevřu okno. Ten čerstvý vzduch mě uspí.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: Reality checky

Príspevok od používateľa Tesla »

Ano a ked ma -20 tak ta uspi najlepsie... :zzz:
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

diki za radu..skusim..a este aky sposob zapsavania odporucate na ten WILD..? myslim ze ked rano vstanem, tak si cosi chvilu citam, nake reality checky porobim, chvilu som hore... a potom si lahnem a co navrhujete dalej resp. aky navod?
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Reality checky

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já si říkám nějakou sugesci a čekám na usnutí. Snažím se uhlídat ten moment přechodu do snu a být lucidní hned od začátku. Sny přicházejí okamžitě po usnutí, takže je větší pravděpodobnost že si to uvědomíš a budeš ve snu lucidní.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

"cekani na sugesci"

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

á si říkám nějakou sugesci a čekám na usnutí. Snažím se uhlídat ten moment přechodu do snu a být lucidní hned od začátku. Sny přicházejí okamžitě po usnutí, takže je větší pravděpodobnost že si to uvědomíš a budeš ve snu lucidní.
Hmm.. to jsem parkrat taky zkousel ale nedari se mi to, jak dlouho si to zkousel nez se ti to zaclo darit ? Ja bohuzel vetsinou jdu do postele kdyz uz sotva stojim na nohou.... coz je asi chyba...
pouzival jsi nejaky specielni techniky?
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

re:

Príspevok od používateľa Epholl »

dnes som sa prirodzene zobudil o 2:00 bez toho, aby som si hocico pamatal...tak som lezal v posteli do tretej a nic. som sa rozhodol ze to okno otvorim lebo mozno by to pomohlo+vcera sme mali fazulu takze odtial ten smradek... potom som hadam zaspal..neviem taky plytky spanok, ak to bol spanok...cosi som si aj zapamatal ale len same utrzky... chcem sa spytat ci ak som map REM napr o 4:00 a zobudim sa napr o 4:20 tak musim cakat az do 5:30 alebo sa sen da vyvolat aj bez toho?
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

hm. spytam sa jednoduchsie: ak mam jeden REM problizne o 4:00, druhy tak 5:15/5:45 tak aby som dosiahol WILD v prvej REM, mam byt hore povedzme od 3:00 do 3:45?
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Napísať odpoveď