Dream Recorder

Moderátor: Moderátori

ZiN
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Apr 28, 2006 15:25
Kontaktovať používateľa:

Dream Recorder

Príspevok od používateľa ZiN »

Pre tych co vlastnia Macintosh, testoval som jeden zaujimavy program
http://www.dream-recorder.com/

Funguje to takto, vecer mate pri posteli zapnuty notebook, ktory kazde dve minuty urobi fotku. Rano si mozte na zaklade rozdielov medzi obrazmi zistit kedy ste sa v posteli prehadzovali a kedy ste spali ako zabity. okrem toho je mozne podla aktivity nastavit prebudzanie, (zadate interval kedy sa chcete zobudit, a program vas podla aktivity prebudi vtedy ked by to malo ist najlahsie) Jediny problem bude asi to ze je to pre Mac, ale zas pri huciacom PCku by sa tazko spalo.
Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

nepride mi to dva krat uzitcocne...nechapem co by si mal z toho ze vidis fotku ako si spal...mozno to zobudzanie by mohlo byt dobra vec...ale trocha skusenejsi clovek sa dokaze zobudzat sam pomocou sugescie...

A okrem ineho...podla nadpisu "dream recorder" som si skor predstavil, neviem ci poznate...Z filmu final fantasy ako na zaciatku bola zenska napojena na PC a rano bolo mozne prehrat si na platne jej sny...ako video...
Mozno potom by ma to zaujimalo :P
Používateľov profilový obrázok
Tilk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne Júl 02, 2006 6:39
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Re: Dream Recorder

Príspevok od používateľa Tilk »

To by bolo nieco. Nepracuje sa na tom? :lol: To by bolo fajn
[url=http://kevan.org/brain.cgi?TiLK]secret place[/url]
ZiN
Návštevník
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pi Apr 28, 2006 15:25
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ZiN »

TheONE napísal:nepride mi to dva krat uzitcocne...nechapem co by si mal z toho ze vidis fotku ako si spal...mozno to zobudzanie by mohlo byt dobra vec...ale trocha skusenejsi clovek sa dokaze zobudzat sam pomocou sugescie...

A okrem ineho...podla nadpisu "dream recorder" som si skor predstavil, neviem ci poznate...Z filmu final fantasy ako na zaciatku bola zenska napojena na PC a rano bolo mozne prehrat si na platne jej sny...ako video...
Mozno potom by ma to zaujimalo :P
Na spresnenie, pracuje to ns zaklade zmeny obrazu to jest ci sa v posteli hybes a z toho vyvodzuje v akom stadiu snivania si .. a s toho ti spravi takyto graf.
http://www.dream-recorder.com/pics/mainScreenshot.jpg[/url]
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dream Recorder

Príspevok od používateľa SagitaX »

co sa tyka nahravania snov tak si neviem prredstavit ako by to mohlo fungovat, avsak tie stroje co zaznamenavaju aktivitu mozgu a vselico ine by mohly byt super napriklad na to ze clovek pojde spat a tie stroje mu to vsetko za noc pomeraju, bude mat normalne sny, potom pojde spat druhy den ale bude mat LD a tie stroje to tiez pomeraju a potom by sa to porovnalo, celkom zaujimave by bolo pozorovat ako sa clovek vnutri sprava ked ma LD a ked nie... myslim rozne aktivity mozgu a pod....
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

Ja neviem...som v tomto dost skepticky...podla mna je to ako reklama ktoru bezne vidame v telke...ohuri ta to svojou zlozitostou a napadom ale protim su to blaboly...

Ten graf mi pride presne taky...ono ti to vsetko pomeria ukaze hodnoty a priradi k nejakemu typu spanku alebo ja neviem co...a clovek sa na to pozrie a mysli si ze uau ked je to zlozite tak to musi fungovat a byt super...
podla mna to su hluposti... :zzz:
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

neco podobneho chci poridit do bytu abych videl co tam provadi nase kocka. Choéva se jak nevinatko, ale kdyz prijdem po praci domu tak je tam bordel jak po nejake parbe ... :grin:
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

Zajimavej prográme kdysi sem sem chtel zkouset neco podobnyho ale narazil sem na problem z fotákem potmě toho moc nevyfotim.Nakonec sem to vyřešil forobunkou stavel sem to hlavne kvuli falešnejm probuzenim a na rozlišeni jesli hybu fyz. nebo astralnim tělem.Ten graf z toho progrmku je zajimavej ale moc sem z toho nepochopil nejdou tam ani rozlišit jednotlivy faze spanku

Primo nahrávani snu by bylo zajimavejši zrovna na tom pracuju pokud to pude dobře tak do duchodu možná takovej pristoj postavim :lol: .Rozlišit jestli se jedná o sen nebo LD se da pomoci EEG nejky vyzkumi se z tim delaly v Lucidity institutu.Bphužel pomoci techto meřeni se toho ze snu moc zjistit neda max pomoci EMG /elktromiogram/ a snimani pohybu oci by se dal castecne keronstuovat pohyb ve snu ale clovek by při tom byl ovešenej dratama jak vanočni stromeček.Přimo z EEG se toho moc dostat neda signál je moc zkreslenj pruchodem pres lebku a elektrody přimo do mozku si asi nikdo davat nebude.Pak sou jestene jaky dalši medody ale moc se z nich stejnak zjistit neda max ktera čast mozku je zrovna aktivni.Takže bohužel dosavadni metody se k nahráni snu jak v Final fantasy nedaj použit.Tak budu muset vymislet jiny :twisted: mam par napadu ale bude to chtit hodne testu než zjistim jestli je to vubec možny ted resim problem jak dostat signál v dosttecné kvalite aby se z toho dal třeba rekonstruovat obraz pokud by se to povedlo tak by to byl prevratnej vynález jestli začnu nahrávat svoje sny tak Holywood zkrachuje :lol: .Pokud mate nekdo nejky informce nebo napady jak zaznamenat sny tak pište třeba na neco prijdem.

to Majk na to ti stači webkamera nebo foták pripojenej k pocitači a prográmk z detektorem pohybu zrovny včera sem to zkoušel a funguje dobře
:)
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
Tilk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne Júl 02, 2006 6:39
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tilk »

ATA napísal:Přimo z EEG se toho moc dostat neda signál je moc zkreslenj pruchodem pres lebku a elektrody přimo do mozku si asi nikdo davat nebude.
Myslim ze tu je prvy hacik v tvojom plane. Preco by sme si nemali davat elektrody do mozgu?? Davno si myslim ze by sa mozgu zisiel nejaky digitalny vystup. Taky konektor v temene hlavy sa vzdy zide.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dream Recorder

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tilk: Máš odvážne nápady, ale zatiaľ nereálne. :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

Na takovej konektor si asi jeste par let počkáme nejaky vizkumy na propojeni nervoe site z počitačem se už delaj ale zatim de spiš o spraveni požkozene míchi nebo ovládaní protéz.Na ten zarnam snu hledam neco realizovatlnyho doma vrtat nekomu diry do hlavy budu asi težko :twisted:
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dream Recorder

Príspevok od používateľa SagitaX »

hah, matrix páni? metrix? :D
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Tilk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne Júl 02, 2006 6:39
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Re: Dream Recorder

Príspevok od používateľa Tilk »

WhiteWolfSix napísal:Tilk: Máš odvážne nápady, ale zatiaľ nereálne. :grin:
Hmm, ked to nie je realne, tak si to vysnivame...LD rulez :ok:
Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

Na co by ste si vysnivavali nieco, co vam bude nahravat to co si snivate?
Používateľov profilový obrázok
Tilk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne Júl 02, 2006 6:39
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tilk »

Sakris, to mas pravdu :oops:
Napísať odpoveď