hlavní vlastnosti lucidních snů

Moderátor: Moderátori

OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

hlavn

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

podle rakušana A. Balabene
http://phoenix.akasha.de/~alfred/schlaf/trevol.htm
  • Málokdy dochází k nenadálé změně scény (přeskakování) jako v obyčejných snech. Pohybujeme se kontinuálně vpřed.
  • "Snílek" si uvědomuje svůj jiný stav a nezaměňuje ho se "skutečností".
    Snílek není řízený žádným vnitřním tlakem k nějakému konání, nýbrž disponuje svoboidnou vůlí rozhodovat o tom co bude dělat.
  • Snílek dokáže v jakýkoliv okamžik svůj sen přerušit .
  • Sled obrazů je pomalý a stejný jako v bdělém stavu (příliš rychlým rozhlížením může dojít ke ztrátě vědomé kontroly nad snem ).
  • Pomalým a pozorným sledováním/pozorováním věcí se vše stává více plastickým a zapamatovatelným
    ostatní smyslové vjemy jako hmat, cítění,pocit chladu nebo tepla jsou zcela zachovány.
  • Snílek si je vědom svách schopností a síly
  • Snílek disponuje schopností experimentovat
  • Následná vzpomínka na lucidní sen je plastická a podrobná
Jeste tu neco duleziteho chybi ?
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já bych, z vlastní zkušenosti, ještě k těm hlavním vlastnostem přidal, že lucidní sen trvá, na rozdíl od normálního snu, pár (desítek) sekund, maximálně ve vyjímečných případech pár minut.
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

par desitek sekund?

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

dr.Katz napísal:já bych, z vlastní zkušenosti, ještě k těm hlavním vlastnostem přidal, že lucidní sen trvá, na rozdíl od normálního snu, pár (desítek) sekund, maximálně ve vyjímečných případech pár minut.
No to je nejak malo. Proc by musel LD byt jenom takhle kratky? Ja myslel ze zkusenejsi LD´ckari maji LD daleko delsi dobu?
Muze byt treba duvodem ze se na LD spotrebuje hodne "energie" ktera se rychle vycerpa? Nebo nejakej jinej duvod?
Je fakt ze behem par desitek sekund toho clovek moc smysuplnyho v LD neudela/nevymysli. Neni to tak ze praxi se daji LD prodlouzit ?
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

Dylka Ld je dost promenliva od par vteřin a nejdelši sem mel asi 45 min
Vetšinou tak kolem 5-10min.Ale mam i par extremnich kdy sem ve snu stravil i nekolik dni ale to bylo LD jen častečne.
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: hlavn

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já jsem hovořil pouze z vlastní zkušenosti. Já jsem se opravdu přes pár minut nikdy nedostal, ale stejně nevím, jak ve snu měřit čas. Můj problém je, že se v LD vždycky s někým zakecám a vzbudím. Ale i slavný Rinpočhe ve své knize hovoří jen o minutách.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Tilk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne Júl 02, 2006 6:39
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tilk »

ATA napísal:Dylka Ld je dost promenliva od par vteřin a nejdelši sem mel asi 45 min
Vetšinou tak kolem 5-10min.Ale mam i par extremnich kdy sem ve snu stravil i nekolik dni ale to bylo LD jen častečne.
Mohol by si o tak extrémne dlhom pravom LD niekam niečo viac napísať? Veľmi ma to zaujíma, ak si sa uvedomoval po celý ten čas... to muselo byť :delicious:
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Re: hlavn

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

dr.Katz napísal:já jsem hovořil pouze z vlastní zkušenosti. Já jsem se opravdu přes pár minut nikdy nedostal, ale stejně nevím, jak ve snu měřit čas. Můj problém je, že se v LD vždycky s někým zakecám a vzbudím. Ale i slavný Rinpočhe ve své knize hovoří jen o minutách.
No to je pravda, i v normalnim snu muze clovek za nekolik minut zazit cely tyden ci jeste vic.
Dalo by se rict ze jine vnimani casu je taky jedna z kvalitativnich vlastnosti LD a nejak to upresnit? (vyssi/nizsi uroven LD??)
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

LD mam zapsany v deniku ale už nevym ktery to bylo musel bych to pohledat /denik je i tady na foru/.U LD bohužel nekdy biva problem že sem sice bdelej ale zaboha se neužu vzpomenout co sem tam chtel delat /chce si to pripravit dopredu/ a taky se občas stava že schopnosti proste nefungujou.

Co se tyče delky LD tak to nejdelši asi 45 ale je to odhad ono nejak tam meřit čas se neda a je to hodne suběktivni.Co sem četl nejky vyzkumy z lucidity institutu tak tam zjistily že LD probyhá v realnym čase takže čas v LD by se mel rovnat zkutečnymu.Ale podlemejch zkušenosti tomu neni tak neni vždy, muže se tam pohybovat mimo čas ,takže klidne minuta tady muže byt hodina tam ,nebo by melo jit i časem cestovat.Tohle se stava ale jen velmi vzacne vetšinou sou fakt LD v real time a jejich maximalni delka je omezen REM fázi takže k ranu nejakjch max 45 min.
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: hlavn

Príspevok od používateľa dr.Katz »

no já myslím, že ATA je tak trochu vyjímečný případ a že pravidlem bývá spíše kratší než delší LD. Už jen proto, že je třeba neustále balancovat na hranici mezi probuzením a ztrátou lucidity. Některé mé LD byly tak křehké, že jsem zároveň vnímal i to, co se děje v reálu v ložnici a některé zase tak nevědomé, že jsem sice věděl, že jsem ve snu, ale jako by mi to nedošlo úplně a choval jsem se jako v normálním snu.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

dr.Katz: presne jak popisujes, stejne to mivam i ja.

Ted v nedeli rano jsem mel strasne kratke LD, byl jsem v prosvetlene mistnosti s plovouci podlahou a pred sebou jsem videl nerez lednicku s modrym ochopem a jak jsem vedel ze je to LD, tak jsem si rekl, ze se mrknu dovnitr a ze si vychutnam ve snu jidlo z te lednicky a kdyz jsem ji otviral tak jsem se probudil, akorat jsem si vsiml ze tam byla COCA COLA + zelenina, jogurty, cokolada apod. chutovky ... :delicious:
Napísať odpoveď