je mozne probuzeni z "bdeleho stavu" do

Moderátor: Moderátori

OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

je mozne probuzeni z "bdeleho stavu" do

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

"fyzickeho LD" resp. skutecneho "probuzeni" ?

ve velmi zajimave ukazce na http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=5326

z knizky od autora Sádhu Óma
"svetlo na uceni"
se popisuje to co jsem si myslel uz delsi dobu a sice ze obycejne sny a LD se maji k sobe podobne jako
bdely stav a stav "probuzeni ci poznani". Jinak na osudu jsou casto velmi super clanky (mysim ze to i za tu registraci stoji)

citace:

112/ Když člověk, který spí a prožívá sen, se náhle probudí, dosáhne při probuzení bodu, při kterém se spánek i sen rozptýlí. Podobné člověk, když se probudí ze současného, tzv. stavu bdění, tím, že dosáhne vysoký stav nazývaný poznání Sebe Sama, pak se sen o zrození a smrti s jejich podkladem, totiž spánkem sebezapomínání rozptýlí, a takový člověk již nikdy nebude podroben zrození a smrti. Stav opravdového probuzení (turja), který dosáhl a který překračuje tři běžné stavy bdění, snění a spánku je stavem osvobození.

113/ Když síla pozornosti, která spatřuje objekty druhých a třetích osob jak existují ve snu, se stočí a začne si všímat sebe sama, pak jak první osoba (která vnímá sen), tak i sen zmizí. Spánek, který je příčinou, že vystupuje první osoba se rozptýlí a velebný stav pravého probuzení je tak dosažen.

114/ Podobně, když síla pozornosti, která poznává objekty druhých osob, které existují ve stavu bdění, obrátí svou pozornost sama k sobě (tj. Já, které vnímá stav bdění) pak stav bdění zmizí. Pak se stane, že dlouhý spánek sebezapomínání, který je příčinou výstupu individuálního pocitu ,,já" se rozptýlí a pravý stav bdělého poznávání Sebe Sama je dosažen. Proto si všímej jen sebe sama, uvědomuj si první osobu „Já".
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: je mozne probuzeni z "bdeleho stavu" do

Príspevok od používateľa SagitaX »

super citacia, uplne perfektna, skoda ze sa na tu stranku treba zaregistrovat a skoda ze za to chcu peniaze
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Re: je mozne probuzeni z "bdeleho stavu" do

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

SagitaX napísal:super citacia, uplne perfektna, skoda ze sa na tu stranku treba zaregistrovat a skoda ze za to chcu peniaze
Jo to mas asi pravdu, jestli jsem to spravne pochopil tak ten clovek se tomu portalu venuje naplno a tudiz z neceho zit asi musi.
Ten portal ma navic silene velkej zaber z hlediska temat....v tom asi nema konkurenci
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: je mozne probuzeni z "bdeleho stavu" do

Príspevok od používateľa SagitaX »

mam silnu chut sa tam zaregistrovat, aj za tu cenu myslim ze tie clanky a veci co tam su stoja za to...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Dinobeast
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St Jan 10, 2007 17:49

Re: je mozne probuzeni z "bdeleho stavu" do

Príspevok od používateľa Dinobeast »

Tak trochu znam toho kdo to provozuje a musim rict, ze ty prachy bych mu nedal ani kdyby tam bylo kdovico. Ten si mysli, ze kdyz dela stranky, tak z toho musi mit 25 tisic za mesic. Vetsiho vola jsem nevidel, tohle. Jednou vyhrozoval, ze jestli mu nebudou vic platit, tak s tim sekne. Blbi lidi mu hnedka poslali majlant. Navic IMHO tam toho moc nedela, pokud jsem se dobre dival, 90% clanku je pouze prevzatych odjinud (a nedivil bych se kdyby tam byly zadarmo). Takze ja bych si osobne po tehle zkusenosti rozmyslel za neco takovyho platit.

Muzete tomu rikat pomluva, ja tomu rikam fakt.
"Já ten kompl jednou rozbiju."
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: je mozne probuzeni z "bdeleho stavu" do

Príspevok od používateľa SagitaX »

hmmm aj ked su to prevzate clanky, pacia sa mi celkom, bol by som si rad precital aj nieco viac na tu temu
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
Dinobeast
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St Jan 10, 2007 17:49

Príspevok od používateľa Dinobeast »

Ciste teoreticky bych ti je mohl natahat, muzu tam mit pristup, aspon myslim. Mozna. Kdybys mel zajem, v tom pripade pis na zpravy.
"Já ten kompl jednou rozbiju."
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: je mozne probuzeni z "bdeleho stavu" do

Príspevok od používateľa SagitaX »

no ak by sa ti chcelo mohol by si nejake clanky potahat a mozno aj spristupnit clenom tohoto fora...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

hmm

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

panove nevim mne tyhle napady neprijdou moc ferove zrovna...
Radsi si to vazne promyslete nez vubec o necem takovym zacnete diskutovat..
Ten clovek tomu fakt venuje hromadu casu a vyhledava a preklada atd. samozrejme kdyz je zajimave info uz v CJ tak udela odkaz atd.
Kdyby takhle k tomu pristupovali ostatni tak davno takovy super portal neexistuje..
No delejte jak myslite nechci nikomu sahat do svedomi ale predpokladam ze ani admin tohohle fora by to nepodporil : :no:
Používateľov profilový obrázok
Dinobeast
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St Jan 10, 2007 17:49

Príspevok od používateľa Dinobeast »

Teda nevim, ale asi bys zmenil nazor kdybys vedel co je to zac...
Ale dobra, odvolavam co jsem rekl, nechci s tim mit nic spolecnyho.
"Já ten kompl jednou rozbiju."
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: je mozne probuzeni z "bdeleho stavu" do

Príspevok od používateľa SagitaX »

hej, tiez od toho pojdem prec, ja som vychadzal s nazoru Dina ktory vravel ze to neni moc v pohode clovek, ale mas pravdu, neni to voci nemu fer tak kaslime na to...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Napísať odpoveď