Verite v Boha?

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Verite v Boha?

ano
31
78%
nie
3
8%
neviem
6
15%
 
Celkom hlasov: 40

Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Príspevok od používateľa nou »

nu v staroveku bolo vediet meno urcitim znakom moci. Otec daval meno synovi, krali davali premenovavali porazenych nepriatelov na znak ze nad nimi maju moc. tak aj Boh nezjavil svoje meno.

v evanjeliu je napisane nieco v zmysle proste uverte ze to dosiahnete a vy to dostanete skor nez o to poziadate. ale je tu hacik musi vam to osozit. ale osozit v tom aby ste boli spaseny.

PS:necitujte prispevok ktory je posledny. je to dost zbytocne.
Prídem si po teba.
Quicky
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: So Jan 27, 2007 22:55
Bydlisko: Trencin

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa Quicky »

Epholl napísal: Quicky, vedecke teorie sa dovtedy pokladaju za v podstate pravdive, pokial ich niekto nevyvrati. A mne este existenciu Boha nik nevyvratil.
Existenciu boha ani nikto nepotvrdil :P ,resp nikto nevyvratil ze boh neexistuje :D
A okrem toho, aka by to bola VIERA, keby sme vsetci nedeli, ci je, alebo nieje... Bud veris, alebo nie.
Tak ja neverim :D. Nemam na to dvovod :) Nebol som k tomu vedeny nikym...a to sa mi tiez nepaci ked je niekto rodicmi vedeny k viere v boha...kazdy by sa mal sam rozhodnut...

PS: tymto ta nechcem napadat, len hovorim svoj nazor :)
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

ty veris, ze Boh ti nic nikdy nedal, nic ti nikdy neda a preco by mal teda existovat? naco by bol vo svete plnom nasilia, vrazd, blablabla...?
moze existovat dobro bez zla? cim by bolo dobro, keby nebolo zlo? nicim.
alebo si myslis, ze proste zijes, zijes, zijes... umries, THE END, a nic................. mozno budes prekvapeny, ak sa dostanes na vecnost a nebudes vediet, komu za to podakovat :lol:

a este jedna otazka: v co teda veris, ak nie v Boha?

sorrac, trocha neohrabana uvaha, ale je neskoro a mne sa uz chce spat, takze tak :zzz:


EDIT: nikto nevyvratil, ze Boh neexistuje? a co taka ta mala knizocka, ze one... Biblia?
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

bluboy:
slovo energie vymyslel taky clovek, ale ma uplne jiny vyznam nez kdyz se rekne slovo Buh.
Pri vysloveni slova Buh napadne 90% lidi vidina kostela a v nem zarici osoba v bilem plasti s koleckem ( nebo trojuhlenikem s okem ) nad hlavou.

Pri vysloveni slova energie ( vseobecne pouzivane slovo pro elektomagentismus, elektriku, magnetismus, gravitaci atd. atd. ) te napadne:
- proud nejakych castic
- vlnění
- frekvence
- teplo
- ajine

a v tom vidim ja rozidl mezi Buh a energie ...

Slovo Buh vymysleli krestane, aby meli pod kontrolou tisice lidi a mohli jim rikat co maji a nemaji delat, jinak je Buh vytresta. Je to rozporuplne. Co jsem rekl je pro me pravda a pro jine blbost.
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

majk, s tym poslednym si mal asi taku pravdu, akoby som ja povedal, ze vsetci, co sa zaujimaju o magiu a spol. chcu tim len inim ludom dokazat, ze su nieco vyssie alebo ich chcu ovladat.
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa SagitaX »

ja si myslim ze majk pravdu s tym ako to je v skutocnosti s bohom, teda slovom Boh...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
blueboy
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Okt 03, 2006 18:32

Príspevok od používateľa blueboy »

majk napísal:bluboy:
slovo energie vymyslel taky clovek, ale ma uplne jiny vyznam nez kdyz se rekne slovo Buh.
Pri vysloveni slova Buh napadne 90% lidi vidina kostela a v nem zarici osoba v bilem plasti s koleckem ( nebo trojuhlenikem s okem ) nad hlavou.
vidím, že máš strach abys náhodou nebyl řazen k těm 90% - tak se radši oháníš energií... Já takové obavy nemám
majk napísal:Pri vysloveni slova energie ( vseobecne pouzivane slovo pro elektomagentismus, elektriku, magnetismus, gravitaci atd. atd. ) te napadne:
- proud nejakych castic
- vlnění
- frekvence
- teplo
- ajine
neříkej mi co mě napadne - neboť to já vím líp než Ty,
Energie je schopnost činit práci, pokud já vím - žádný bůh,
to by musela ta energie mít neskutečnou inteligenci a tvořivou sílu a kdoví co ještě... abych se vůbec dostal k tomu ji přirovnávatk bohu,

a za křesťanské prznitele boha nemůžu a jsou mi celkem fuk
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Verite v Boha?

Príspevok od používateľa sorer »

Vsetci sme bohovia, ale kedze neexistuje nieco delitelne a vsetci sme sucastou celku, tvorime jednotu, teda Boha.
Epholl napísal:Sorer(+ dr.Katz), ty si boh, ale nie si ani dokonaly, ani absolutny.....
Dokonaly a absolutny su len slovicka a vymyslenymi definiciami samotnych ludmi. Ale kedze je len jedno(Boh) mozeme to povazovat za absolutno. A kedze to jedno(Boh) nemas s cim porovnavat , neexistuje ani definicia slovicka dokonaly.
Stretneme sa vo sne ;)
Quicky
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: So Jan 27, 2007 22:55
Bydlisko: Trencin

Príspevok od používateľa Quicky »

Epholl napísal:ty veris, ze Boh ti nic nikdy nedal, nic ti nikdy neda a preco by mal teda existovat? naco by bol vo svete plnom nasilia, vrazd, blablabla...?
moze existovat dobro bez zla? cim by bolo dobro, keby nebolo zlo? nicim.
alebo si myslis, ze proste zijes, zijes, zijes... umries, THE END, a nic................. mozno budes prekvapeny, ak sa dostanes na vecnost a nebudes vediet, komu za to podakovat :lol:

a este jedna otazka: v co teda veris, ak nie v Boha?

sorrac, trocha neohrabana uvaha, ale je neskoro a mne sa uz chce spat, takze tak :zzz:


EDIT: nikto nevyvratil, ze Boh neexistuje? a co taka ta mala knizocka, ze one... Biblia?
Ze one biblia je imho pekne fantasy hehe :grin: ...ale tak biblia bola pisana ludmi...neviem dobre sformulovat to co mam namysly (ospravedlnujem sa :D ) ...Cital som jednu knihu, v ktorej boli niekedy vedecky, inokedy trochu zvlastne (ale ked som si to vsetko pospajal tak celkom rozumne to vyzeralo:)), vysvetlene rozne udalosti o ktorych sa v biblii pise... trosku odveci, ale dobre to vystihla jedna scena vo filme The Life Of Brian od Monthy Pythonovcov :grin: ...
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

Quicky: To preto, ze Biblia bola pisana pre vtedajsich ludi => Niesu tam vedecke fakty, ale je pisana obrazne => casto si sama sebe odporuje.

Keby si chcel nakym primitivcom pred neviem teraz kolko tisicmi rokov nieco zvestovat a dal by si im to vsetko vo vedeckych faktoch, tak sa na teba pozru jk 5rocne decko, co prvyraz v zivote vidi motor z auta.


sorer, sme sucastou celku, ale nie sme uplny celok. :ghostly:
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já bych archaického člověka nenazýval primitivem. Ti lidé měli svůj svět ve kterém žili a stejně tak za dva tisíce let se bude o nás hovořit jako o primitivech, kteří věřili současné vědě, která bude jenou taky překonána a bude k smíchu. Náhodou zrovna studuji religionistiku, což je věda o náboženství, a vím jak to je a bylo s vědeckým pohledem na existenci nebo neexistenci boha. Bible a podobné posvátné texty se sice dají vědecky zkoumat a dá se možná i dokázat skutečná historicita např. Ježíše, Buddhy apod.,ale to není důležité. Důležitý je ten obsah mýtu, který je nadčasový a nesmíme taky zapomínat, že tehdejší člověk neměl zájem o nějaké dokazování boží existence, on jej bral jako samozřejmost o které se nepochybuje. Jestliže tedy někde budete číst vědecké vysvětlení nějaké biblické události, tak nezapomeňte, že je to jenom další z marných pokusů uchopit rozumem cosi, co se uchopit nedá.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

bluboy: "neříkej mi co mě napadne - neboť to já vím líp než Ty,"


Blueboyi ja ti nic nerikam, ja jen pisu svuj nazor ... :grin:

a mimochodem me jeste pri vysloveni energie, napada mimosmyslove vnimani ( dosud jeste neidentifikovatelna energie ), prekognice a jine podobne. Pane Blueboyi, energie nema jen fyzicky " hmatatelny" vyznam.
blueboy
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Ut Okt 03, 2006 18:32

Príspevok od používateľa blueboy »

pane Majku :wink:
když píšeš "te napadne" .... tak nenapadne :smoking:

vidím, že si asociuješ pojem energie s jinými pojmy - no budiž - schopnost činit práci lze spojit s čímkoliv - třeba s okopáváním brambor...
nebo třeba s mimosmyslovým vnímáním - jak koho napadne, že ?
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

bvlueboyi: psal jsem "tě napadne" vseobecne pro vsechny, ne jen pro tebe, nobo pro Vas pane Blueboyi.

a s tim ze priklanim pojem energie temer ke vsemu tak asi jednoznacne tim vyjadruji to, ze pro me Buh ( vymysleny lidstvem ) neni a je pro me neco jineho ( ta energie o ktere porad dokola mluvim ).

jinak jen mezi nami, berete to docela citove. Me je to fuk. ja pisui jen svuj nazor a to ze se s nim neztotoznujete, neznamena ze ten nazor mam jediny, protoze Vy Buh urcite nejste ... :grin:
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

znovu opakuji, že jsme všichni spící bohové. Stačí procitnout. I ty, Majku. Protože kdybys nebyl bůh, tak právě ten kousek tebe by bohu chyběl k dokonalosti.
Napísať odpoveď