Pomoc prosim s LD

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

to bude ono !

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

majk napísal:ja kdyz jdu spat po 22.00 hod. tak velice tezko dosahnu LD. Lehceji me to jde kdyz jdu spat mezi 20 - 21.00 hod., protoze pak jsem kolem 2. rano celkem dobre "vyspany" a muzu se soustredit na proces usinani. Jinak LD jsem nemel nikdy behem dne, kdy jsem treba po obede sel spat.
taky jsem si lamal hlavu proc mam tak malokdy LD/OBE.
Vetsinou chodim spat bohuzel hodne pozde kolikat az dlouho po pulnoci.. kdyz uz skoro usinam vsede....
mozna proto nemuzu projit timhle procesem jak popisujes....
Nojo ale co s tim?
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

zkus teda vyuzit takove maximalni unavenosti a kdyz budes usinat ( predpokladam ze to je hodne rychle ) tak si opakuj v duchu porad dokola napr. "nespim" nebo "jsem vzhuru" apod. zkus neco vymyslet a teoreticky se muzes behem par sekund objevit v LD ( pritom tvrde spat ) a uvedomit si to !

Kdyz jsem byl na navsteve po dlouhe dobe u nasich, tak jsem sel spat az kolem 2 hodiny, utahanej jako pes. Opakoval jsem si pred usnutim "jsem vzhuru " a behem sekundy jsem byl v LD ...
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

myslim že lepši bude opakovat neco ve stylu sem bdělý,má mysl je bdělá

Dost se mi osvědčila sugesce Jsem bdělý ve snech a vše si pamatuji

Ted chci odzkoušet tohle:
Jsem bdělý a vše pamatující si
mysl bdělá tělo spící.

Proste najak se pokusit nechat usnout telo a zachvat si bdělou mysl to je zaklat ke vstupu do LD.
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

ja jsem taky premyslel na formulaci " Jsem bdely " jenomze u me to ma hacek !!! To slovo "bdely" jsem skoro nikdy nepouzival a tudiz muj mozek ho nema poradne zaskatulkovany v podvedomi a proto kdyz si budu ja tuto formulaci opakovat tak to u me spis fungovat nebude. uz jsem to zkousel ... :grin:
OBI-VAN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 198
Dátum registrácie: Ne Nov 13, 2005 10:19

Príspevok od používateľa OBI-VAN »

majk napísal:zkus teda vyuzit takove maximalni unavenosti a kdyz budes usinat ( predpokladam ze to je hodne rychle ) tak si opakuj v duchu porad dokola napr. "nespim" nebo "jsem vzhuru" apod. zkus neco vymyslet a teoreticky se muzes behem par sekund objevit v LD ( pritom tvrde spat ) a uvedomit si to !

Kdyz jsem byl na navsteve po dlouhe dobe u nasich, tak jsem sel spat az kolem 2 hodiny, utahanej jako pes. Opakoval jsem si pred usnutim "jsem vzhuru " a behem sekundy jsem byl v LD ...
Prave ze to je hodne rychle. Pres den clovek nabere jenom samy negativity je ve shonu a stresu a nestiha.. a uz vubec se nestiha nejak vycistit.
Pri usinani resp. kdyz si lehnu do postele tak se snazim s poslednimi zbytky vedomi
1. vytvorit kolem tela energeticky obal 1 stupne ("omotam okolo tela")
2. vytvorit kolem tela energeticky ochranny obal 2. stupne (trosku vetsi "vejce" s neprustupnou odrazovou stenou
3. pozadat "pruvodce" aby na mne pres noc trochu dali "bacha"
4. pokud jsem jeste neusnul tak se snazim v predstave "ocistit" od nasbiranych negtivnich energii.

Vetsinou behem tohohle procesu (ktery se mi v praxi opravdu osvedcil jako velmi dulezity pro zdravi a i k tomu ze rano pokud vstanu v civilni dobu jsem opravdu ocisteny a plny energie na cely narocny den atd.).. bohuzel jelikoz jsem desne unavenej upadam do nevedomi.... I kdyz jsem vickrat zkousel si vsugerovat "uvedomim si ze spim" apod. moc se mi to nedari
Používateľov profilový obrázok
Shaman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 16:24

...

Príspevok od používateľa Shaman »

http://www.remdreamer.com

Odkaz na stranku kde si mozete objednat europsku verziu Nova Dreameru vola sa Rem Dreamer a je asi o 400€ lacnejsi ako Nova ale aj tak je dost drahy mozno si ho kupim ale nechcem byt prvy co ak to bude SHIT :roll:
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

ten stroj funguje tak, ze si nasadis spec bryle na oci, budes spat na zadech ( nesmis se prekulovat ) a usnes. Ve chvili kdy budes mit REM fazi ( tzn. mrkani oci - tj stav ve kterem probiha sneni ) ti budou bryle problikavat pres vicka tim te maji upozornit na to ze spis. Slysel jsem par lidi kterym se ani po zakoupeni tohohle nepodarilo LD. Za ty penize bych do toho nesel a zkusil to jinak.
Uz jsem premyslel i nad tim, ze bych se domluvil s moji drahocennou pritelkyni at me behem nocvo kdyz se probudi zkusi blikat do oci baterkou. je to to same ... :grin: :grin:
bios
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Apr 22, 2006 11:12
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bios »

Cawte no sry ale teraz uz skoro vobec nerozumiem potom co pisal OBI VAN o ochranom poli atd :)
Ja som tyzden skusal reality chcecky so sugesciou pred spanim a zatial ziadne vysledky. skoda dnes skusim mozno este WILD ale je to dost utrpenie vstavat v noci. sry za OT. Este skusim reality testy a uvidime ale diki
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa Epholl »

ja som nedosiahol skoro nic za 3 mesiace, dr. Katzovi to myslim trvalo rok, nevzdavaj sa ;-)
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já jsem měl první LD přesně měsíc po tom, co jsem se o to začal zajímat. Rok mi trvalo, než jsem začal mít LD alespoň jednou za týden.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

ja som dnes v noci po asi zasa tyzdnovom nepamatani snov :( / nevenoval som tomu pozornost / som si povedal ze musim zasa skusit pokus o LD a tak som zaspaval so sugesciou od Epholla " som bdely v snoch a vsetko si pamatam" a snivalo sa mi nevedome krasne sny a jeden bol taky ze som sa s niekym rozpraval o LD a a on mi poradil nech sa pozrem do zrkadla a ze ked sa mi zmeni tvar ze prave snivam ..tak vtom sne som to skusil a bum zacala sa menit moja var a jasom sa uvedomil a vtom som sa ocitol v mojej posteli a zacal sa nadsebou vzasat ako keby v strala ale neprijemny fakt hnusny pocit som mal a tak som chcel pohnut nohami ale trvalo mi to dost dlho az sa mi to podarilo a zrazu som sa prebudil v realite! tuto Ephollovu sugesciu som skusil zatial 2X co sa mi nedarilo nic pamatat a zatial 2 krat uspesne! :appl:
Čo vieme o smrti, keď vieme tak málo o živote.
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa Epholl »

aha sry :-/ dr Katz...

Sheydee: to sm vaze taku sugesciu povedal? hm... musim aj ja skusit :-)
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
Sheydee
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 95
Dátum registrácie: St Jan 04, 2006 13:50
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Sheydee »

:grin: hups ! som sa sekol na nicku sorry! myslel som sugesciu od ATA !!! :delicious: skus ju aj ty umna 2x co som ma obdobie nepamatania snou.. 2x pomohla hned k LD takze 100% :appl:
Čo vieme o smrti, keď vieme tak málo o živote.
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa Epholl »

no len dufam, ze sa mi ju podari spravne predviest lebo doteraz mi sugescia pomohla len jediny krat z toho vsetkeho...
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

100% tak to sem opravdu nečekal
sem rád že to pomohlo.

Jepořád se tu sugesci snažim nejak vylepšit ale posledni dobou je nejak malo času.

Tu sugesci sem začal použivat asi před měsicem a dost se to projevylo
zaminulej měsic sem měl 28LD a 5 OOBE
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
Napísať odpoveď