Pomoc prosim s LD

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

bios
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Apr 22, 2006 11:12
Kontaktovať používateľa:

Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa bios »

Chcem sa pokusit o LD ale nejak mi to nejde. :help: Skusil som toto

Idem spat, po 6 hodinach vstanem. 15 minut citam o LD potom si opat lahnem. vsugerujem si myslienky ze ked budem snivat uvedomim si ze snivam. Po chvilke zaspim a zobudim sa az rano.
Prosim poradte nejaku ucinnu metodu alebo co mam robit ak si opat lahnem do postele. :?: Chcem strasne vyskusat LD. DIK pripadne mozte poradit na ICQ: 314431734[/b]
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa ibbeta »

cau a vitaj. v prvom rade by som potreboval vediet, kolko snov si rano zapamatas a ci tie po prestavke su v niecom ine ako tie pred nou. inac ucenie sa LD je v prvom rade ucenim sa trpezlivosti takze sa nenechaj odradit ak sa uspech nedostavi hned. co sa tyka tej metody, malo by stacit co robis, ale sustred sa aj na bezne sny
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

myslím, že bys měl být vzhůru déle. Zkus to protáhnout až na hodinu. Při usínání musíš jít přímo do snu, jinak usneš nevědomě. Já to dělám tak, že vstanu ráno v pět (spát chodím okolo 23 h.), 40 minut se buď dívám na televizi, nebo když tam není nic zajímavého tak si něco čtu (knihy o LD už mám tak beznadějně nabiflované nazpaměť, že nemá smysl si v nich číst), nebo medituji (tady je ale nebezpečí, že bys nemusel už usnout). Pak jdu spát, otevřu okno ať je čerstvý vzduch a teď to nejdůležitější: sleduji svůj proces usínání. To znamená, že se stanu jakoby pozorovatelem toho, jak mé tělo usíná. Nesmím se zaplést do myšlenek, nebo usnu nevědomě. Sleduji ty myšlenky z povzdálí, jako při meditaci, a ty myšlenky se za chvíli začnou proměňovat v sen. Teď je důležité místo, kdy vstupuji do děje. Nechám sen chviličku rozběhnout a vstoupím. Samozřejmě se mi taky stává, že usnu nevědomě. Ale jak se naučíš být bdělý až do toho momentu, kdy se začíná tvořit sen, tak máš vyhráno.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
bios
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Apr 22, 2006 11:12
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bios »

Cawte a diky za odpoved. :D skusim metodu dr. Katza. Sny si nepamatam pretoze nad tym nerozmyslam ale napr. dnes som vstal a uvedomil som si asi 60 % toho co sa mi snivalo pretoze som na to myslel.

Budem sa snazit pouzit to ze budem vnimat myslienky ktore mi idu na mysel ale nesmiem sa im poddat aby som hned nezaspal. tj. zacne sa mi formovat sen vedome a az potom donho vstupim. (alebo zaspim :mrgreen: ):!: Dik
bios
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Apr 22, 2006 11:12
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bios »

Cawte tak dnesny pokus tiez nejako nevysiel. :( O 11 som isiel spat o 5 som vstal a bol som hore do 5:40. Problem je mozno aj v tom ze uz skoro rano je slnko a potom sa tazssie zaspava. Takze potom som si opat lahol a snazil som sa ostat pri vedomi ale nechat vytvarat sen. No opat som normalne zaspal. Velmi ma to mrzi no dufam ze sa to raz podari. :cry:
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

nemysli si, ze za dva dni sa ti nieco aj stane... mne sa (skoro) nic nepodarilo uz 3 mesiace... a dnes je uz treti den po sebe, co som si vobec nic nezapamatal.. bud na seba tvrdy, sprav si zo snivania jednu z priorit a hlavne: nedaj sa znechutit, ak ti to nepojde den, tyzden, mesiac...rok.... raz sa ti to podari
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

musíš si dávat pozor na to, jak své neúspěchy vnímáš. Jestli si ráno, po neúspěšném pokusu o LD, řekneš že to snad nikdy nedokážeš, tak to je jako bys svému podvědomí dal takový rozkaz. Když se mi třeba týden nepodaří mít LD, tak vím, že se něco děje a snažím se přijít na to, co je špatně. Ale stále si uchovávám pozitivní mysl a těším se až se to zase podaří a věřím tomu, že to bude hned dnes v noci. Čím víc se nedaří, tím více se do toho musíš zakousnout.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa Epholl »

ja uz akosi klesam.. musim zacat odznova, lebo uz si ani sny nepamatam... sakraaaaaaaaaaa!! ja to zvladnem, ja to zvladnem... len keby som dokazal kazde rano dosiahnut WID, tak prejst na WILD by bolo take jednoduche...
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
bios
Návštevník
Príspevky: 9
Dátum registrácie: So Apr 22, 2006 11:12
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa bios »

Ja nestracam nadej ze sa to podari ale skusam nieco ine napr. ta MILD metoda sa mi zda celkom fasa. Budem radsej robit reality chceky mozno si raz uvedomim sen pretoze je mi dost neprijemne vstavat rano o 5.
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa Epholl »

hehe lol o piatej sa budievam obvykle prirodene.. ak chcem aj zaspat, tak musim vstat o 4-tej... ale poho... prvu noc, co som sa dozvedel o LD´som sa zobudil o 1:17 a pamatal som si jeden obraz zo sna, potom uz celu noc nic a bol som vyhukany jak hovado, ze som si daco aj zapamatal ;-)
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

ja kdyz jdu spat po 22.00 hod. tak velice tezko dosahnu LD. Lehceji me to jde kdyz jdu spat mezi 20 - 21.00 hod., protoze pak jsem kolem 2. rano celkem dobre "vyspany" a muzu se soustredit na proces usinani. Jinak LD jsem nemel nikdy behem dne, kdy jsem treba po obede sel spat.
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Príspevok od používateľa Epholl »

ako dlho obvykle trva to zapsavanie, lebo dnes som asi 2hodiny lezal a nic.. z toho asi po 30min som na 30min zaspal a nake utrzky si konecne po troch dnoch pamatam ;-)
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sorer »

asi si bol moc vyspany, spi tak 6 hodim, a potom skusaj WILD. Ak ti aj to je vela spi len 5 hodin.
Epholl
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 160
Dátum registrácie: Pi Feb 10, 2006 13:57
Bydlisko: Zilinska priekopa

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa Epholl »

hm... myslim, ze 5 je vela...o to ale nejde, kolko to zaspavanie obvykle trva pri optimalnej dlzke spanku pre moju predstavu?
preco mozu mat avatari len 16 kilo?? :(
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Pomoc prosim s LD

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já jsem šel včera spát ve 22:30, vstal jsem ve 4:30 a šel si znovu lehnout v 5:00. Cítil jsem, že jsem dost unavený, takže hned přijdou sny. Hned první sen byl lucidní, ale udržel jsem se asi jenom minutu. Stačil jsem si přečíst jednu nástěnku u cesty a kousek ujít než jsem se vzbudil. Pak jsem měl dalších pět snů, ale to už byly obyčejné nevědomé sny i když u jednoho jsem balancoval na hranici lucidity. Poslední sen byl asi v 8:30 a v devět jsem vstával. Takhle to probíhá u mně.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Napísať odpoveď