Môj prvý lucidný sen

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Dinobeast
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St Jan 10, 2007 17:49

Príspevok od používateľa Dinobeast »

Tak jsem tu zatim vcelku novacek, ale chtel bych se taky vyjadrit k prvnimu LD.... je to asi jen dva mesice co jsem se o LD prakticky dozvedel a zacal neco zkouset. Zacinal jsem s testy reality (veta: Je to sen nebo realita ?). Asi po mesici zkouseni se mi podarilo, mam za to ze to LD bylo, ale nikdo mi jeste nedal uplnou jistotu.
Vypadalo to asi takhle:
Jdu po ulici smerem domu za tmy a chabych poulicnich svetel. Proti me fici silnej vichr. Po ulici jsou rozsazeny asi 5-metrovy sloupy z pisku. Za jednim vidim nejakej divnej barak, ale zjistuju ze je sousedu (pritom byl uplne jinej). Prochazim kolem jedne te hromady a rikam si, je to sen nebo realita ? Uvidim nejaky maly bily svetlo u domu, tak si rikam, ze pokud je to fakt sen, tak zmenim jeho barvu (nevim proc me to napadlo). Tak si predstavuju ze je oranzovy. Nic se nedeje, ale v tom okamziku kolem me probehne nejaky zvire jako stin, v behu se o me otre bokem. Vse se zacina ztracet do tmy, vitr uticha a slabne az zjistim ze mam jen zavreny oci.

At to bylo cokoliv, ten prechod do probuzeni nezapomenu. Nejakej zvlastni pocit pri uvedomeni si uz nepamatuju pokud byl. Rozhodne to bylo neco novyho...
Používateľov profilový obrázok
theking
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: St Jún 21, 2006 20:38
Bydlisko: www.spin.wbl.sk
Kontaktovať používateľa:

Re: M

Príspevok od používateľa theking »

Dinobeast:myslim ze to bolo LD
Všetko má svoje dôvody.
Používateľov profilový obrázok
Dinobeast
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St Jan 10, 2007 17:49

Príspevok od používateľa Dinobeast »

Tak hned tu noc co jsem napsal o prvnim LD tak jsem mel druhy (v zivote).
Nevim jak jsem k tomu dosel ze je to sen, ale mozna to melo neco spolecnyho s tim ze jsem preskakoval zabradli a muj let byl docela zpomalenej. Proste jsem si to uvedomil. Pocitil jsem naval energie o kterym jsem tu cetl a radost, ze jsem se musel usmat, urcite i v realu. Rikal jsem si, klid, zadny emoce prehnany. Hm, ted si muzu delat co chci... Sice jsem byl jeste trochu uvazanej k pribehu, takze jsem nekoho nasledoval, ale pritom jsem si vyzkousel vyskocit pet metru do vzduchu a udelat slusnej bojovej pohyb. Pak jsem uvidel travu, ale samy listy z pampelisky trcici nahoru. Hybaly se tak jsem se lekl, jestli nejsou zivy. Prisel jsem na to ze je to vitr, tak jsem si zkusil predstavovat ze je cim dal silnejsi. Fungovalo to, dotahl jsem to do vichru a pak jsem se probudil.
Zajimavy je, ze me napadly vyzkouset takovy blbosti. Predtim se mi i zdalo ze spim...

I kdyz nevim co to melo byt za LD kdyz v nem porad byl dej...asi jsem byl tak blbej a drzel se v nem...me nenapadlo se na to vykaslat asi
"Já ten kompl jednou rozbiju."
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Príspevok od používateľa georg »

caute. wau! tak dnes som mal prvy LD v zivote! poviem vam, to bola parada. ale este sa mam v com zlepsovat- lietanie mi moc nejde. chcel by som prechadzat ce stenu. zlepsit telekinezu. ale bol to super zazitok a som rad ze ani nie po dvoch tyzdnoch cvicenia uz prisiel LD. tak ma napadlo, ci to nebolo sposobene tymto: v noci asi o druhej som sa zobudil, citil som cosi teple na ruke. zistil som, ze mi tecie krv z nosa (v poslednom case dost casto), tak som bol v kupelni cca 10 minut, a ked som isiel spat, bol som akysi malatny, ale bolo mi dobre. hned ked som zaspal, zacal som snivat a ja som si to uvedomil. co myslite ?
mnohý a ani jeden
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: M

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Myslím, že ta přestávka ve spánku na to rozhodně měla vliv. Nemusí trvat víc než jenom pár minut. Zpočátku jsem si dělal zbytečně dlouhé přestávky, až hodinu, ale pak jsem zjistil, že stačí jenom pár minut na probrání. Aspoň to usínání pak netrvá tak dlouho.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: M

Príspevok od používateľa georg »

ano. ked sa zobudim po 6 hodinach, 10 minut som hore, idem spat a zacnem snivat. lenze doteraz ked som si uvedomil, ze snivam, okamzite som sa prebral.
mnohý a ani jeden
Quicky
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: So Jan 27, 2007 22:55
Bydlisko: Trencin

Príspevok od používateľa Quicky »

hmm...moj problem bude asi v tom ze ja obycajne spim dokopy len 6 hodin :mrgreen:
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: M

Príspevok od používateľa georg »

no uz som to vyriesil a teda sa hned neobudil, ale mal LD :) a spavam 8 hodin +- pol hodina cez tyzden, cez vikendy viac, ako asi kazdy...
mnohý a ani jeden
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

nooo ja som mal uy davno take zaujmave LD ale nejdem ho teraz rozpisovat.bolo by to nadlho.no len nieco.bol som s mojov babkou a taktiez som si v jednej chvyli a bez akehokolvek podnetu uvedomil ze snivam a zacal o tom presviedcat aj juno echcela mi uverit a neustale ma volala vravim je to nadhsie. .ide len o to ze ma vela krat ludia obmeduju v LD aj ked uz ich teraz tolko nieje proste tomu nechcu uverit a ja mam akusi zodpovednost uplne ich neopustit aj ked to nakoniec urobim preto uz nikoho neprehovaram... vsimli ste si ako vyzera normalne spiaci clovek ked mate LD? :o :o ako posledny fetak,neraguje.ale nie vsetci to tiez... ina gratulujem theking :appl: :appl: kde su tie casi ked som sa aj ja tak tesil do postele :( mozno ked pride niake OBE tak sa to vrati... :D
Edreamer
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Máj 20, 2007 13:55

Re: M

Príspevok od používateľa Edreamer »

dobry den prvykrat som dostal skutocny LD po 3 mesiacoch snazenia.minuly vecer som bol uz dost nervozny a stale som si opakoval "je to sen".asi o druhej som sa zobudil a neslo mi zaspat. tak som sa poprechadzal po byte a isiel zasa spat.ale stale som bol nervozny a tak sa mi podarilo udrzat vedomie az do sna.proste najprv sledujem tmu, potom obrazy a sen. trocha som o tom pochyboval ak ked som nemal preco.pozrel som parkrat na hodiny a uz som si bol celkom isty.zacal som lietat. problem mal nastat ked som mal preletiet cez okno.nieco ma nepustilo.a pritom cez stenu som preletel. okrem lietania som asi stovkou behal po nejakej ceste.zrazu som sa zobudil na svetlo.to ma velmi nastvalo.potom som sa zobudil naozaj asi o tretej.ked som znova zaspaval stratil som vedomie ale v sne som ho hned ziskal. spomenul som si ze chcem najst nejaku babu. behal som po vnutri kulturaku, bol tam nejaky trh a potom som ju nasiel a mozete si domysliet....to falosne prebudenie a druhy se si pametam iba malo :(((
Používateľov profilový obrázok
mNemoN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 23:41
Bydlisko: Zem
Kontaktovať používateľa:

Re: M

Príspevok od používateľa mNemoN »

loooooool "Urcite netusila ze to je sen :)"
Edreamer
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Máj 20, 2007 13:55

Re: M

Príspevok od používateľa Edreamer »

myslim ze ne=)
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

mno este kusok pocvic... inac cool foto
Edreamer
Návštevník
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne Máj 20, 2007 13:55

Re: M

Príspevok od používateľa Edreamer »

diki posnazim sa.aj ked to uz zase nejde :cry:
Napísať odpoveď