Metódy na predĺženie(udržanie) LD

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Dinobeast
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 26
Dátum registrácie: St Jan 10, 2007 17:49

Príspevok od používateľa Dinobeast »

Nemuzu rict ze bych byl odbornik, ale podle me LD je zalezitost psychiky a mysli, takze ten problem s pulkou tela muze byt spojenej s myslenim nebo nejakym problemem...jen imho.

Prodlouzeni u me zatim moc nefunguje, zkousel jsem treni rukou, coz vetsinou nemelo valnou ucinnost. U toceni kolem osy se to trochu povedlo, ale zvlastne to toceni jsem neinicoval ja, ale zacalo samo. Kdyz se propadnu do tmy, tak me to nekdy hodi nekam jinam a pak to vetsinou o par sekund pozdej skonci.
Moje zkusenosti jsou zatim ale maly, protoze vedome si na moc veci nevzpomenu a ani casto nestihnu.
"Já ten kompl jednou rozbiju."
bonkwodny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2006 19:07

Príspevok od používateľa bonkwodny »

posledny sen ma takmer zacal nudit :lol: prisiel som totiz na metodu,ktora mi predlzovala sen takmer do nekonecna
ide o to,ze v akukolvek vhodnu chvilu(nielen vtedy,ked sa sen straca)vystriem ruky pred seba a rozne hybem prstami-toto treba robit co najcastejsie
schvalne som chcel skusit,ci dokazem v sne zotrvat aj pri sexe ale na to boli moje ruky kratke :lol: tak som sa po poriadne dlhom sne prebudil.
ked sa mi pred ocami zjavila tma,znovu som si predstavil moje ruky a s tymito imaginarnymi rukami rovnako hybal.
odrazu som pocul celkom prenikavy buchot a kroky smerujuce ku mne,dostal som strach a dalej to neskusal.je mozne,ze by ma to vratilo spat do sna?
"...houba je ve skutecnosti
inteligentní entitou, ne z tohoto sveta, ale mimozemskou, schopnou
prostrednictvím stavu transu sdelovat svou osobnost jako cosi prí
tomného v do nitra obráceném vnímání toho, kdo stav prožívá." Terence McKenna
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Met

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já myslím, že už jsi byl zpátky ve snu a ty kroky patřily nějaké snové bytosti. ale k tomu udržení se ve snu. zkoušel jsem mrkat, trošku to pomáhá, taky tření rukou semtam zabere ale já mám nejlepší zkušenosti právě s točením. myslím ale, a La Berge to taky píše, že by měl pomoct jakýkoliv pohyb, on tam píše třeba pád na záda. důležité je ten mozek zaměstnat vytvářením okolí a při pohybu má asi více práce než když se nic nehýbe. jinak ale taky dost pomáhá nesnažit se myslet na to, že jsem ve snu, mít to jenom v povědomí a nefilozofovat nad tím.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: Met

Príspevok od používateľa Termikxs »

Ja nad tim muzu filozofovat. :)
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
bonkwodny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 158
Dátum registrácie: Št Okt 05, 2006 19:07

Príspevok od používateľa bonkwodny »

tie rozne pohyby tela zrejme pomahaju uvedomit sa viac ako osoba v sne
"...houba je ve skutecnosti
inteligentní entitou, ne z tohoto sveta, ale mimozemskou, schopnou
prostrednictvím stavu transu sdelovat svou osobnost jako cosi prí
tomného v do nitra obráceném vnímání toho, kdo stav prožívá." Terence McKenna
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Met

Príspevok od používateľa dr.Katz »

ano, já nad tím taky můžu filozofovat, můžu si ve snu říkat, že tohle je jenom sen a tak dále, ale často se mi právě v ten moment stává, že si začnu uvědomovat své ležící tělo v posteli a je konec.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

aky je rozdiel medzi trenim ruk, a predstavovanim si seba leziaceho v posteli? ja sa neprebudim ani pri jednej z tychto cinnosti :roll:
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Met

Príspevok od používateľa nou »

trenie ruk ta v sne ma udrzat v sne a uvedomenie si tela v posteli prave sposoby (nemusi) prebudenie.
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: Met

Príspevok od používateľa Termikxs »

Obecne vzpominky na fyzicke telo zapricinuji navrat
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
Quicky
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 35
Dátum registrácie: So Jan 27, 2007 22:55
Bydlisko: Trencin

Príspevok od používateľa Quicky »

Mne sa minule podarilo udrzat sen aj po tom ako som si uvedomil svoje leziace telo....akurat som potom stratil luciditu a na zbytok snu si ani moc nepamatam :(
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: Met

Príspevok od používateľa Termikxs »

dr.Katz napísal:ano, já nad tím taky můžu filozofovat, můžu si ve snu říkat, že tohle je jenom sen a tak dále, ale často se mi právě v ten moment stává, že si začnu uvědomovat své ležící tělo v posteli a je konec.
Tak to u me je to v pohode ... Ja se probudim spontane a z
LD jdu hodnekrat do falesneho probuzeni a pak se vzbudim ale cokoliv kdy sem si vzpomel kde presne lezim (zkousel sem to pro jistotu) a nic proste sem si vzpomel co se deje kde sem kde spim a pak Ld zase ... Akorat mam v LD hroznou pamet a pokud si vylozene nevybavim co sem delal pred chvili tak jako by to nebylo
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Met

Príspevok od používateľa dr.Katz »

no já mám zase opačnou zkušenost s pamětí, co cvičím LD tak se mi snová paměť velice zlepšila. Dnes už si nemusím přes noc sny zapisovat, protože si je všechny vybavím.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Termikxs
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 148
Dátum registrácie: St Sep 12, 2007 17:55
Bydlisko: CR, Ostrava

Re: Met

Príspevok od používateľa Termikxs »

dr.Katz napísal:no já mám zase opačnou zkušenost s pamětí, co cvičím LD tak se mi snová paměť velice zlepšila. Dnes už si nemusím přes noc sny zapisovat, protože si je všechny vybavím.
Jo po probuzeni ano ale behem snu si to tezko vybavim .. teda jedine co vim vzdy a vsude kde sem v realu .. tedy myslim fyzicky
Duse je jen obrazem vaseho tela. Ale k cemu by vam bylo telo bez a duse ? (C) Termikxs
pipa
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne Okt 28, 2007 17:02

Príspevok od používateľa pipa »

za život si pamätam na 3 LD
pri prvom som o udržiavani sna krutenim nevedela a vydržala som tam na moje pomery dlho
v ďalšich 2 z toho jeden z dnešnej noci som sa začala krutiť hned ako som sa uvedomila ale v tom osm sa zobudila. u mňa má krutenie opačny efekt
Napísať odpoveď