vsetko je len sen

Zážitky z vašich astrálnych výletov

Moderátor: Moderátori

kandy
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Aug 31, 2005 22:15

vysvetlenie

Príspevok od používateľa kandy »

Gemo: to som vobec nechcel takto to v tvojich ociach zahodit. (Ziadne zahadzovanie sa nekona ;))
Vobec stoho nemas vist ako debil.. ba naopak respect ze si to pochopil: "Ale ja v tom nevidím len nejeké lietanie ale začiatok ,,duchovnej cesty,,"
Spravny pristup!
Ja som chcel poukazat nato aby sa clovek zbytocne nezatazoval jak ja stym ze "neviem vyletiet z tela", jak je to stym astralom? AC?...
Strucne a jasne co si ja myslim podla testov ktore som spravil je ze nieco ako astralna rovina v ktorej tvoje astralne telo "pobehuje" je len jak by som to povedal: vyplodom fantazie? :) ... podla toho jak to citim je to cele o VEDOMI ... otom jak si co uvedomujes a jak to vyuzivas vo svoj prospech v sebapoznani.
Este inac to poviem z vlastnej skusenosti: Mas sen kde ti anjel zdeli nejaku informaciu. Tvoj mozog sa stym chce vyrovnat tak si toho anjela urcitim sposobom vizualizuje (biely, kridielka...) a celu scenu naokolo. Dojde ti ze to je sen OK nastalo urcite uvedomenie (LD) ale vizualizacia ostava. preda sa informacia (hm telepaticky len jedno meno) a zacnes si to opakovat nieze to zabudnes ked sa zobudis. (No a potom to cele v auguste zacalo :D)
No a teraz si zober ze podstatna bola stoho len ta informacia - jedno slovo/meno a tema anjely - to okolie si povedzme mozog dotvoril ... a toto iste plati o napriklad AC...
Podstatne natom je ze si si uvedomil ze ano je to snove vedomie a teraz fuu bude stoho AC lebo potrebujem ist tam a tam... (najlahsie ked xces nieco konkretne riesit) ... a teraz to ze letis horami dolami alebo sa tam hned zjavis to je uz nepodstatne stoho - to je len taky vizualizovany obal... a ja to berem tak ze vsetky tieto rozpravky okolo astralu su nepodstatne a oco skutocne ide je to vedomie vtych rozpravkach ... potom sa ti lahsie odfiltrovava to co je naokolo toho a co si si stoho mal zobrat - to podstatne, to pochopenie situacie...
potom zistis ze aj "obycajny" sen bez toho aby si si ho uvedomoval (az na konci sceny) mal svoj zmysel a pochopis co ti mal dat...
Proste filtrovat a filtrovat.
A teraz si zoberme OBE to je taka uroven vedomia kde si uvedomujes svoje telo, cas, priestor atd. az by sa dalo povedat ze je to az skoro bdele vedomie ale predsa to citis ze to je iny stav vedomia - napr. aj pri meditaciach ... a proste uvedomujes sa ze si tu a teraz a ze aha jasne ... a povedal by som ze staci to je podstatne stoho :) ... ked uz zacnem saskovat z vyliezanim a dajme tomu ze vylezem tak si myslim ze to je uz o vizualizacii kedy spadnem do LD/AC to ale neznamena ze nejake moje iluzorne astralne telo zacalo videt ludi v izbe a pripadne zbehlo do chaldnicky pre pivo :) a este tomu dam nahodou nalepku OBE) (mozno ked zomrem a nebudem sa viazat na toto telo tak tomu poviem OBE - hoci aj to je na zvazenie lebo zeby som nejak ztela vyletel? hmm skor to vedomie sa zmeni :) no neviem ci je vobec vedomie priestorovo a casovo popisatelne/ohranicene iba v tele - ale to je uz na inu temu)
Zaver:
neviazat sa zbytocne na predstavi ktore pramenia z vizualizacii a podla mna su ovplivnene tym ze zijeme akoby v tele, kde vidime, pocujeme, citime urcite energie atd. a tak sa to vnoci prejavuje aj na nejakej iluzornej astralnej rovine a stoho pramenia vsetky tie "skratky" typu AC a OBE - tot moj nazor snad sa mi to podarilo vysvetlit.
Proste zbytocnost, racej riesit sny a poucit sa znich (nemusia byt ani vedome - staci nakonci ;) ci pametat si) - mame moznost sa aj cez noc spoznavat a prichadzat k pochopeniam tak toho vyuzime a nemrhajme to na riesenie nepodstatnych iluzii ;)
kandy
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Aug 31, 2005 22:15

dodatok

Príspevok od používateľa kandy »

este dalsia vec ze to co potom "vidime" je imo dost zavysle natom co sme uz v zivote videli, poculi, citali, vco verim, co viem ... proste aky material sme nazbierali a potom sa to podla toho "dotvori" a vytiahne na tie vizualizacie a iluzie ;)

A aby si si nemyslel ze tu radim zahodit info o astrale EE ak ti to pomoze kludne...
rozpravky, spodobenia, tradicie sa predavaju z generacie na generaciu ale je dolezite videt pod obal a najst tu hladanu informaciu. Nedrzat sa krcovite formy predania - ta ani tak neni podstatna (hlavne ked to odvracia pozornost). Ono ale zas kazdy mame ine meracie pristroje z ktorymi tu info vieme zachytit. (Ved aj ja som zacinal na astrale jak vidis len to uz vnimam inac)
Takze este raz dolezita je ta info ktoru stoho celeho ziskas a toto cele co som pisal ber len ako dalsi nazor z testov ktore som robil ;)
Riesit to podstatne.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: dodatok

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

kandy napísal:este dalsia vec ze to co potom "vidime" je imo dost zavysle natom co sme uz v zivote videli, poculi, citali, vco verim, co viem ... proste aky material sme nazbierali a potom sa to podla toho "dotvori" a vytiahne na tie vizualizacie a iluzie ;)
Dovolím si nesúhlasiť s týmto tvojim názorom. Neviem ako dlho sa OBE/AC venuješ a koľko si ich zažil, no podľa mojich skúseností to nie je lon o tom, co sme uz v zivote videli, poculi, cítali a podobne.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
kandy
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Aug 31, 2005 22:15

ok

Príspevok od používateľa kandy »

no myslel som to ku snovej klasike ze napr. ked som videl vo sne anjela a to ako som ho videl bolo podla mna sposobene tym ze mam krestanske korene.
Inokedy precitam/prezijem to ci ono a pripletie sa to do sna.
Tak isto ked sa nieco objavi z minulosti - jasne realne som to v tomto zivote nevidel :) ALE mozno si clovek skor pameta take tie "hlavne zablesky" (spustace) a to ostatne sa uz len dotvara.
Hoci to vypada doverihodne ... mavam ciste sny, pametavam si zopar dlhsich filmov za noc, ale ked to viac rozoberam tak je jasne odkial ktory podnet mohol prist. (Napriklad clovek zo sucasnosti ale prostredie nove - ne take kde som uz fyzicky bol /alebo naopak)

Na druhej strane som nedomyslel vtom nazore este aj to ze napr. mam 2 takpovediac overene jasnovidecke sny kde pri jednom som tie informacie vediet nemal ako (nemohli mi logicky dojst take informacie)... ale dotohto nexcem zabiehat - malo testov. Kazdopadne OK az tak zo siroka sa to aplikovat neda ;)
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: ok

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

kandy napísal:Na druhej strane som nedomyslel vtom nazore este aj to ze napr. mam 2 takpovediac overene jasnovidecke sny kde pri jednom som tie informacie vediet nemal ako (nemohli mi logicky dojst take informacie)... ale dotohto nexcem zabiehat - malo testov. Kazdopadne OK az tak zo siroka sa to aplikovat neda ;)
Súhlasím, aj preto si myslím, že Tvoj predošlý príspevok bol príliš povrchný a závery si spravil unáhlene, aj keď boli pre Teba logické. Nie všetko, čo nám znie logicky je aj pravdivé. :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Gemo
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 22
Dátum registrácie: St Feb 08, 2006 7:45
Bydlisko: Bratislava

Re: vsetko je len sen

Príspevok od používateľa Gemo »

Diky ani nevieš ako si mi pomohol sem tam sa ozvi či si to už prekonal
Potom sa môžme v Astrále stretnút ...
kandy
Návštevník
Príspevky: 13
Dátum registrácie: St Aug 31, 2005 22:15

hmmm

Príspevok od používateľa kandy »

hmmm tak som trosku testol a zamyslel sa.
A teraz to uz mozno chce korekcie v mojom vnimani ktore som minule popisal - ono sa nazor zato meni a upresnuje uvidime ci naposledy :)
Ad vedomie a stavy vedomia OK to je vsetko pekne ale momentik ved nieco citim, nejak to vnimam, nejaka ta energia, ma to nejaky mentalny aspekt ... tak mi hlavou preletelo odkial tieto informacie vedomie ziskava? Jakze ziskava? sak je len vedomie si hovoril... no mozno to co to cele riesi je vedomie ktore to nejak vnima ale tu a teraz to xce nieco citovo-psychicko-vnimajuco-mentalne volaco inak to logicky predsa nesedi.
Ved tie informacie tecu a vedomie to prijima a nejak to riesi. Co keby to prestalo vedomie riesit? co keby som skrktol to ostatne a zostalo by len vedomie? no nic... co? no nic sak je len vedomie a konec nemam co dalej riesit proste "je" a nic viac....
uuuuf neviem racej idem riesit realitu aj s telom. realitu? a sen neni realny? abo inak ked tu ziskavam informacie a spracujem/vizualizujem/premietnem oco je tato iluzia ina ako s telom kde robim to iste? zober si hoc ktory sen ztochto tyzdna ...ani mi len netrklo ze by to nemala byt realita tak realne to bolo a dlllho som to riesil v sladkej nevedomosti. co ked mi to v "realnom stave" este tiez netrklo? nj to neviem testnut to by som sa nejak musel zobudit zo sna/zivota ked som v tele :D
ale tak co viem tak ked je pritomne telo tak je to cele obmedzenejsie... fyzikalne zakony platia a tak... hmm takze cim viac zloziek pritomnych tym obmedzenejsie to viem riesit? Co je natom potom realnejsie? :D
a co zmena vedenia liecenia energiou? teraz ti to pride prirodzene a "realne"? nebolo a uz je realne? zmena vedenia -> zmena realnosti LOL pekna relativita

no stacilo by... nebojte sa nemam schizu len som sa to snazil pisat tak jak som to riesil ja a jak myslienky pribehli :D
a preco to pisem? noo ze mozno neni naskodu ked pride nejaka informacia ktora vam vtej chvyli pride logicka a spravite skrt cez cele... moze to sposobit to ze odpadnu predsudky a obmedzenia a vznikne priestor na znovupreskladanie ci ziskanie novych informacii, myslienok ci skusenosti ;)
aneb vtejto forme existencie natom co sa tu na fore riesi asi nieco bude tak riesme dalej ;)
alebo len budme a zbytocne neriesme? tot otazka a kludne odpovedajte aj na sen vs. realita by ma zaujimal vas nazor :)
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Re: hmmm

Príspevok od používateľa Tesla »

Tak a teraz musim aj ja.
Tak po prve: Ludia niesu stroje. Teda netreba zabudat, ze mozog dokaze tvorit nove vnemy (ci uz citove, obrazove, alebo sluchove) obrovskou rychlostou, a cim rychlejsie ich tvori tym su iracionalnejsie.
Proste celu energiu venuje na vytvaranie tychto vnemov.
A ako vieme za 20 sekund sa nam moze snivat taky 2 minutovy sen takze tie vnemy si mozog musi vymyslat pekne rychlo.
Teda takto by sa to dalo vnimat z vedeckeho hladiska.

Inu: mozog moze byt nieco ako pocitac, ktory ma nejaku tu inteligenciu a pamat. Ako tak zijeme vnemy sa zbieraju a pri konci zivota ich je pekne vela.
A to este, ked si zoberiem, ake informacie sa daju ulozit do jednej molekuly DNA... Keby dnesne pamatove media ako su napriklad CD pouzivali ukladanie informacii do takychto molekul, neviem si predstavit, aku by mali kapacitu.
Ale ked clovek zomiera su tu dve moznosti: proste zomrie, alebo proste zomrie, vsetky vnemy sa presunu na nejake ine energeticke medium, ktore je dostupne iba majitelovy, alebo tomu, kto ma vacsie prava, a dusa pokracuje v dalsom zivote.

Takto to vidim ja.
A este to vidim tak, ako vo filme The Matrix.

Oh a este EDIT:
a preco to pisem? noo ze mozno neni naskodu ked pride nejaka informacia ktora vam vtej chvyli pride logicka a spravite skrt cez cele... moze to sposobit to ze odpadnu predsudky a obmedzenia a vznikne priestor na znovupreskladanie ci ziskanie novych informacii, myslienok ci skusenosti
aneb vtejto forme existencie natom co sa tu na fore riesi asi nieco bude tak riesme dalej
alebo len budme a zbytocne neriesme? tot otazka a kludne odpovedajte aj na sen vs. realita by ma zaujimal vas nazor
My mame pochopenie pre tuto prirodzenu ludsku zvedavost, na ktoru sa v dnesnom svete akoby zabudalo a ludia coraz viac nachadzaju vacsiu spokojnost v nevedomosti
Vidim to ako totalny upadok spolocnosti(aspon v nasom meste je to tak)
A tato prirodzena zvedavost ma (a nielen mna) privadza k otazkam ako: ako stary je cas? Bolo nieco pred nim? A ak ano co to bolo? A co bolo uplne na zaciatku? ...
Je to tazke ln predstavit si tieto veci, no ako hovorim niesme blazni, no okolie nas tak asi bude brat. Musime bojovat, alebo ich nechat tak.
Nech vyhra spravodlivost :shutup:
lilith
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št Jan 05, 2006 10:45

Re: vsetko je len sen

Príspevok od používateľa lilith »

Tak neviem ja uz prestavam chapat coto vlastne OBE je. V preklade je to out of body experience. Takze by tomal byt zazitok mimo tela. Schopnost dostat sa s tela ale do realu nie. Tiez mam pocit ako kandy pisal v prvom prispevku ze vsetko co vy nazyvate obe je len ld o obe. Ak predsa vystupim s tela mala by sa zhodovat realita s tim co vidim pocas obe. A co sa tyka otlackov preco su otlacky len niecoho napr. len stena inej farby vsak potom by aj ostatne vecy mali zanechat nejaky otlacok nie. Ak by islo teda o tzv. podla vas obe s prenesenim do inej roviny a case teda ac tak by malo byt pomenenych vela veci. A to ze obe ma velmi blizko k ld? Ld je uvedomely sen teda fantazia vytvorena mozgom a obe je vystupenie s tela do realu tak co to ma spolocne.
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

ma to spolecne to ze se to odehrava v pri velmi podobnem frekvencnim stavu mozku, napr. pri ld ma mozek kmitocet 7,3 Hz a a pri OBE ma 7,5 Hz. Je to jen priklad nevim jak je to s tema kmotoctama presne, ale ta frekvence se ruzne v prubehu meni a krivka LD a OBE je obdobna ... aspon teda tak jsem to pochopil ja, ale jestli je to jinak tak at to tu nekdo vysvetli, urcite blizsi vysvetleni muze nabidnout ww6 ... :help:
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: vsetko je len sen

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

majk: Dobre si to vysvetlil, :ok: no myslím, že problém je ten, že lilith vychádza z mylného predpokladu, že sen je len fantázia vytvorená mozgom. Snívanie je jeden z mnohých zmenených stavov vedomia, medzi ktoré sa zaraďuje aj OBE. Vedomé snívanie je len odlišný spôsob vstupovania do snovej reality, ktorá je presne rovnaká s astrálom.

Možno som to tu už niekde uverejnil, no pre istotu to sem vsuniem ešte raz. Je to názorný obázok, ktorý zobrazuje rozličné stavy vedomia podľa ich hĺbky dosiahnutia:
Obrázok
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
lilith
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št Jan 05, 2006 10:45

Re: vsetko je len sen

Príspevok od používateľa lilith »

Takze anesteza je nizsi stav vedomia ako spanok? Ked mas anestezu tak nic necitis vobec nevnimas realitu a neviem keby ti niekto zapichol skalpel do nohy tak by ta to zo spanku prebralo asi hned. Stoho mi vychadza ze anesteza by mala byt hlbsi stav. A co maju ludia skusenost s obe teda aspon stoho co vraveli, alebo tak to skutocne opustenie tela sa odohravalo pocas komy.
A neviem ci mylne povazujem sen za fantaziu. Tuto definiciu som si nasla ja ,,Dreaming is the subjective experience of imaginary images, sounds/voices, words, thoughts or sensations during sleep, usually involuntarily,,. Imaginary images- vymyslene obrazce-cili fantazia. Ale mne tu islo hlavne o to ze tu velmi vela ludi splieta obe spolu s ld a ac ako keby to bolo skoro to iste. A nakoniec aj stoho grafu aj ked su tam drobnosti ktore my moc nesedia vidno, ze to ma od seba velmi daleko.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: vsetko je len sen

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

lilith: Anestézou je pacient permanentne udržiavaný v tzv. théta hladine, ktorá sa vyznačuje tým, že človek necíti bolesť. Počas obyčajného spánku sa však mozog dostáva naozaj ešte hlbšie, do tzv. delta hladiny. To, prečo obyčajný spánok nie je vhodný na vykonávanie operácií je, že počas spánku mozog pravidelne (v cykloch) zvyšuje svoju aktivitu od alfy (stav kedy snívame) cez thétu až do delty. Keďže počas alfy je prah bolesti výraznejší, je jasné, že po reznutí by sme to zacítili a zobudili sa.

K definícii: Veľmi záleží od toho, kto nejaké veci definuje. Určite sa môžeš stretnúť aj s definíciou toho, že OBE je nezmysel. Keď sa však pozrieme na staré civilizácie a tradičné šamanské kultúry, zistíme, že sny považovali a považujú za reálnu súčasť duchovného života.

Ku grafu: Graf nenaznačuje to, že sen, LD a OBE majú od seba veľmi ďaleko. Stavy od denného snívania až po kómu majú veľa spoločného - sú bránou do snovej reality.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
lilith
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Št Jan 05, 2006 10:45

Re: vsetko je len sen

Príspevok od používateľa lilith »

Spanok podla toho co ja viem sa deli na dve hloavne fazy Rem a non-Rem a az potom do cyklov. Non-Rem je par hodin a Rem len niekolko minut. Pocas ktorych su prejavi tela a aj hladiny v ktorych sa mozog nachadza velmi odlisne takze uz aj zaradenie spanku bez rozdelenia na dve casti mi pride zvlastne. A ta alfa hladina sa teda nachadza v ktorej faze spanku? Beriem to ze sa pocas spanku mozes dostat aj do hlbsej hladiny, ale ako sam hovoris je v cykloch. Takze zavisi ci ten graf berie do uvahy jednotlive body ako celok, alebo len podla toho aku nahlbsiu hladinu coz i len na sekundu mozes pocas daneho bodu dosiahnut. Ale to by som potom asi zase umiestnila niekde inde hlboku meditaciu.
A k definicii: Ano som velmi rada, ze si to takto povedal. Naozaj velmi zalezi skade to cerpas a to plati o vela udajoch. Tu je tiez dost ludi co vela hovoria, vela pisu, ale skutek utek proste s niekym kecas mas pocit aky je odbornik v danej oblasti a nakoniec zistis, ze stim nema ziadnu skusenost. Len prezentuje nazory, ktore niekde precital. Preco sa ludia boja prezentovat svoj nazor?Alebo ked ziadny nemaju tak beru nazor niekoho ineho ako fakt.
Ja som tu definiciu napisala, lebo ta definicia je narozsirenejsia. LD je podla mna dobry priklad ze je to fantazia len ju viacej prezivas a uvedomujes si, lebo je to pocas spanku. Raz ked nieco sa nieco deje v mojej mysly a nedeje sa to v realite je to fantazia.
Ja obe povazujem za nieco co je len velmi tazko dosiahnutelne a dost ma zaujimalo ci sa to tu uz niekomu podarilo a s tych odpovedi co som dostala mi akurat vychadza, ze si to kazdy pletie s ac, alebo s ld.
A co sa tyka grafov ako takych tak do kazdeho grafu mozes dat len udaje ktore maju nieco spolocne ale jednotlive body sa odlisuju. To ze som napisala ze podla grafu ma ld a obe od seba daleko je take iste ako ked napisem ze koma a smrt ma od seba velmi daleko. Ano v urcitom ponimani mozes povedat, ze maju toho vela spolocneho, ale v grafe ide oto aby si odlisil rozdieli a ja vravim o tom co spolocne nemaju. A ako prejav mysle hadam sam uznas ze koma a smrt ma od seba dost daleko
Používateľov profilový obrázok
Zrak1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 177
Dátum registrácie: Ne Okt 23, 2005 17:37
Bydlisko: Bratislava

Re: vsetko je len sen

Príspevok od používateľa Zrak1 »

lilith napísal:Ja obe povazujem za nieco co je len velmi tazko dosiahnutelne a dost ma zaujimalo ci sa to tu uz niekomu podarilo a s tych odpovedi co som dostala mi akurat vychadza, ze si to kazdy pletie s ac, alebo s ld.
Ahoj lilith.... poviem ti svoj názor, teda subjektívny..... Pod OBE (Out of body experience) chápem akýkoľvek mimotelový zážitok, teda aj astrálne cestovanie. OBE je teda podľa mňa názov pre všetky takéto zážitky, teda je všeobecný. Pod pojmom AC si predstavujem taký mimotelový zážitok, v ktorom sa (nazvyme ju ľudská duša, alebo astrálne telo.... duša je kratšie) nezdržiava len v blízkosti fyzického tela ale "cestuje" na ďaleké miesta vo svete, alebo aj mimo zeme, do budúcnosti či minulosti, alebo do iných dimenzií či paralerných svetov. Čo sa týka mňa, mal som v živote pár samovoľných ale aj svojvoľných OBE. Z toho všetkého som mal pár krát AC, ale boli väčinou samovoľné.

K ostatnému sa vyjadriť neviem, pretože knižky moc nečítam, takže som v tomto naozaj nevzdelanec :lol: .... väčšinou čerpám z vlastných skúseností a z diskusií o takýchto zážitkoch ale aj o živote samom....
Z1
Napísať odpoveď