Dosažení LD

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Provádíte denne testy reality....??

Ano
8
50%
Ne
7
44%
Provádím jinou metodu
1
6%
 
Celkom hlasov: 16

Používateľov profilový obrázok
Marijus
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št Máj 18, 2006 17:01
Kontaktovať používateľa:

Dosa

Príspevok od používateľa Marijus »

Chci se zeptat, jak jste vlastne dosáhli LD..Jestli jste použili test reality, sugesci, atd.......
Nebo-li jakou metodu právě provádíte a jestli stojí za to. :wink:
Náš největší úspěch není v tom, že nepadneme, ale v tom, že vždy vstaneme, kdykoli padneme.
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Dosa

Príspevok od používateľa SagitaX »

moja skusenost s LD je ze treba testy reality aspon par krat denne, netreba kazdych 5 min. uplne postaci aspon 10 krat za den, alebo najuciinejsia metoda, pri urcitej cinnosti sa spytaj sam seba Je toto sen?, napr. zaregistrujes ruky a spytas sa sam seba, alebo pozres na hodinky a znova, alebo sa ti nieco nezda, a hned sa sam seba spytas, staci tieto tri veci netreba to zase prehanat, cim viac si budes uvedomovat skutocnost ze sa sam seba automaticky pytas tym skor sa to prejavy aj v sne... cize testy reality ani nie ale sugescia ano, aj ked to je tiez test reality :)
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
abcdef
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št Aug 10, 2006 15:56

Príspevok od používateľa abcdef »

Asi 14 dní už dělám testy reality(jednou až dvakrat za hodinu),píšu si snovy denik a pred usnutim si zkoušim opakovat naky veticky na sugesci.
Ale zatim sem si jen dvakrat uvedomil ze sem ve snu a pak jsem se hned probudil.Takže to chce furt zkoušet a zkoušet.
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Príspevok od používateľa dRevnik »

Tak jsem si udělal menší statistický průzkum snového deníku (zapisuju si jen LDs) a dospěl jsem k těmto zjištěním:

- Nejčastější způsob indukce LD u mě vypadá tak, že v průběhu snu si všimnu nějaké nesrovnalosti (v normálním světě nemožné nebo nepravděpodobné) a následně buď provedu test reality, nebo ho už ani provádět nemusím a stačí se porozhlédnout a je mi hned jasné, že je to sen. Tento způsob vzniku LD je u mě ne nejběžnější (přes 55 % mých LD bylo indukováno takto)

- Po 13 % jsou zastoupeny případy, kdy jsem si v průběhu snu uvědomil, že spím bez jakéhokoliv triggeru (prostě jsem si zničeho nic spontánně uvědomil že je to sen) a rovněž 13 % tvoří případy, kdy si na způsob probuzení vědomí nevzpomínám.

- Naproti tomu samotný Test reality, provedený bez toho, že bych měl před jeho provedením podezření, nebo že bych zaznamenal nějakou nesrovnalost mne přivedl k LD jen v jednom jediném případě. (Naopak se mi několikrát stalo, že jsem sice provedl TR, ale provedl jsem ho nedůsledně a tak jsem sen neodhalil).

- Případy použití ostatních způsobů (WILD a DILD) by se taky daly spočítat na prstech jedné ruky...

To je tedy moje shrnutí, ale je dobré si uvědomit, že když hovořím o majoritním podílu LDs vzniklých na základě zpozorování nesrovnalosti, popisuji tím jen tu část indukce LD, která se odehrává přímo ve snu. Techniky, které jsem používal před spaním a v průběhu dne zahrnují jak sugesce před usnutím, relaxace, Brain Wave generator, tak i testování reality. Liší se to případ od případu.

S testy reality jsem zaznamenával největší úspěchy když jsem začínal. Postupem času, jako by si moje mysl na ně zvykla a dokázala mě přelstít (to jsou případy, kdy jsem ve snu sice TR provedl, ale neúspěšně). Proto (a také z důvodu lenosti
:roll: ) jsem od nich postupně víceméně upustil. Podle mě mají TR prováděné přes den spíše ten význam, že člověku stále připomínají aby myslel na to, že chce mít LD a tím udržují tuto myšlenku v centru pozornosti. (Zřejmě) podobný efekt jsem zaznamenal po použití proramu Brain Bullet http://www.brainbullet.com kdy jsem po prvním použití měl LD. Vysvětluju si to tak, že nešlo o následek subliminálních zpráv, ale jednoduše o tom, že neustálé blikání na monitoru mi připomínalo, že chci mít LD. Také při dalších použitích tohto programu jsem už žádné výsledky v tomto směru nezaznamenal. Nicméně pokud bude někdo chtít vyzkoušet Brain Bullet na sbobě, stačí napsat a podíváme se co by se s tím dalo dělat :wink:

A ještě něco:
Asi 14 dní už dělám testy reality(jednou až dvakrat za hodinu),píšu si snovy denik a pred usnutim si zkoušim opakovat naky veticky na sugesci.
Ale zatim sem si jen dvakrat uvedomil ze sem ve snu a pak jsem se hned probudil.Takže to chce furt zkoušet a zkoušet.
Po 14 dnech testování reality sis už 2x uvědomil že je to sen?! WOW! Chlape, vždyť to je úžasný!!! :appl: Je vidět, že to asi myslíš vážně a štětsí ti rozhodně přeje! Tvůj problém není probuzení vědomí, ale udržení stability. Zkus si třeba vypracovat plán, co chceš přesně všechno udělat jakmile zjistíš, že jsi ve snu a dokonale si ho namemorovat, aby sis na něj vzpomněl okamžitě i ve snu a taky nelze než doporučit otáčení a další podobné techniky. Pevně věřím, že brzo dosáhneš skvělýho LD!!!

Nu, tož to je všechno. Snad ti to alespoň trochu pomůže a ostatním třeba taky :wink:

OPRAVA A OMLUVA: Trochu jsem znejsitěl a tak jsem se raději znovu podíval do knihy Exploring the World of Lucid Dreaming na definici pojmu DILD a zjistil jsem, že používám toto označení nepatřičným způsobem. Samozřejmě, že všechny moje LDs (s výjímkou 2 WILD) byly DILD, tedy Dream-initiated. Do teď jsem za DILD považoval LD indukovaný přímo z nevědomého snu, jak to například popisuju na svém blogu http://www.3oko.sk/weblog.php?w=6 v příspěvku s názvem "Můj první >pořádný< LD". Za vzniklý chaos se omlouvám.
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
abcdef
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št Aug 10, 2006 15:56

Príspevok od používateľa abcdef »

dRevnik:díky za podporu :D ,jo a chtěl bych se zeptat-jak dlouho trvalo tobě než jsi měl prvni pořadny LD?
Používateľov profilový obrázok
Marijus
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Št Máj 18, 2006 17:01
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Marijus »

Díky moc všem za odpovědi..... :wink:
Náš největší úspěch není v tom, že nepadneme, ale v tom, že vždy vstaneme, kdykoli padneme.
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Príspevok od používateľa dRevnik »

abcdef napísal:dRevnik:díky za podporu :D ,jo a chtěl bych se zeptat-jak dlouho trvalo tobě než jsi měl prvni pořadny LD?
Asi 2 měsíce. Ale je zase pravda, že jsem se nijak extra moc nesnažil :)
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Gregory
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Pi Mar 03, 2006 18:24
Bydlisko: Velké Karlovice (ČR)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Gregory »

dRevnik napísal:...pokud bude někdo chtít vyzkoušet Brain Bullet na sbobě, stačí napsat a podíváme se co by se s tím dalo dělat :wink:
To by mě zajmalo. Rád bych ho chtěl vyzkoušet. :P
Po všeckem ho***, akorat po včelach med.
-nevím kdo to vymyslel, ale je to tak.
http://www.sweb.cz/guffy.guf/
Napísať odpoveď