Aku metodu pouzivate najcastejsie?

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Aku metodu pouzivate najcastejsie?

Príspevok od používateľa Zenny »

Ja nepouzivam ziadnu, nepisem si dennik, necvicim si snovu pamet, nerobim testy reality a mam 0-5 LD denne :D
Ale asi pouzivam metodu WILD lebo ked sa zobudim z LD tak potom mam nachvilu uplne dokonalu predstavivost a dokazem si do par sekund vybavit aj obrovsku miestnost plnu ludi a este k tomu hra super pesnicka(prvy krat som ju pocul) a tak mam dalsi LD a opakujem to az kym ma to neprestane bavit(11-12 hodin spanku je uz dost :) )
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Tak to jsi jeden z těch šťastnějších. Já jsem si to musel pracně vydřít. Momentálně používám vizualizaci. Ráno se vzbudím ve čtyři a jdu zase hned spát a představuji si své ruce dokud se nezhmotní a já se neocitnu ve snu. Funguje to skvěle. Myslím, že vizualizace je jedna z nejlepších metod. :ok:
Alino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 244
Dátum registrácie: So Feb 10, 2007 12:13

Príspevok od používateľa Alino »

dr.Katz: heh, a ako dlho si predstavujes tie ruky kym sa zhmotnia?
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: Aku metodu pouzivate najcastejsie?

Príspevok od používateľa georg »

pre mna je najucinnejsia metoda WILD. vsetky LD co som mal - dokopy 3 boli pomocou WILD. :)
mnohý a ani jeden
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

hmm...ta vizualizacia vyzera zaujimavo...mozno niekedy vyskusam :P
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Aku metodu pouzivate najcastejsie?

Príspevok od používateľa dr.Katz »

ruce se mi zhmotní velice rychle, protože vždycky čekám až do poslední chvíle před usnutím, tj. až už cítím, že se začínám pomalu propadat do spánku a mám hypnagogické představy. Nedokážu si je vizualizovat např. přes den, protože mi vizualizace moc nejde. Neumím to, zatím.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Integer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št Dec 15, 2005 21:07
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Integer »

ľudia... ja vám tak závidím..... mne sa nie a nie podariť LD .... keď sa sústredím a robím všetko možné, aby som ho dosiahol, tak dosiahnem maximálne taký "plytký" sen, že vnímam aj realitu aj sen, ale je mi to na figu. Nedajú sa ovládať tak, ako by sa malo.... Skôr je to niečo na princíp: prebudím sa : pekný sen, budem v ňom pokračovať a tá baba si ma všimne, zaspím: tá baba príde, ale už sa nedeje nič, len sa mi ten úsek opakuje .... No proste blbosť a neviem prečo sa to deje. (bol to len príklad, pri písaní ma nič iné nenapadlo). Ale k tej vizualizácií... Tá tvoja technika sa mi zapáčila... ja som to skúšal pred spaním, ale žiaľ ... mne sa nedarí vystihnúť moment, kedy zaspávam. Ja proste odrazu zaspím a odrazu sa zobudím. Neviem zaspať niekedy aj do 02:00, som plne bdelý a odrazu zaspím (to ale už nevnímam :grin: ) Viete mi niekto poradiť, ako si predĺžiť zaspávanie, aby som ho vnímal, alebo niečo také? V živote som nemal LD, aspoň nie úplné, ako by to malo byť.
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku metodu pouzivate najcastejsie?

Príspevok od používateľa sorer »

To chce asi len trening. Skumaj zvuky a obrazy pri zaspavani, ale nerozmyslaj nad nimi, ale uvedomuj si ze spis.
Stretneme sa vo sne ;)
Integer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št Dec 15, 2005 21:07
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Integer »

Tak ja som to minulú noc skúšal ... už som aj začal sledovať také zvláštnosti... počul som zvuky, ktoré neboli možné (také ako cinknutie lyžicou po pohári, ale s akoby predĺženou ozvenou) :ok: ... Ale keď som si uvedomil, že to počujem, prestalo to a ďalšie čakanie prinieslo len vhupnutie do spánku :D (neuvedomelé) Chce to určite tréning. Viem, že keď som bol malý, som sa s týmto stavom vedomia hrával .. nejak som to vedel, ale potom som neviem prečo o to prišiel.
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

No ludia toto som ja niak presvihol...sice som o metode WILD pocul sto krat ale neviem co to vlastne je?moze mi to niekto blizsie popisat? inac ja sa niak LD v poslednom case nevenujem ale vacsinov je to len prebudenie v sne proste si v istej etape sna uvedomim ze snivam a uz si len coraz viac cvicim kontrolu a zrazu LD... :lick:
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: Aku metodu pouzivate najcastejsie?

Príspevok od používateľa georg »

moja najucinnejsia metoda je WILD. aj dnes som mal LD ( plaval som z tulenmi vo Vahu :DDD).
Viliond - WILD ako ju robim ja : idem normalne spat, budik si nastavim po 6 hodinach spanku - vtedy som v REM faze.budik ma zobudi, idem von z postele, na WC, prechadzam sa po izbe, zapisem si sen co sa mi snival. po cca 10 minutach o5 zalahnem do postele, pouzijem nejaku sugesciu (vizualizacia mi este moc nejde), citim, ze zaspavam - snivam, mam sen, uvedomim si ho. a mam LD :) tak nejak by mala byt metoda WILD.
mnohý a ani jeden
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Aku metodu pouzivate najcastejsie?

Príspevok od používateľa sorer »

Nejake tie prispevky o WILd najdete aj tu

http://www.3oko.sk/viewtopic.php?t=24
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

dakujem georg, aj tebe sorer... myslim ze som to par krat robil len som nevedel ako sa to vola... dnes rano som nieco podobne skusal asi o piatej...no lenze potom mi zvonil mobil... technika je svina...preto si pri inych veciach mobil vypinam ale teraz to nebolo panovane...skor spontalne...ale dakujem...inac tie tulene :grin: ja som dnes videl nazivo supa a keby len jedneho.. teda no nazivo... v astrale...
Používateľov profilový obrázok
georg
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 208
Dátum registrácie: St Apr 04, 2007 14:51

Re: Aku metodu pouzivate najcastejsie?

Príspevok od používateľa georg »

Viliond - wau! ty vies astralne cestovat ? aj ja chcem. hovoris, ze si v astrale dnes videl tulenov ? :D
mnohý a ani jeden
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Re: Aku metodu pouzivate najcastejsie?

Príspevok od používateľa Zenny »

myslim ze tym "v astrale" mal na mysli "v sne" :)
inac ja sa do LD najradsej dostavam pomocou hypnagogickych obrazov(ci ako sa to vola)..to je vizualizacia pokial sa nemylim
Napísať odpoveď