Myslíte, že sa dá umelo vyvolať LD počas bdenia?

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Tilk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne Júl 02, 2006 6:39
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Mysl

Príspevok od používateľa Tilk »

Myslíte, že je možné napr. pomocou nejkých psychedelických drog prípadne v kombinácií s hypnózou navodiť u bcelého človeka dostatočne stálu halucináciu, ktorú by si ale zároveň uvedomoval a pamätal aspoň tak ako LD? Problém by bol asi v zmene vnímania tou drogou, ale teoreticky by to mohlo fungovať, čo poviete? Nepokúšal sa už o to v minulosti niekto?
Používateľov profilový obrázok
mNemoN
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Ut Feb 06, 2007 23:41
Bydlisko: Zem
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa mNemoN »

mno neviem .. podla mna drogy znasobuju tvoje pocity a vnimanie ... a ak LD alebo AC su zazitky alebo pocity blizke smrti alebo klinickej smrti 8D tak ti zelam peknu zabavu a skore zotavenie z toho soku co zazijes :) (ak to samozrejme prezijes)

Neviem aky si odbornik na drogy ale psychadelicky stav aspon pre mna nieje nic prijemne.

Ak sa venujes LD tak to rob bez CHEATOVANIA(pomocnych latok), nema to zmysel.

Tolko moj nazor ....

btw. preco sa pytas ??
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

muj test houbicek

Príspevok od používateľa majk »

ja jsem kdysi vyzkousel houbicky v buchte a probihalo to tak, ze se me zpomalily dost vyrazne reakce, tzn. ze se me nekdo na neco zeptal a ja sem nedovedl pochopit na co se pta az po hodne dlouhe chvili. Pak nasledovalo zuzene videni, tzn. ze misto bezneho sirokouhleho pohledu jsem videl jen zhruba polovinu :roll: , okraje byly cerne. A dostavovaly se halucinace + poceni + zima. Nemohl jsem ovladat telo, chtel jsem jit ven na zachod ale nemohl jsem, mel jsem strach ze se pocuram. Dale me pripadalo ze osttani jsou normalni a ja jediny jsem mimo, ale pak jsem zjistil ze si to mysleli i ti ostatni o me. Proste silena haluz. Pak jsem mel strach ( nevim z ceho a nevim proc ) o ostatni, protoze nas tam bylo cca 6 + 1 co nic nemel a hlidal nas. Cele to trvalo cca 2 hodiny. Pak jsem veskery obsah zaludku vyklopil na zem a celkove se me ulevilo.

Ja tedy z me osobni zkusenosti takovy zpusob nedoporucuju. :no: Na ostatni co to meli poprve to pusobilo hodne podobne jako na me, na ty co to vyzkouseli uz po nekolikate tak to melo maly ucinek, spis jen uvolnujici.
Používateľov profilový obrázok
Tilk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne Júl 02, 2006 6:39
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tilk »

mNemoN
Najskôr odpovedáš, ako kedy som to šiel skúsiť a potom sa pýtaš, prečo sa pýtam? :?:

Skúsenosti s psychedelikami mám prakticky nulové, i keď čo to o nich viem aj pár ľudí poznám... Každopádne pýtal som sa skôr na ten zámer, vyvolať umelo LD, či už drogami, hypnózou, drogamy + hypnózou alebo aj inak. Ide mi o to, či je možné umelo a cielene počas bdenia vyvolať u človeka LD.

Alebo ak by som mal povedať ešte všeobecnejšie: Do akej miery je možné vyvolať resp. vymodelovať hypnózou (alebo inak) halucináciu prene ako chceme?

V zásade si to predstavujem ako niečo ako viruálnu realitu (berte to s odstupom samozrejme). Koniec koncov LD je z určitého pohľadu tiež virtuálna realita.
[url=http://kevan.org/brain.cgi?TiLK]secret place[/url]
Používateľov profilový obrázok
SagitaX
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 298
Dátum registrácie: So Jan 21, 2006 14:39
Bydlisko: Sásová, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mysl

Príspevok od používateľa SagitaX »

tilk viem asi o co ti ide a tak trosku si mi nasadil chrobaka do hlavy, tiez by ma zaujimalo ze do akej mieri by sa to dalo vyvolat...
Môžeš si pomyslieť, že máš len 17 a vo veku tých, čo hovoria, že vedia málo, toho budeš vedieť aspoň o trošičku viac. ©
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mysl

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Tilk napísal:...navodiť u bcelého človeka dostatočne stálu halucináciu
Hm... zaváňa to psychotickým stavom a ten je lístkom pre pobyt na psychiatrickej liečebni. :roll:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
ibbeta
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 187
Dátum registrácie: Pi Jan 23, 2004 19:42
Kontaktovať používateľa:

Re: Mysl

Príspevok od používateľa ibbeta »

psychedelicke drogy, aspon podla informacii z netu nevyvolavaju snove zazity. to skor tzv disociativa . co sa tyka hypnozy, tam je problem v strate vlastnej vole, mozno s vynimkou autohypnozy. podla mna sa stav LD neda nasimulovat ani drogami ani hypnozou, pretoze v LD mas bezne bdele vedomie a zaroven okolie je pomerne stabilne, cize nejedna sa o halucinaciu. okrem toho LD je daleko bezpecnejsie a prirodzenejsie nez ostatne metody. ak by LD bolo pre teba prilis tazke, staci, ak si budes pamatat sny a urcite medzi nimi najdes take, pri ktorych si bol ciastocne pri vedomi. vela stastia :)
Používateľov profilový obrázok
Tilk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne Júl 02, 2006 6:39
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať používateľa:

Re: Mysl

Príspevok od používateľa Tilk »

ibbeta napísal:psychedelicke drogy, aspon podla informacii z netu nevyvolavaju snove zazity. to skor tzv disociativa .
Ok, to je uz vec delenia, keždopádne sem patrí šalvia, ketamín a iné, čo by sa tiež dali označiť za psychedelíká (do hĺbky sa to študovať nechystám, ale myslím že dali ;) )

Ako som povedal, nejde tu o to či sa viem nauťiť LD alebo či si chcem pokaziť zdravie ok? Ide tu o to či sa to dá alebo nie.

Hej no, zdá sa že najväčší problém by bolo udržať čistú myseľ, keďže by to bolo tak veľmi zmenené vnímanie. Ale viem si predstaviť niečo ako: Stojíš na zelenej lúke, všade sú kvety, obloha je celkom čistá... Myslím, že takáto sugescia, prípadne s pomocou drog, by mohla mať celkom slušné výsledky.
[url=http://kevan.org/brain.cgi?TiLK]secret place[/url]
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Mysl

Príspevok od používateľa dr.Katz »

zkus to raději bez těch halucinogenů, ty nejsou na LD zrovna ideální.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
majk
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 486
Dátum registrácie: Po Jan 26, 2004 9:14
Bydlisko: morava cz

Príspevok od používateľa majk »

ja po svem zazitku si myslim, ze pouziti jakychkoliv drog ( lehkych / tezkych ) je spis o tom, ze y drogy automaticky ovladnou telo a mysleni a asi jen ten kdo dobre vycviceny( nebo ma nadani ) v ovladani psychickych stavu dokaze tento stav ovladat. Casem se to po uziti x davek nauci mozna hodne lidi, ale taky hodne lidi zustane totalne zavislakem. viz napr. stare kmeny nebo samany, kteri jsou den co den pomoci listku s nejakych keru nebo jinych prirodnich prostredku v "rausi" a hovori s duchy. Ve sve podstate jsou taky "zavislaky", ale umi v tom "chodit". Jenomze v normalni civilizaci ve meste kde ma clovek normalni praci je to nerealne, pokud se chce nejak uzivit a uzivit svou rodinu. Jednou za cas to nema smysl, protoze by se z nej mohl stat zavislak a davkovat kazdy den je blbost protoze musi vydelavat.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Mysl

Príspevok od používateľa dr.Katz »

ti šamani asi nemají moc na výběr. Jestliže chce navázat komunikaci s jinou realitou, což se od něj očekává, tak si musí namíchat nějaký ten lektvar. S čistou hlavou by se asi načekal...
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mysl

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

dr.Katz: Nie všetci šamani používajú lektvary. A tým mám na mysli aj tých v tradičných šamanských kultúrach. :P
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Mysl

Príspevok od používateľa dr.Katz »

jistě, ale já mám na mysli např. šamany na Sibiři, kteří používají muchomůrku, nebo v Mexiku - lysohlávky, šalvěj, peotl apod.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Mysl

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

jj, ale to nie sú všetci šamani... 8-) Dokonca nie všetci šamani na Sibíri používajú muchotrávky či iné rastliny meniace vedomie. :wink: ... ale ani to nie je podstatné. Podstatné je to, že sa bez halucinogénov a psychotropných látok dá v pohode šamansky pracovať. :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Mysl

Príspevok od používateľa dr.Katz »

jistě se dá pracovat i bez halucinogenů. M. Eliade dokonce tvrdil (ale ke konci života to odvolal) že používání halucinogenů je v šamanství docela pozdní jev.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Napísať odpoveď