Je to LD???

Zážitky z vašich ciest v ríši vedomých snov

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Je to LD???

Príspevok od používateľa Viliond »

Dnes som mal celkom fajn ovladany sen.Bol som niekde s kamosmi bolo to von.Niak som casom vysmadol a povedal som ostatnym ze sa idem napit domov.Hned som sa opravil ze vlastne ku babke lebo spim u nej.Pozdravil som sa a zrazu som sa zobudil dost smadny a tak som sa isiel napit lahol si a zas som isiel von. Ale uz vo sne.Je to uz LD? :?: :?: :?: Neviem lebo mavam taketo sny casto.Uz vlastne kazdu noc.Len neviem ci je to LD ako ma byt.Sranda je ze nelietam ako ostatny.Neviem ani ma to nenapadne.Ked chcem niekde ist tak sa tam proste ocitnem. AK je to prave LD som rad ak nie tak sa budem pokusat zlepsit sa dalej.

Viliond Oronmelme
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

vzdy ked ti hlavou prejde myslienka "ved toto je sen!" tak si mozes byt isty ze mas LD
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

no ano v tedy ked som sa opravil ze vlastne k babke tak som si to uvedomil... takze teraz len zalezi ake silne a ovladane je nie? dakujem teda
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

mne sa stala taka zaujimava vec...v poslednych LD som uz nemal taku silnu kontrolu nad snom ako zvycajne a ked som sa zobudil tak som citil ze ma nieco vola a ja som sa branil...a potom som si povedal "no co chces ty duch ci co si?"...potom som videl len biele svetlo a on mi povedal ze v snoch si nemozem robit vzdy co sa mi zachce a ze musim zato aj zaplatit nejaku cenu...potom som mal dalsi sen v ktorom som tu cenu zaplatil(musel som splnit istu ulohu-nic narocne) a v nasledujucom LD(par dni neskor) som mal uplne plnu kontrolu nad snom 8)
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

hmmm... celkom zaujimave.Co bola ta uloha ak smiem vediet? Ja som sa raz pocas LD stretol s akysimi strazcami pramena.Niaky lukostrelci. Ale to b bolo na dlho... Mozno aj po smrti musis splnit v astrale nieku ulohu aby si sa mohol reinkarnovat no ale to uz predbieham.Chcel by som byt pochovany antickym sposobom. Dve mince na oci a spalit... ma to svoj vyznam

Viliond Oronmelme
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Re: Je to LD???

Príspevok od používateľa Zenny »

bola to taka divna uloha ze si uz ani nepamatam co som mal urobit :)
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

nj stava sa ja si tiez dnesnu noc nepamatam...to bude tym casovym posunom... :-(
:( :no: :clock: :no:
gagino
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 21
Dátum registrácie: St Sep 27, 2006 18:51

Príspevok od používateľa gagino »

Z vlastnej skusenosti by som povedal, ze clovek sam rozozna, ci mal LD alebo to bol obycajny sen. Ak si si nie isty, tak potom to zrejme nebolo LD, lebo by si si v tom pripade tym bol isty :) Teda, aspon u mna to sprevadza velmi specificky pocit. Ak si vies predstavit pocit, kedy ta nezobudi budik, ale zvolna sa ty sam preberies, hlavne cez vikendy sa to stava. No tak vzdy ked sa v sne uvedomim, tak mam tento pocit. Proste vsetko je, akoby som vstal, moje vedomie sa "zobudi", ale stale som v sne.
Integer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št Dec 15, 2005 21:07
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Integer »

Mne sa stáva, že si uvedomujem, že je to len sen, ale vôbec nad ním nemám kontrolu. Niekedy ma ani len nenapadne si robiť čo chcem. Proste som strašne zžitý s príbehom, alebo čo. Ešte ani raz som si neovládal sena už sa mi veľakrát stalo, že som si sen uvedomil. Viete mi nejako poradiť? Mám ešte otázky: Ako dlho môže trvať LD? Vyspím sa vlastne, keď mám LD?
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Integer:toto co opisujes je typicka slaba lucidita a to znamena ze nad LD mas velmi malu kontrolu/mozes velmi lahko sklznut do obycajneho sna.LD netrva dlho(5-10 min ale moze aj dlhsie) no to nevadi lebo v sne to moze byt aj tyzden a viac.A ked mas LD tak samozrejme ze sa vyspis...a casto krat aj ovela lepsie akokeby sa ti nic nesnivalo(resp. akokeby si si ziadny sen nepamatal lebo tie mame kazdy den aj ked o tom niekedy nevieme)
Používateľov profilový obrázok
Viliond
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ne Feb 11, 2007 17:24
Bydlisko: Martin a BA(skoro cely tyzden som tu)
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Viliond »

Zenny napísal:Integer:toto co opisujes je typicka slaba lucidita a to znamena ze nad LD mas velmi malu kontrolu/mozes velmi lahko sklznut do obycajneho sna.LD netrva dlho(5-10 min ale moze aj dlhsie) no to nevadi lebo v sne to moze byt aj tyzden a viac.A ked mas LD tak samozrejme ze sa vyspis...a casto krat aj ovela lepsie akokeby sa ti nic nesnivalo(resp. akokeby si si ziadny sen nepamatal lebo tie mame kazdy den aj ked o tom niekedy nevieme)
no ... suhlasim s tebov len v jednej veci a to ze sa vyspis plnohodnotejsie ale v tom ze ked neovladas dej nieje to preve LD zasadne nie. ved predsa pri AC, OBE ci ako to nazveme predsa tvoris a ovladas astral len na zaciatku kym je do toho zakomponovane podvedomie aby ho mohlo tvorit. po case ked bude AC lepsie a vytrenovanejsie, uz nebudes moct ovplivnit ine astralne bytosti a javy okrem seba.Nas sebov budes mat coraz vaciu kontrolu. Integer by mal viac opisat ci bol sucastov deja a mal ned sebov kontrolu alebo bol len babkou ovladanou niecim inym.Ak mal nad svojim astralnym ja kontrolu tak to predsa bolo astralne cestovanie. Edain McCoyova dokoca LD povazuje za jednu s praktik astralneho cestovania. Valmi dobra kniha od nej inac je... co ty na to? aj ale nemal kontrolu nad astralnym ja tak to bol len sen tvoreny podvedomim.potom to uznavam... Prosim Integera aby to uzrejmil-... dik :reading: :reading: :reading:
ivusshqa
Návštevník
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ut Feb 20, 2007 11:41

Re: Je to LD???

Príspevok od používateľa ivusshqa »

mne sa tuto noc snivalo nieco take ze som bola v nasej triede so spoluziackami ale uz sa presne nepamatam o com sme sa bavili ale zrazu z nicoho nic ma napadlo ako to vy hovorite "ved toto je sen"!!bola som vazne stastna zacala som skakat tesit sa a vsetko mozne ale dievcata sa hadali tak som im povedala ved sa nehadajte toto je len sen a ony si potom zacali zo mna robit srandu tak som im to chcela dokazat...ale vtedy som sa zobudila...podarilo sa mi to?? :)........myslim ze keby nastala podobna situacia naozaj napriklad ze by som im zacala rozpravat o nejakych takychto mojim zaujmoch tak by sa tiez zacali smiat.....:(
Integer
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Št Dec 15, 2005 21:07
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Integer »

Prepáčte mi prosím, ale nebol som už veľmi dávno na nete mimo práce, takže strašne meškám s odpoveďou. Chcem sa ospravedlniť Viliondovi, pretože ma žiadal o odpoveď. Tiež sa vám chcem poďakovať, že mi chcete pomôcť.

V tom sne ja nad sebou mám plnú kontrolu (teda si to aspoň myslím). Čo som chcel robiť, to som aj robil, ale akoby som schválne ignoroval fakt, že je to len sen. Neviem to inak opísať, alebo skôr ospravedlniť, ako len tým, že som sa do príbehu dokonale vžil. Akoby ma zaujímal koniec tej scény, tak som ju nechcel rušiť zbytočnými úvahami. Tak sa mi to proste vtedy celé javilo.

Je mi to celé také divné. Už sa dlhšie pokúšam o LD a keď už si sen uvedomím, tak akoby som nevidel nič zaujímavé na tom, prebrať nad snom kontrolu. Neviem si to vysvetliť.

Inak.. už sa mi to odvtedy stalo niekoľko krát znova.
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

Integer napísal: Už sa dlhšie pokúšam o LD a keď už si sen uvedomím, tak akoby som nevidel nič zaujímavé na tom, prebrať nad snom kontrolu. Neviem si to vysvetliť.
Teraz, kym nespis, porozmyslaj o tom co by si chcel zazit, koho by si chcel stretnut, kde by si chcel ist...moznosti je vela. A potom ked uz sa v sne uvedomis, tak si skus spomenut na tu vec, ktoru si chcel(vzdy sa nieco najde):wink:
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

ovladnut

Príspevok od používateľa RedHawk »

Skor ako vlozit zazitky co by si chcel skus sa zamerat na vedome prezitie toho sna.
Pri LD je prave pocitovost VELMI dolezitou
Napísať odpoveď