Guloverove zazitky s AC.

Zážitky z vašich astrálnych výletov

Moderátor: Moderátori

Gulover
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št Máj 17, 2007 8:17

Guloverove zazitky s AC.

Príspevok od používateľa Gulover »

Dobry den,
o AC som prvy krat pocul asi 10 rokov dozadu. Bolo to cele velmi tajomne a neuveritelne a ja som to hned chcel skusat. Problem bol v tom ze vsetky techniky ku ktorym som sa dostal cez net vyzadovali dobru imaginaciu. A tu mam priznavam viac nez biednu. V tom case som nedokazal udrzat v predstave ani jeden predmet alebo obraz.Ani staticky ani dynamicky. Na druhej strane som sa pomerne rychlo naucil aj minutu udrzat mysel uplne prazdnu. Preto si myslim ze hlavny problem nebol v koncentracii ale imaginacii. Potom po dlhsom case som na nete narazil na metodu snury alebo lana. A ta mi naozaj sadla. Nepredstavoval som si nijaky obraz lana alebo ruk. Predstavoval som si, ze v uplnej tme som naciahol ruku pred seba a tam nahnatal hrube lano. Chytil som ho oboma rukami a zacal sa po nom vytahovat. Vsetku svoju pozornost som sustredil na hmat, na to ze som lano sice nevidel ale citil. Kvoli tomuto som si realne aj zavesil lano v zahrade na konar stromu a zacal po nom so zavretymi ocami splhat a koncentrovat sa na to co citia ruky a cele telo. Po niekolkych tyzdnoch ma to prestalo bavit, pretoze napriek tomu ze mi metoda sadla, vysledky sa nedostavili a tak som sa o AC prestal vedome snazit. V priebehu dalsich par tyzdnov ale prisiel zazitok, na ktory som nebol pripraveny. Casto a rad si davam kratke poobedne slofiky cca 30-60 min. Jedneho krasneho dna som sa preberal k vedomiu s pocitom ze mi nieco/niekto tlaci na hrudnik a ja nemozem dychat.Bol to sok. Bola to faza preberania sa, oci som mal zavrete a celkom jasne som citil obrovsky tlak na hrudniku. Panika, otvoril som oci a prve co som uvidel bolo ako sa perina nadvihla ked som sa konecne prvy krat nadychol. Nebolo to nic prijemne, ale z nejakeho dovodu som si tento zazitok dal do suvisu a mojou snahou o AC a obnovil som teda treningy. V priebehu nasledujucich par mesiacov sa mi 5-6 krat zopakoval zazitok s nasledujucim scenarom, upresnim ze niekedy islo o vedomu snahu o AC a niekedy sa to stalo pocas nocneho spanku. Uvolnil som sa, zacal som cvicenie so snurou, ziadny vysledok, zaspal som. Zrazu som sa zacal preberat s tym, ze citim dost velky tlak a jeho nasledkom som bol doslova vymrsteny, inak povedane zacal som sa velkou rychlostou pohybovat z oblasti hlavy do oblasti bruha a tam ma to vyvrhlo von. Nic som nevidel, citil som sa ako neviditelna castica alebo atom bez tvaru vznasajuci sa uprostred absolutnej tmy a ticha. Napriek tomu som jasne citil, ze telo je podomnou a ja sa vznasam nad nim. Nic sa nedialo, nic som nevidel, ani som sa o nieco ako vedomy pohyb nesnazil. Po chvili som sam zacal klesat, navrat a splynutie s telom uz nebol taky dramaticky ako pri vymrsteni, hned ako som zacal citit ze som v tele, som otvoril oci a velmi dlho premyslal o tom o sa stalo. Vsetky zazitky v serii boli navlas rovnake. Ja som sa na AC vrhol iba preto, aby som si dokazal ze vobec nieco take existuje, ze vedomie sa da oddelit od tela. Je to pre mna taky maly prislub, ze smrt by naozaj nemusela byt konecna stanica. Myslim si, ze prave preto moj zazitok bol taky aky bol. Netuzil som po cestovani v astralnych krajinach, navstevach znamych atd. Dostal som presne to to co som chcel, mal som niekolkokrat zazitok v ktorom som zazil opustenie tela a kratky pobyt mimo. Je to uz par rokov a odvtedy az doteraz som sa o nic ohladom AC uz nepokusal a nemal ani ziadne zazitky. Az teraz uplne spontanne som zacal hladat co je v suvislosti s AC nove na nete a nasiel som aj toto forum. Asi pred tyzdnom som zacal opet trenovat uvolnenie, o chvilu pridam snuru a viem ze vysledok sa dostavi. Chcem to zazit znovu :)

Gulover.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Guloverove zazitky s AC.

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Som veľmi rád, že si opísal tak podrobne svoju cestu k mimotelovým zážitkom. Z Tvojho príbehu je krásne vidieť, že aj ľudia, ktorí nemajú dobrú vizualizačnú schopnosť môže OBE zažívať. V celkovej populácii ľudstva sa odhaduje, že:
  • cca 80% sú vizuálne orientovaní ľudia (majú dobrú predstavivosť, ich hlavným zdrojom poznávania a poznania sú obrazy - statické i dynamické)
  • cca 20% sú auditívne a pocitovo orientovaní ľudia (ich hlavným zdrojom poznávania a poznania sú zvuky, hudba alebo telesné pocity)
Ty pravdepodobne spadáš do druhej skupiny so zameraním na telo a telesné prežívanie. Akákoľvek násilná snaha o vizualizovanie sa u Teba končí pravdepodobne zlyhaním. Pokračuj s trénovaním pocitov a po čase sa dokážeš v astrále orientovať výhradne podľa pocitov. :ok:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Gulover
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Št Máj 17, 2007 8:17

Re: Guloverove zazitky s AC.

Príspevok od používateľa Gulover »

Dobry den,
Dakujem za vysvetlenie a povzbudenie. Bude to tak ako pisete, pravdepodobne som zamerany na telo a telesne prezivanie, uvolnovanie si doslova uzivam a skumam kazdu cast tela ako na tom je, najdlhsie musim uvolnovat svaly tvare, celust a siju. Po uvolneni si naordinujem chvilu ked vytesnim z mysle vsetky myslienky. Obycajne velmi rychlo pri nemysleni pocitim, ako sa "meni atmosfera" okolo mna aj vo mne. Lepsie to asi popisat nedokazem. No a potom uz ide snura. Naozaj velmi casto sa mi stava, ze pri nemysleni alebo kratko po snure na malo par minut stratim vedomie, ked sa zobudim, bez problemov pokracujem alebo opakujem od zaciatku. Vsimol som si, ze odkedy opet trenujem uvolnovanie 2x denne po 20-30 min., tak mi v noci staci spat nieco cez 5 hodin. Z toho som usudil, ze ten niekolkominutovy spanok pri treningu bude asi dost vyzivny. :)
Používateľov profilový obrázok
TheONE
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 143
Dátum registrácie: Ne Júl 16, 2006 18:40
Bydlisko: Bratislava, Dlhe Diely

Príspevok od používateľa TheONE »

Dakujem za tento topic...vynikajuco opisane...a hlavne ten druhy post gulover - u mna je to totalne to iste...akurat ze AC som este nikdy nemal :cry2:
Ta "naordinovana" chvila bez myslienok...ja to robim tak ze zacnem odpocitavat od 50 do 0 s tym ze kazde cislo si zvizualizujem...napr. si predstavujem ako by som ho pisal alebo obcas si kazde prestavim inej farby a pod. fakt to pomaha a ako si ty napisal, citit ako sa po tomto meni atmosfera...

...a zacinam uvazovat ku ktorej skupine patrim...no pravdupovediac naozaj neviem
Napísať odpoveď