Nočná paralyzácia

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
matus-x1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 22:11
Kontaktovať používateľa:

No

Príspevok od používateľa matus-x1 »

Zdravím!

Niekedy, keď v noci zaspávam si mi stáva podivuhodná vec.
Určite poznáte to, keď ste v dlhšiu dobu vo veľmi hlučnom prostredí a keď sa z toho prostredia dostanete do tichého prostredia, dosť vám hučí alebo šuští v ušiach.

Tak si predstavte, že keď už zaspím, tak mi zrazu začne takto postupne silnejšie a silnejšie hučať v hlave. S tým ako sa to zosilňuje, cítim ako je moje telo paralyzované a ja nemôžem ani otvoriť oči a prebrať sa. V tej chvíli si pripadám ako v nejakej bdelej kóme (tú som ešte nezažil, proste to nejako musím pomenovať), a čas vnímam veľmi slabo. Vzoprieť sa tomu alebo to prerušiť sa mi podarilo len pár krát.

Keď sa už z toho dostanem a znova zaspím, začne to znova. A takto sa to opakuje 1 až 3 krát za sebou. Stáva sa to v noci. Nikdy nie ráno.

Po asi dvoch rokoch trvania sa tomu už ani nebránim, posledných pár krát mi to už ani tak moc nebolo nepríjemné (keď sa nebránim).

(Do dnešného dňa som si myslel, že sa so mňou pohráva nejaká bytosť, ktorá je v tej chvíli v mojom okolí ale dnes som čítal o astrálnych svetoch... tak neviem kde je pes zakopaný...)

Vie mi tu niekto podať nejaké vysvetlenie čo sa to so mnou deje?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: No

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Je to normálna súčasť tranzového stavu, ktorý môže vyústiť do mimotelového zážitku. Rozhodne by som sa voči tomu nebránil a tak isto to nie je žiadny útok.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
matus-x1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 22:11
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa matus-x1 »

Ďakujem ti za odpoveď!

Teraz mi ale nie je jasné prečo sa do toho tranzu dostávam bez toho aby som chcel? :shock:

Ešte včera som ani nevedel čo je to tranzový stav, AC, atd... :lol:
Myslíte si, že to zvládnete alebo myslíte si, že to nezvládnete, v oboch prípadoch máte pravdu.

Henry Ford
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

matus-x1 napísal:Teraz mi ale nie je jasné prečo sa do toho tranzu dostávam bez toho aby som chcel? :shock:

Ešte včera som ani nevedel čo je to tranzový stav, AC, atd... :lol:
Mnoho ľudí zažíva spontánne AC bez toho, aby o ňom niečo vedeli. Otázka ani tak nie je prečo ale skôr čo s tým. Na túto otázku si musíš odpovedať sám.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
matus-x1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 22:11
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa matus-x1 »

Tak teda naštartujem metlu. :lol:

Čo som čítal o AC teóriu a prax, tak ma to veľmi fascinuje. :P
Myslíte si, že to zvládnete alebo myslíte si, že to nezvládnete, v oboch prípadoch máte pravdu.

Henry Ford
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: No

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Spousta lidí se o to marně snaží a tobě se to stává spontánně, buď rád a využívej toho ke vstupu do AC.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
matus-x1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 22:11
Kontaktovať používateľa:

Re: No

Príspevok od používateľa matus-x1 »

Pravda! Keď už niekto dostal dar/i, tak by za ne mal ďakovať a naplno ich rozvíjať.
Myslíte si, že to zvládnete alebo myslíte si, že to nezvládnete, v oboch prípadoch máte pravdu.

Henry Ford
Používateľov profilový obrázok
Hanyman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 11:16
Bydlisko: ČR,Česko,Česká Republika

Re: No

Príspevok od používateľa Hanyman »

jsi klikař někomu se nepovede ani LD za několik let (nemluvím za sebe), ale moc ti závidím
Používateľov profilový obrázok
Hanyman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 11:16
Bydlisko: ČR,Česko,Česká Republika

Re: No

Príspevok od používateľa Hanyman »

teď všichni na tomhle fóru si pište že já tady budu často
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: No

Príspevok od používateľa sorer »

:)
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
matus-x1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 22:11
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa matus-x1 »

Hehe, tu je to dobre opísané čo sa mi dialo ale už aj s výsledkom.

http://marlitan.iglu.cz/index.php?what=cesty#r2

Předtím, než popíšu svůj výlet mimo tělo bych se chtěl zmínit o jedné věci: Již od 11 let se mi stávalo v noci toto: Šel jsem spát, ale nemohl jsem usnout, stále jsem se převaloval v posteli a přemýšlel o všem možném. Stále jsem si říkal, že chci usnout. Nic nepomohlo. Stávalo se to většinou kolem 2 nebo 4 hodiny ráno. Uvnitř své hlavy jsem uslyšel:"Bzzz". Poprvé mě to vyděsilo, říkal jsem si, co to je. Později mi to už nevadilo, signalizovalo to, že hrůza teprve přichází. Dál jsem se převaloval v posteli a asi tak jednou za 2 minuty mi takto zabzučelo v hlavě. Asi po 10 minutách jsem zavřel oči a zjistil jsem, že se nemohu hýbat. Bylo to pro mě strašné. Snažil jsem se tomu ubránit, alespoň trochu se pohnout. Nic se nedalo. Pokoušel jsem se hýbnout rukou, nic. Pak jsem se snažil otevřít oči, taky nic. Ani jazykem jsem nemohl hýbat. Tento stav trval asi 2 minuty. Děsivé dvě minuty. Pak se chvilku nic nedělo. Pak opět to samé. Opakovalo se to asi 5x. Tyto příhody se mi stávali zpočátku jednou za měsíc, později jednou za asi dva měsíce. Opravdu si na to nešlo zvyknout, vždy, když jsem nemohl usnout, začal jsem se bát, že to přijde. Od okamžiku, kdy mi poprvé zabzučelo v hlavě jsem se bál zavřít oči. Nemohl jsem přijít na to, čím to je. Vymyslel jsem si spoustu teorií, třeba i (teď se tomu musím smát, ale předtím mi do smíchu nebylo ) to, že přilítli mimozemšťani, začali mě paralyzovat a pak na mě chtěli dělat pokusy. Tak po roce těchto zážitků mě napadlo, co kdybych zkusil opustit tělo? Poprvé jsem netrpělivě očekával "tu" věc. Přišlo to opět jedné noci. Když jsem se poprvé nemohl pohnout. Tak jsem se uklidnil a řekl jsem si něco jako:"Chci opustit svoje tělo." Trochu jsem to spojil i s vizuální představou. Vůbec nic se nestalo. Normálně bych to celé hodil za hlavu a řekl si, že tohle nikam nevede, ale tentokrát jsem to chtěl zkusit znova. Asi za měsíc se konalo to samé. Nemohl jsem se hýbat. Ležel jsem na boku na posteli. Jen nepatrnou myšlenkou mě napadlo:"Chci ven!", neřekl jsem to ( v duchu ), jen jsem na to pomyslel a hle !!! Vznášel jsem se u sebe v pokoji. Měl jsem z toho velkou radost. A hned jsem se chtěl někam podívat. Otočil jsem se napravo, ale k mému vyděšení se onen točivý pohyb nemohl zastavit. Točil jsem se dokola. Pak se mi nějak podařilo zastavit. Chtěl jsem proletět skrz okno ven na ulici, tam pak zamířit ke kamarádce do bytu, která bydlí naproti mě. Vyrazil jsem tím směrem. Asi jsem prošel oknem, nebo ne. Ale za ním. Mě obklopilo bílé světlo, jako by jste byly v místnosti s bílíma stěnama a bylo tam světlo. ( Omlouvám se, ale nedá se to dosti dobře popsat ). Pak už jsem se jenom ocitl ve svém těle a na tenhle zážitek jsem nemohl zapomenout. Bylo to mé skutečné první opuštění těla. Od té doby jsem se těšil na okamžiky, až zase uslyším v hlavě "Bzzz" Naneštěstí zmizeli. Od té doby jsem je měl asi tak 3x a konec.
Myslíte si, že to zvládnete alebo myslíte si, že to nezvládnete, v oboch prípadoch máte pravdu.

Henry Ford
Používateľov profilový obrázok
matus-x1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 22:11
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa matus-x1 »

Tak som sa predvčerom pred spánkom totálne uvoľnil a v mysli si navodzoval stav tranzu... nakoniec som sa na to vybodol a ľahnul si k stene (mám postel pri stene) a zaspával.

Onedlho na to prišli tie tranzové stavy... ale teraz ich bolo až 5 za sebou a ich sila sa stupňovala. Pri posledných troch som mal zaťaté zuby, proste strašný tlak.

Na to som za zobudil a chcel som rozsvietit svetlo, ktoré mám po ruke, ale ako som zmačknul vypínač, tak som vyrazil poistky a u brata vedľa v izbe silno prasknul reproduktor. To ho zobudilo a počul som ako skúša rozsvietiť svoju lampu, keďže nešla, tak vstal a išiel sa ku mne presvedčiť či mi funguje stropové svetlo. Nefungovalo. Išiel si naspäť ľahnúť.
Tak som sa chcel postaviť aby som išiel skontrolovať poistky. V tom zisťujem, že som totálne slabý, ani som sa nedokázala posadiť. Neviem prečo ale zase ma chytila tá dilema, že ma niečo sleduje (asi preto lebo som pred spaním čítal o UFO), tak som sa neviem ani ako prevrátil smerom k oknu. Cítil som ako sa vo mne rýchlo stupňuje strach, stále som otváral oči aby som skontroloval izbu. A raz keď som zavrel oči.


Tak keď som ich znova otvoril, bol som otočený smerom k stene a strašne rýchlo som dýchal, ako keby som sa práve vynoril z dna bazéna. Ihneď mi napadlo ako môžem ležať smerom k stene??? :shock:
Že, by som sa vynoril zo sna? Tak som teda vyskúšal či funguje lampa. Fungovala! Na to som sa začal hrať z rukami a aby som zistil či mám v nich silu. A mal som...

Po tomto som začal uvažovať čo som vlastne prežil. Bol som fakt prekvapený, priam fascinovaný! Ja by som tento zážitok nazval snová realita. :lol: Neviem či sa to dá nazvať snom, lebo ten som si nikdy tak detailne nezapamätal...

Ale LD to určite nebolo, ja som si ani neuvedomoval, že to je ,,sen".

Prosil by som o názor (prípadne aj nejakú radu) od skúsenejších.
Čo sa mi to vlastne stalo? :oops:
Myslíte si, že to zvládnete alebo myslíte si, že to nezvládnete, v oboch prípadoch máte pravdu.

Henry Ford
Používateľov profilový obrázok
Hanyman
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 11:16
Bydlisko: ČR,Česko,Česká Republika

Re: No

Príspevok od používateľa Hanyman »

to bzučení slyšim taky když jdu spát lehnu všude ticho a najednou bzzz nebo jako by někdo cinknul a doznívá to asi tak dvě minuty ale hýbat tělem jsem mohl (alespon myslim protoze jsem to nezkousel) rekl jsem si ze to slysim energii (coz je mozna blbost)
pak mi to ani nevadilo proste jsem to poslouchal.
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Príspevok od používateľa Zenny »

No mne sa stalo nieco podobne, ale trochu ine. Tiez som sa pokusal uvolnit atd. a nakoniec som sa nato tiez vybodol :D a potom som sa otocil k stene, s tym, ze tuto noc nebude nic, mozno nabuduce. A potom po niekolkych minutach som mal pocity akoby moju dusu nieco tahalo z tela, aj ked proti mojej voli a mal som z toho samozrejme strach, a po takych 10 minutach tychto stavov ma to uz prestalo bavit, tak som naciahol ruku, ze zasvietim lampu a ONA NEFUNGOVALA! resp. fungovala tak ako svetlo zvykne fungovat v snoch, cize vyzarovala velmi slabucke svetlo...tak som sa vtedy zlakol, ze teraz ked to pisem tak mam zimomriavky :ghostly: (stalo sa to asi pred 3/4 rokom) ..problem bol v tom, ze ked som tu lampu skusal zapnut, tak som si bol cely cas vedomy, ze toto je realita, ze urcite som nemohol zaspat...ked ta lampa nesla zasvietit, tak som sa konecne pokusil zaspat(teraz neviem ci z bdeleho stavu do spanku, alebo zo snoveho stavu do spanku :confused: )

a este zaujimavy fakt: povedzme, ze ked som skusal tu lampu zapnut, tak to bol fakt sen - ale mali ste niekto niekedy sen, v ktorom ste v jednej miestnosti 15 minut bez ziadnych nezvycajnych veci? v snoch sa lokacie zvyknu menit tak casto, ze to obcas ani nestihame vnimat

no kazdopadne toto bol jeden z mojich najdivnejsich zazitkov
Používateľov profilový obrázok
matus-x1
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Pi Máj 02, 2008 22:11
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa matus-x1 »

Ak by to ešte niekoho zaujímalo, tak som to podrobne spísal v článku.

http://www.um.zonax.sk/zazitok-na-ktory-nezabudnem/
Myslíte si, že to zvládnete alebo myslíte si, že to nezvládnete, v oboch prípadoch máte pravdu.

Henry Ford
Napísať odpoveď