Metoda LDID

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Metoda LDID

Príspevok od používateľa Ali Agca »

Asi něktěří z vás znají metodu LDID = Lucid Dreaming Induction Devices. Nejznámější je asi NovaDreamer, který snímá pohyby očí a když detekuje REM fázi, začně blikat před očima - snícímu se to ve snu může projevit např. jako bouřka.

No a tak mě napadlo udělat něco podobného, ale se zvukem. Nahrál jsem do mobilu čtyři tóny (které mi nepřipomínali žádnou písničku) a pak samé pomlky, aby se to neopakovalo stále dokola...

Samotný princip je takový, že si dám alarm s těmi čtyři tóny. Až mi zazvoní, tak si udělám test reality s kartičkou (na které mám sugesci: "Ovládám své sny!"). Vždycky se na ní podívám, pak ji otočím, zkontroluji , ještě jednou otočím a znovu zkontroluji. Pokud se text nezmění, tak se patrně jedná o skutečnost. Pak se ještě pokouším myšlenkou text deformovat. Pokud se stále nic neděje, tak si uvědomím, že i tak můžu být ve snu a představím si, že jsem právě v LD. Následně si představím činnost, kterou bych normálně v LD dělal a taky se snažím prožít to nadšení z LD. Při té představě si pro sebe opakuji: "Ovládám své sny!".

Ten alarm nezastavím, takže za dalších 10 minut se to opakuje, atd... No snažím se, aby to bylo co nejintezivnější, abych si vypěstoval automatickou reakci na ty čtyři tóny... Následně když jdu spát, nastavím si alarm, aby zvonil v REM fázi - tzn. asi 4,5 a 6 hodin po usnutí...

Hned první den jsem měl 2 LD, ale od té doby nic - jen běžné sny, ale zkouším to teprve pár dní. Taky je možné, že se netrefuji do mé REM fáze nebo spíš tím, že jsem teď neměl moc času spát... Je taky možné, že vás to probudí, ale aspoň se pak dá zkoušet MILD nebo WILD :) Uvítal bych, kdyby se o to pokusilo více lidí a sdělilo své zkušenosti.

Pokud si chcete stáhnout ty čtyři tóny, tak můžete odsud:
http://uloz.to/1377241/Test_reality.mid
Nebo mi pošlete soukromou zprávu a já vám to pošlu mailem...

Takže ještě jednou ve zkratce:
1)často si dávat alarm
2)až zazvoní - udělat test reality
3)pak nastavit alarm na čas předpokládané REM fáze

Ten test reality jsem tak trošku přebral z té "nové" knihy Stephena LaBerga. Je to tam popsané u metody DILD. Myslím si, že ta vizualizace není vůbec na škodu. Alespoň Břetislav Kafka vždycky říkal, že nejúčinnější je vždycky ideoplastická představa spojená se sugescí... Že člověk pak dosáhne čeho chce... :ok:

EDIT: Hodilo by se asi dodat, že v těch 2 LD jsem byl pokaždé na jiném místě, uslyšel jsem melodii, udělal test reality s kartičkou a tak zjistil, že sním...
Sen se nám zdá reálný dokud trvá. Můžeme říct o životě víc?
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Metoda LDID

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Svého času jsem dělal něco podobného, to jsem měl na hodinkách nastaveno že mi každou hodinu zapípají. I ve dne, takže jsem si každou hodinu udělal test reality, jakýkoliv, a pak jsem si hodinky dal večer k posteli a pípaly i přes noc. Přes den si vytvoříš návyk, že máš pípnutí spojit s testem reality a předpokládal jsem,že když pak v noci ve snu uslyším pípnout ty hodinky, že si test udělám i ve snu. No nakonec z toho nic nebylo, buď jsem je ve spánku neslyšel, nebo mě to probudilo. Jo a manželce se to taky moc nelíbilo :-)
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Napísať odpoveď