Tarot!

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

miroku

Tarot!

Príspevok od používateľa miroku »

Veštíte niekto s tarotu?
Ak áno používate keltský kríž?
a tý čo neveštíte veríte na tarot? na predpovedanie okolnosti?
Ja s neho vestim a zatial pomerne presne a kedze si chcem tuto dovednost zlepsovat kto napise o vyklad tak sa mu pozrem na zubok :P ak uz prec nic tak pre srandu urcite!
miroku

Re: Tarot!

Príspevok od používateľa miroku »

Hm tak ty psychológiu určite nechoj študovať vyrazili by ťa :D

Svôj talent na tarot nezneužívam,práve naopak pomáham ním ako sa len dá!70 výkladov s toho 68 správne na 100% to človeka trocha zarazí nie?
-áno viem že keltský kríž je nebezpečný preto sa ním má veštiť až pochopí človek význam všetkých kariet,niekedy je to sakra ťažké :-).
-hm nemas potrebu sak to je fajn budúcnosť aj tak meníš každú chvíľu ani si to neuvedomuješ,je radšej používam predpoveď okolností :-)
-čo sa týka toho prvého príspevku,nie každému to myslí po tretej vnoci že? toľko na vysvetlenie :-)
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Príspevok od používateľa Jacqueline »

1. Ano, ale jen sobě. Považuji tarot za práci se svým podvědomím, případně se svým "vedením zvrchu" a s intuicí, takže je pro mě tarot osobní věc. Na budoucnost se neptám, nebo jen zřídkakdy, raději si rozložím výklad "přítomnosti" a přemýšlím, v čem můžu dělat chybu, většinou mě nějaký i obvykle nevýznamný detail na kartě může nakopnout. Nějaké úžasné a tajemné magicko-věštecké praktiky do toho nemíchám.

2. Symbol je nebezpečným pouze tehdy, pokud jej uživatel za nebezpečný považuje. Anchy byly v Egyptě taky silovými zářiči a nástroji, no dnes je to oblíbený přívěšek za dvacku z vánočních trhů. Pro mě za mě si dělej výklad třeba do tvaru pentagramu, auto tě kvůli tomu zítra nepřejede.

Předpověď okolností? Jsem myslela že přesně to je výklad budoucnosti, páč jasná budoucnost se vyložit nedá.. můžeš vyložit jen to, k čemu v momentální situaci asi nejvíc do budoucna směřuješ... :?

Mimochodem nebyla bych tak hrr do vykládání ostatním, pokud je neznáš, protože pokud už děláš někomu výklad, je lepší mít ho u sebe a hlavně ho nechat, aby si udělal obrázek sám a s tebou jen zkonzultoval dojmy. Nemusíš výklad správně interpretovat a takhle na dálku je to nejhorší, protože se ten, komu čteš, nemůže "poradit" se svou intuicí nad prvním dojmem z obrázků. Pamatuju si, jak mi jedna do tarotu nadšená (ale bacha, už vykládala spoustu let) kamarádka dělala výklad a můj první dojem z karet byl úplně jiný než ten, jaký měla ona a jak jej potom interpretovala, bylo to skoro protichůdné.

Jen tak otázka globálně - jaké máte taroty ? .)
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
miroku

Príspevok od používateľa miroku »

No ale zvláštne ale nemyslím si to.Ja nepotrebujem aby mi tazatel karty miesal.Ved prave tie vyklady su robene vsetky na dialku.Stylmi poviem ti ja povies mi ty ci sa stalo ale aj povies mi ty a ja ti poviem ci sa stalo,aby nebolo mozne oklamat v mojom pripade.A myslim ze ten pocet spravne vylozenych hovori za vsetko.
Je taktiez zaujimave ze mi staci len meno ci prezyvka a tarot mi okamzite o nom ukazuje veci,trocha zvlastne nemyslis?
Preto hladam niekoho kto sa tomu tiez venuje a je na tom ,,stejne" ako ja.
Neviem ale su to uplne najzakladnejsie ziadne cacky nic.
mhm ale s tym celkom nesuhlasim ze praca s podvedomim.
1.Tarot je mozne vyuzivat ako osobne orakulum a pracovat tak s podvedomim.
2.Tarotom je mozne napojit sa na bozstvo a univerzum nazvite si to ako chcete hoc aj kolektivne vedomie,akasa.. a ziskavat odpovede stade.

Co sa tyka keltskeho kriza vykladam nim len v surnych pripadoch inac pouzivam svoj vlastny sposob a co ma desi vybral som karty zacal vykladat a ked som kukol do navodu robil som presne postupy ako v navode len s tym rozdielom ze som ho nikdy nevidel :D

Co sa tyka predpovedania buducnosti neviem ani ja nepletiem do toho nijake extra vesteckonostradamske techniky.je to naozaj pozrem sa co sa stane ak sa stane to.
Ake najhorsie znamenie ti mozu karty dat?Ze ti vide za sebou 4 a viac krat smrt alebo ze sa ti rozsypu? comyslis? ja neviem ja sa pytam!
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Príspevok od používateľa Jacqueline »

No áno, vždyť to píšu. Buď podvědomí nebo něco vyššího.. co přesně, to se asi ani nedozvím a popravdě ani moc nechci :mrgreen:

Nemyslela jsem to, aby ti tazatel karty míchal. Podle mě je jedno, jestli ti karty míchá tazatel, ty nebo třeba mixér.
Spíš jsem to myslela tak, abys mu dal prostor k vlastní interpretaci karet, než abys psal definitivní výklad, proto je lepší výklady na dálku nedělat.

(Pro úplnost, abych vyloženě vysvětlila jak to myslím, protože se mi to nějak nedaří interpretovat... použiji osobní příklad, ať pořád nemluvím tak nějak "obecně": kamarádka tarotářka mi v době, kdy jsem se rozhodovala, jestli zůstat s jistotou-stávajícím přítelem nebo zkusit něco nejasného, co se "rýsovalo na obzoru", vytáhla Milence a ještě pár karet značících překážky... no její interpretace byla taková, že se stávajícím přítelem určitě musím být, protože náš vztah se pozitivně rozvíjí a překážkou je vlastní nejistota, další karty podle ní ukazovaly na to, že moje obavy jsou mylné. No můj první dojem z karet byl naprosto opačný než ten její (symboly na kartách, tváře postav, jejich činnosti,... mi zkrátka říkali něco jiného než co tvrdila její příručka) a zařídila jsem se podle sebe a svého okamžitého dojmu z karet, což se nakonec ukázalo jako dobrý a do budoucna velmi šťastný krok :grin: Ale kdybych jen slyšela/četla její výklad a neviděla vůbec ty samotné karty, spíš bych vážila možnost s přítelem zůstat, čím bych si celkem slušně zatopila, vzhledem k tomu, co se z toho člověka nakonec vyklubalo. Tím nechci naznačit, že by moje kamarádka byla špatná čarobába ( :D ), prostě jen byla její interpretace karet jiná...)

Jen se snažím naznačit, že bys mohl tazatele ochudit o zajímavé možnosti, které by mohly jeho samotného "nakopnout", respektive ani tak nezáleží na výkladu jako na tom, co při něm člověka napadne za myšlenky.

Já ti přeju, že ti výklady vychází, ale nebrala bych to jako ukazatel "úspěchu". Ty karty nemají důvod nevycházet, klamat nebo říkat nepravdy, takže nevím, proč by ti nemohly něco říct i k někomu, od koho znáš jen jméno nebo přezdívku. Takže ne, nemyslím, že je to zvláštní :mrgreen:

Nejhorší výklad? No, na jednom tarotovém fóru jsem se jednou dokonce dočetla, že kombinace Královna pentaklů + Císařovna + Ještěnějakákarta zcela 100% značí těhotenství :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No pro někoho by to mohlo být to nejhorší znamení. Ale to fakt potvrzený nemám, zatím by to nevyšlo :lol:
Ale jinak si myslím, že žádná vyloženě špatná kombinace karet neexistuje, protože jednou může být výklad takový, že jdeš slepě do hádek, podruhé mohou ty úplně stejné karty znamenat to, že zavíráš oči a nechceš nic řešit (pro přesnost jsem pro ukázku zneužila dvojku mečů a pětku holí z Rider Waite tarotu). Taky záleží na tom, jaký balíček používáš, protože v upravených balíčcích neznamenají většinou karty malé arkány to, co znamenají u těch klasických karet.
Takže ještě jednou pro zvědavost, co máš za karty? :wink:
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Tarot!

Príspevok od používateľa RedHawk »

najhorsia kombinacia je blby klient :)
miroku

Re: Tarot!

Príspevok od používateľa miroku »

No tie co si napisala red waite ci ako sa to vola :D
mhmmmm ale ja nepracujem len s tarotom,bytosti tvrdia ze tarotom sa napajas priamo na univerzum alebo bozstva.
to iba ak by si chcela vediet kto ti posiela odpovede ak nepracuje podvedomie :)

hmmm... niekto vravi ze vyklady na dialku su fajn niekto tvrdi ze nie.. to mas ako so zdravim stravovanim,kazdemu padne ina forma lepsie.
:D to uz aky vtip ze tehotna? ked chce vediet ci je tehotna nech si kupi bejby test a neotravuje tym tarot :D

hmm .. ale vies uz na tom je to bajecne ze staci ti poznat par pismenok o cloveku a vies si o nom zistit dost vela veci.. a to ani neemusis byt heker :D .. je to sranda toto cele...

iba tak odveci,nechcelo by toto forum uz aj novu grafiku? :D
tato mi pride ako s roku 98
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Príspevok od používateľa RedHawk »

Jacqueline napísal: Nejhorší výklad? No, na jednom tarotovém fóru jsem se jednou dokonce dočetla, že kombinace Královna pentaklů + Císařovna + Ještěnějakákarta zcela 100% značí těhotenství :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No pro někoho by to mohlo být to nejhorší znamení. Ale to fakt potvrzený nemám, zatím by to nevyšlo :lol: :wink:
Jacq ako velmi pekna kombinacia :)

Ako napriklad vsade sa uvadza kombinacia Cisar + Sila + Hviezda ako velmi dobre :) nuz z mojej skusenosti to je zle.
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Miroku: Rider-Waite je fajn ... zajímalo by mě, jestli tu někdo pracuje s Thovtem :mrgreen: No.. Já nevím, to moc neřeším, na co se napojuju, dokud to funguje a mám k tomu intuitivně důvěru, je mi to celkem jedno (heretiiik :mrgreen: ). Podle naše pana faráře je to například expres linka do Pekla :evil:

To mám jako s tím zdravím stravováním, bio brambory stojí o stovku víc než ty obyčejný a koupíš je jen v Biovitě... :mrgreen:

No tak... baby?tarot je ještě docela v pohodě (přeci jen může naznačit, že třeba psychické napětí ohledně toho, že nemůže počít, může to samotné dost ovlivnit), ale když chce někdo výklad toho, DO KDY se rozvede s manželem, v jaké pozici se maj pokoušet o početí (i s tím jsem se už potkala :roll: ), co se stane "té krávě od vedle"... když s tím za mnou někdo příjde, okamžitě odmítám s tím, že nemám čas... :grin:

Opravdu magické, že...? :mrgreen:

Mně se ta grafika líbí... retro je v módě ;) A je to přehledné a nenačítá se to tak pomalu jako jiná fóra.

Redhawk: Už dokonce i vím, odkud to mám - FAQ Kanadského sdružení vykladačů tarotu. První přikázání: Před výkladem vždy ukaž všechna svá osvědčení z tarotových kurzů! :grin: Co si vůbec myslíš/myslíte o všech těch kurzech a osvědčeních?

(Btw. v mých tarotech není Hvezda nikdy špatná, je na ní totiž krásná blond nahatá slečna... :lick: vtip... ale když se na to tak dívám, mám v tarotovém balíčku strašně nahatých lidí :mrgreen: )
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Tarot!

Príspevok od používateľa RedHawk »

Jacq ja pouzivam vlastne karty (vlastnorucne urobene) a Tarot keltskych drakov. Ani tam nie je hviezda zla ale ....

Heej no ja som kedysi mal tiez nahate karty :D
Jacqueline
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St Feb 13, 2008 21:21

Re: Tarot!

Príspevok od používateľa Jacqueline »

Red: Taky jsem se kdysi o vlastní karty pokoušela, no pak jsem došla k názoru, že ty ilustrace nejsou tak hezké, aby pro mě byla radost je vykládat, jako u profesionálních karet. Navíc miluju to vybírání balíčků :D Asi jsem úchyl, ale já si volím tarot jen podle obrázků :D Se mi musí líbit.. na ty co mám teď se prostě vydržím třeba půl hodiny jen koukat a blbě se usmívat.. kdyby mě u toho jen někdo viděl, ach jaj...

Ale ony nejsou nahaté! Jen je pár z nich trochu nahatějších, ale takovým krásným a decentním oslavným způsobem, že to nevypadá vůbec vulgárně... Lo Scarabeo tarot, jestli to něco někomu řekne :)

Ale přiznávám, že Tarot of Casanova jsem byla taky ve velkém pokušení si koupit, jen mám dojem, že pokud bych někomu na otázku o zdravotním stavu jeho těžce nemocné matky vyvěštila středověce oděného pána s rukou lovící v kožíšku nějaké ctihodné lady, asi by nebyl moc nadšený :D
Někteří lidé tvrdí, že změna je život, ale ve skutečnosti znamená jen to, že se stalo něco, co jsme si přáli ze všeho nejméně... Kathleen Kelly
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Tarot!

Príspevok od používateľa RedHawk »

hej hej :) aj mne sa pacia. ale ja nemam s obrazkami zo znakmi, plus cisla a silove zvierata :)
miroku

Re: Tarot!

Príspevok od používateľa miroku »

Omg dneska zasa!

Tak si len tak vykladam jednu otazku.
pritomnost minulost buducnost.Zrazu mi karty zacali vychadzat velmi negativne.V akej veci povedat nemozem.Proste ukazovali priebeh a ked som to povedal mame tak mi povedala ze sa to zacalo a ze clovek ktoreho sa ten vyklad tykal uz mame povedal presne to co ja.
Akurat s tym rozdielom ze mne to povedali karty a jej dotycny.
Takze tymto som len chcel povedat ze o tom ci sa moze vestit na dialku alebo nie podla mna sa moze.Sak vidite samy..

alebo ja neviem nebude to aj podmienene tym kto ma aky dar?
Lebo ak hej tak som rad ze som young nostradamus :D
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Re: Tarot!

Príspevok od používateľa Zenny »

tak vyvesti mne
miroku

Re: Tarot!

Príspevok od používateľa miroku »

Prečítaj si čo si napísal a potom pouvažuj :-)
Napísať odpoveď