Našteva kostola.

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
SETL
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi Okt 30, 2009 23:14
Kontaktovať používateľa:

Našteva kostola.

Príspevok od používateľa SETL »

Bol už niekto v kostole v astralnom svete ? alebo ake by to mohlo byt tam ? Na každej omši je živí BOH. xD. !
aký tu máme zmysel ?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

SETL napísal:Bol už niekto v kostole v astralnom svete ? alebo ake by to mohlo byt tam ?
Nič zvláštne.
SETL napísal:Na každej omši je živí BOH. xD. !
A inde nie je? :shock:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
SETL
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi Okt 30, 2009 23:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa SETL »

nic? normalka? ako v reáli? alebo sú tam aj neake pozitívne astrálne bytosťi? ale myslel som počas omše. //, BOH je všade.
aký tu máme zmysel ?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

SETL napísal:nic? normalka? ako v reáli? alebo sú tam aj neake pozitívne astrálne bytosťi?
Myslíš, že kostol je "nádoba astrálnych bytostí"? :grin:
SETL napísal:ale myslel som počas omše. //, BOH je všade.
Nuž, musím Ťa sklamať, ale v poslednej dobe som stretal viac kňazov, ktorí omšu celebrovali skôr mechanicky než duchovne. Tak to potom aj v kostoloch vyzerá, radšej sa v nich politikárči, než duchovne povznáša. Sorry za OT.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
SETL
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi Okt 30, 2009 23:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa SETL »

no neviem, či je. xD no ja mam až 5 kňazov(selezianov) taže si mame z čoho vyberať. nemôžem sa sťazovať, // inak v tomto videu

Kód: Vybrať všetko

http://www.kristus.sk/video/
hned prve. je zaujímava veta o AC, "ale astralna projekcia to nebola" - zaujímave, by som chcel vediet kolko ludi čo to pozeralo vie čo je AC. xD a v druhom, to celkom pekne popisuje xD
aký tu máme zmysel ?
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa RedHawk »

Oky ide o to ze treba oddelit Cirkev (instituciu so svojimi zamestnancami - knazmi) a Vieru. Je velmi malo knazov, ktori veria v to co robia.

Mam kamarata, mal problem s pracou tak siel do seminara a je z neho frantiskan.
Ma perfektne nadanie na spev ale je lenivy. Vysvetlim preco.
Ked som sa ho pytal ako moze mat priatelku ked je vysvateny knaz (bude mat o chvilku 40) odpovedal ze aj to je iba povolanie a aj policajti sa zenia. On sa nesmie ale zato predsa nebude trpiet.
Raz za 14 dni odsluzi omsu mimo BA. Kazdy den uci spev (dievcata od 10 do 18 rokov) a pravidelne ma medzi nimi priatelky mimo svojej "oficialnej" s ktorou ma 2 deti.

Jeho postoj je dost zaujimavy, veri ze to co robim je v poriadku (liecim, pracujem s ludmi v astrale, cistim domy atd.) a niekto to robit musi. Na druhej strane veri v jedineho B*ha ale neveri v to co kaze.

Jeho kolega, mlady 27 rocny knaz je opak. Ked vedie omsu on je to zaujimave :) otazka znie ci ho nepokazia takito kolegovia.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

oky: Je fajn vidieť niekoho tak zanieteného pre vieru ako sa zdáš byť ty. To by však nemalo brániť mať schopnosť kritického myslenia. Krásne si to napísal, aj kňazi sú len ľudia. A ako takí robia tiež chyby, tak prečo o nich nehovoriť? Lebo sú kňazi? Ak Ti ide skutočne o pravdu, na ktorú sa odvolávaš v prvom príspevku tejto témy, tak k tej pravde patria aj tie chyby, ktoré robia kňazi. To, čo som povedal, je pravda a je mi jedno, či sa Ti to páči alebo nie.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Pokiaľ viem, tak celá rímsko-katolícka cirkev je postavená na HRIECHU (dokonca na prvotnom hriechu), takže zvoľni tempo. 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

oky: Ja som tu tiež napísal svoj názor, dokonca skúsenosť, len Tebe sa nepáči, ale to nie je môj problém. A ten príklad je nejako totál mimo, nemyslíš?
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
SETL
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Pi Okt 30, 2009 23:14
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa SETL »

Boh miluje všetkých rovnako, a Boh bude súdiť každého zvlášť, neviem prečo tu vyťahujete hriechy kňazov. ? Nesúďme druhých ale najprv seba. xD
aký tu máme zmysel ?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

SETL: Ja som reagoval k téme. Písal si o omši a živom Bohu počas nej. Ak máš pocit, že je omša zvláštna príležitosť, počas ktorej je možné zažiť živého Boha, tak tá musí byť najskôr dobre celebrovaná. Ja som poznamenal, že je dnes bohužiaľ čoraz viac kňazov, ktorí celebrujú skôr mechanicky a tak počas ich omše je prítomnosť živého Boha diskutabilná. oky to však vzal trochu od pása obvinením, že tu ide o nejakú senzáciu, čím tému dostal poriadne do OT. Skúsme sa teda vrátiť späť k Tvojej téme. :mrgreen:

P.S.: Svojim postrehom a skúsenosťou nikoho nesúdim. 8)
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Zenny
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 382
Dátum registrácie: Ne Jan 28, 2007 11:00

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa Zenny »

Raz som mal tu cest byt na omsi v kat. kostole. Uz nikdy viac :D Vsetko mi tam pripadalo take mechanicke, vsetko to islo ako naprogramovane v pocitaci, bez ziadneho odusevnenia. A ta kazen boli tiez len prazdne slova, z ktorych sa len tazko dala odniest nejaka hodnotna myslienka. Mal som pocit, ze ti ludia co tam boli, to citili podobne, ale oni tam uz asi chodia len zo zvyku, alebo aby potvrdili sebe aj okoliu, ze aki su oni silni veriaci...
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa RedHawk »

Hm Cirkev uz nedodrziava ani zakladne rity? (Ríty - ritualy)
Vianočné oslavy sa dnes začali vo Vatikáne skôr než inokedy a polnočnú omšu celebroval pápež Benedikt XVI. o dve hodiny skôr, aby sa chorľavému najvyššiemu pontifikovi uľahčil jeho nabitý sviatočný program.

Polnočná omša v Bazilike sv. Petra sa začala o 22.00 h, aby pápež nemusel bdieť do neskorých nočných hodín na začiatku jedného z najrušnejších období v liturgickom kalendári.

zdroj Sme
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa nou »

je to omsa v predvecer sviatku a mohla by sa slavit aj o osmej vecer. nikde nie je napevno urcene ze musi byt o polnoci.

Zenny: ano mechanicke. poviem vtipnu ale skor smutnu prihodu ktoru my povedal jeden knaz. v jednej farnosti uz ludia na omsi boli velmi mechanicky. tak knaz zmenil urcite formuly v omsi. napr. namiesto "hore srdcia" povedal hore kolena. a lud odpovedal ako by nic mame ich u pana. az po tretej omsi sa ozvaly ze co za blbosti to rozprava cez omsu.

ale tieto pretvarky je plny nas zivot. nielen vo viere sa tvaria ako silny veriaci. tvaria sa aj ako slusny ludia a neviem este ako. a pretvaruju sa aj naopak. ze su velky ateisti ale v skutocnosti si taky isty nie su.

a este uvidiet ziveho boha. v biblii je uvedene- nikto zivy neuzrel tvar ziveho boha.
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: Našteva kostola.

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Neviem čo viac Ti k tomu mám povedať.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Napísať odpoveď