mrtvé období

Potrebujete radu o LD, neviete ako začať? Toto je to správne fórum na položenie vašej otázky.

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

mrtvé období

Príspevok od používateľa dr.Katz »

tak už jsem 3 týdny neměl LD. Ať s snažím sebevíc, testuji realitu poctivě apod. ale nemůžu zabrat... Nevím, proč. Stává se vám to taky? Co s tím?
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Daj si pauzu. Niekedy to pomôže. Ak si za posledné obdobie veľa cvičil, môže sa stať, že si "vyčerpaný". :wink:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
sorer
Admin
Admin
Príspevky: 859
Dátum registrácie: Pi Dec 12, 2003 12:29
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa sorer »

Ja mavam teraz LD tiez uz len velmi zriedka. Tak jedno dve za mesiac. Ale aspon sa ho neprezerem. A pretoze sa na jeho vyvolanie ani moc nesustredim, takze ani neplanujem aktivity ktore by som mohol v nich robit. Potom ked sa ocitnem v LD si neviem spomenut na nejaku zaujimavu cinnost. Tak dopadlo aj moje posledne. Bol som vo vytahu, uvedomil sa. Bolo tam aj zrkadlo tak som sa donho pekne zadival. Nenapadlo mna donho skocit ako sme sa tu bavili. Rozmyslal som co by sa teda zaujimaveho dalo robit. Skoncilo to subojom s prerastenymi kackami, ktorym som to poriadne natrel.
Stretneme sa vo sne ;)
Používateľov profilový obrázok
MSG
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Po Jún 21, 2004 16:13
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa MSG »

taky na to celkem kálím (už asi rok:-), ale teď jsem zrovna jedno LD měl. Jenže všechno bylo jako obvykle, čili fakt nevím, čím to bylo... asi náhoda...
MSG: Lucidní snění
http://welcome.to/msg
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa dr.Katz »

když si dám pauzu, tak budu zase tam kde jsem byl na začátku a to nechci. zkusím raději vymyslet nějaké nové testy reality, neokoukané. rozhodl jsem se to naučit, tak nesmím polevit. hodně štěstí (a snů).
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Asi som sa nevyjadril dosť zrozumiteľne. Tá pauza musí byť jasne ohraničená (7 alebo 14 dní), aby sa naozaj nestalo, že to necháš plávať. Práve táto časť tréningov (akýchkoľvek) býva najťažšia - ak si vyčerpaný, no bojís sa poľaviť, tak sa vyčerpávaš viac a viac. Nakoniec Ťa únava a vyčerpanie dostanú (zlomia) a vykašleš sa na tréning.
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa dr.Katz »

já ti rozumím, ale trošku se obávám toho, že když si přestanu zapisovat sny, tak si zase nebudu žádné pamatovat a než se po těch 14 dnech dostanu zpátky k nynější "formě" (5-6 snů za noc), tak to bude dlouho trvat. možná se obávám zbytečně. mě se nezdá, že se nějak přetěžuji, jenom nemůžu zabrat.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
WhiteWolfSix
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 1871
Dátum registrácie: Št Júl 01, 2004 18:45
Bydlisko: Fončorda, Banská Bystrica
Kontaktovať používateľa:

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa WhiteWolfSix »

Hm... potom je otázka, na čo chceš LD využívať. Možno len potrebuješ nájsť kvalitu, ktorá Ťa posunie ďalej. :wink: Tých 14 dní bol len príklad. Možno Ti budú stačiť 3-4 dni. :grin:
Obrázok
WhiteWolfSix (WW6) | ANNWIN portál
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa dr.Katz »

UFF, tak je to v pohodě, teď jsem měl dva LD během dvou dní. Sice jsem se hned vzbudil,ale chválabohu alespoň za to. Už jsem přišel na to, čím to bylo, stačilo na pár dní přestat kouřit trávu...
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Zjistil jsem, že čím déle nemám LD, tak tím míň věřím tomu, že zrovna dneska bude a to je vlastně taky sugesce, kdy člověk uvěří ve svou neschopnost.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Morpheus.saviour
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Pi Aug 12, 2005 13:07
Bydlisko: České Budějovice
Kontaktovať používateľa:

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa Morpheus.saviour »

dr.Katz napísal:..... a to je vlastně taky sugesce, kdy člověk uvěří ve svou neschopnost.
Je to docela dobry postreh, protoze mnoho vychodnich nauk je zalozeno na principu, ze cely svet je vlastne takova sugesce, ale to co vnimame jako "realne" jsou jen silnejsi a zabehnute tendence.
Myslim si ze obdobne to probehlo, s tim jak vam nefungovali testy reality, taky takova seminka sugesce, ktera narusila overenou zkusenost.
K magickemu zameru, sugesci a jejimu naruseni casem jeste otevru nejake nove tema.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa dr.Katz »

To máš pravdu, protože když mi selhal test reality, tak jsem zpětně zjistil, že jsem si dopředu řekl, že test je v pořádku. Takže sugesce. Každopádně si myslím, že sugesce je nejmocnější metoda k vyvolání LD a když ji člověk dokonale zvládne, tak má vyhráno.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa Ali Agca »

Musím říct, že už jsem taky něměl LD pěkně dlouho(konec konců, ani na tyto stránky už jsem dlouho nezavítal). Proto jsem se rozhodl začít s kurzem znovu. Minule jsem se dostal ke koncentračním cvičením a ty provádím do dneška. Takže jsem sehnal další dvě kamošky, které s tím teprve začínají a budem se vzájemně podporovat...
Mimochodem, je to zajímavé, ale když provádím tu 61-bodovou relaxaci(EXPLORING THE WORLD OF LUCID DREAMING, 28 strana), tak jsem po tom nabitý statickou elektřinou a všem dávám rany :o Ze začátku se mi to nestávalo, ale teď poslední dobou skoro pravidelně... Čím to může být?
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa dr.Katz »

kde se dá sehnat ta kniha? (exploring the world...) Je fakt lepší se LD věnovat ještě s někým, můžete se vzájemně podporovat. Mrtvé období je taková zkouška,jestli to s LD myslíš skutečně vážně a jsi trpělivý, nebo jestli chceš mít všechno hned a nakonec stejně nemáš nic.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Re: mrtvé období

Príspevok od používateľa Ali Agca »

No před nějkým rokem jsem ji sehnal kdesi na netu přes DCčko. K sehnání je teď na stránkách MSG: http://www.welcome.to/msg :ok: Je to v sekci techniky...
Ten kurz jsem dělal poctivě a docela dlouho, ale nepřinesl mi až tak skvělé výsledky. Tentokrát chci do toho zahrnout i víru v úspěch, což je podle mě jedna z nejdůležitějších věcí (i ve snu). Rád bych dosáhl toho stavu, kdy už nebudu muset dělat cvičení a bude stačit si říct, že bych si chtěl ovládat sen... :P
Napísať odpoveď