jednoduchá metoda

Metódy, návody a pomôcky pre vedomé sny

Moderátor: Moderátori

dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

jednoduchá metoda

Príspevok od používateľa dRevnik »

zkoušeli jste tohle?
Nařídit si hodinky (neb telefon), aby každou půlhodinu (příp. hodinu) píply. Pří každém pípnutí provést pozorně test reality. Když jdete spát, nechte si hodinky poblíž postele. Tím dojde k těmto věcem: 1) Test reality se stane běžnou součástí vašeho života a tím spíš se projeví i ve snu. 2) Vytvoří se podmíněný reflex pípnutí-test reality. Když vám pak hodinky u postele pípnou ve chvíli kdy budete v rem periodě, může vás to probudit k luciditě.
Používateľov profilový obrázok
DarkSoul
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Po Máj 02, 2005 9:44
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa DarkSoul »

Hmmm, tak to som este neskusal. Urcite je to dost ucinna metoda ale neviem si predstavit co by mi v skole povedali profaci kebize mi kazdu 1/2 hodinu pipali hodinky resp. mobil.

Ale skusim si to dako prisposobit a potom dam vediet, kazdopadne vdaka za tip. :wink:
Používateľov profilový obrázok
ATA
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 219
Dátum registrácie: St Máj 18, 2005 17:47
Bydlisko: Litovel
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa ATA »

tuhle metodu jsem zkoušel mnel jsem nastaveny hodinky aby zavonily každejch 5min /jinej čas tam nešel nastavit,a nechtelo se mi to po každym zvoneni posouvat/ metoda je to hodně učiná ale moc dlouho se to vidržet nedá človjek by s toho brzo scvoknul a okolí se na vás divá taky dost divne když vám každou chvili zvoní hodinky.Budu to asi muset po každym zvoněni posouvat ve škole to asi jinak nepude a nbebo si častejš vzpomenout i bez zvoneni.

jinak tady je muj test: podivat se na nekolikrát na dlan a pak na hodinky a skontrolovat čas ,zeptat se samsebe jestli sem ve snu a jestli je tu vše normální,zkonrolovat smysli /zrak,sluch,hmat/,skusit telekinezi nebo litani.
Informací není nikdy dost

http://www.luciddreaming.wz.cz http://www.bookmarky.cz/users/Magic+Word
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Re: jednoduchá metoda

Príspevok od používateľa dRevnik »

huuum.. každejch 5 minut :D to musel bejt docela masakr :))
Já myslel spíš jenom obyčejný krátký pípnutí třeba v každou celou hodinu, nebo tak.
Samba! Samba simba! Sambaaaa! Dneska je tu bejby Samba! Proto nezůstavej sama doma! Proto nezůstávej sama! Je tu Samba Samba Simabaaa!!!
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: jednoduchá metoda

Príspevok od používateľa dr.Katz »

tohle přesně jsem zkoušel. nosím digitálky, které každou hodinu v celou pípnou. udělám test reality. večer si dám digitálky na noční stolek a pípají i přes noc. bohužel je ve spánku neslyším. zkoušel jsem si je dát i na polštář k uchu ale stejně jsem je neslyšel. možná kdyby byly trošku hlasitější tak to zafunguje, protože už mám to pípnutí spojené s testem reality. jinak si myslím, že tohle by skutečně byla jedna z nejúčinnějších metod na vyvolání LD.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
dRevnik
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Št Sep 08, 2005 12:30
Bydlisko: Česko

Re: jednoduchá metoda

Príspevok od používateľa dRevnik »

dr.Katz napísal:tohle přesně jsem zkoušel. nosím digitálky, které každou hodinu v celou pípnou. udělám test reality. večer si dám digitálky na noční stolek a pípají i přes noc. bohužel je ve spánku neslyším. zkoušel jsem si je dát i na polštář k uchu ale stejně jsem je neslyšel. možná kdyby byly trošku hlasitější tak to zafunguje, protože už mám to pípnutí spojené s testem reality. jinak si myslím, že tohle by skutečně byla jedna z nejúčinnějších metod na vyvolání LD.
A nezkoušel sis je třeba nechat přes noc na ruce???
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: jednoduchá metoda

Príspevok od používateľa dr.Katz »

na ruce ne, ale to by bylo ještě zbytečnější, protože mám ruku pod peřinou a to bych neslyšel už vůbec nic. ideální by byl klasický budík co pípá, kdyby tak zapípal třikrát a ztichl. jenže on hlučí dokud ho nezastavím... taky mě napadlo,že by stálo za pokus nahrát si na kazetu nějakou sugesci, např. :jsem ve snu a na noc si nasadit sluchátka a nastavit věž tak, ať tu kazetu pustí třeba ve tři ráno. sice nevím, jak by se spalo se sluchátky na uších ale daly by se použít taková ta sluchátka, co se strčí přímo do ucha,to by nemuselo tolik vadit.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Ali Agca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 47
Dátum registrácie: Ne Sep 19, 2004 21:26
Bydlisko: Brno

Re: jednoduchá metoda

Príspevok od používateľa Ali Agca »

Něco podobného jsem zkoušel, ale jenom krátce(asi 3 dny) a poměrně bez výsledku. Možná vám to zafunguje lépe. Na mobil jsem si do diktafonu namluvil: "Toto je sen." Pak jsem si to nastavil jako vyzvánění při schůzce a schůzky jsem si nastavil po 3, 4.5, 6 a 7.5 hodinách od předpokládaného usnutí, tedy v době, kdy by měla být REM fáze. Nevím v čem byla chyba, ale buď se to ve snu neprojevilo vůbec a nebo mě to probudilo. Ale zkuste a uvidíte... :wink:
Napísať odpoveď