Teoria

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Imp »

Tak, keby niekto nevedel, strucne teoria k lucidnym snom: pocas snivania lucidneho sna sa astralne telo (=dusa) oddeluje od tela a dostava na uroven vibracii medzi fyzickym a astralnym telom, kde vyuziva moznost astralneho sveta zhmotnovat svoje myslienky i moznost fyzickeho sveta prezit to ako realitu. Pokial viem takomto sne si clovek celkom dobre oddychne, pretoze po oddeleni od tela je dusa blizsie k zdroju vesmirnej energie (=Bohu) a teda sa dobija...
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.
d.v.a.majky
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jún 13, 2005 18:41
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa d.v.a.majky »

[quote="Imp"]Myslim, ze lucidne sny mozu padat, ak nie si aj podvedome


A aka je teoria o lucidnych snoch?A o co pri nic ide?
"Ja som pan tvoj, nebudes sa klanat inym bohom."
Kto to kedy vymyslel, alebo citil, musel byt velmi fanaticky zalozeny.
Používateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Imp »

Teoria pri lucidnych snoch?

Takze...
Lucidne sny su ako astralne cestovanie, lenze nie na astralnej sfere, ale na tzv. "vyrovnavacej sfere" medzi fyzickou a astralnou rovinou. Na tejto urovni je mozne podobne ako na astralnej tvorit myslienkou a podobne ako vo fyzickom svete vsetko prezit ako realitu.
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.
d.v.a.majky
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jún 13, 2005 18:41
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa d.v.a.majky »

Takze to znamena, ze v lucidnych snoch vlastne nemozem vidiet realny fyzicky svet? Ani blizky okolo seba? Alebo je to realny svet parafreniou obohateny o urcite predstavy? Teda halucinacie vyvolane samym sebou resp. este hlbsim podvedomim?
"Ja som pan tvoj, nebudes sa klanat inym bohom."
Kto to kedy vymyslel, alebo citil, musel byt velmi fanaticky zalozeny.
Používateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Imp »

Spravne, to co vidis v lucidnych snoch, nie je realne. Ak to pripomina realitu, je to zasluhou podvedomej pamati.
Teda halucinacie vyvolane samym sebou resp. este hlbsim podvedomim?
Halucinacie nie je dobre slovo. Lucidny sen sa prave vyznacuje tym, ze ho tvoris vedome a nie podvedomim.
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.
d.v.a.majky
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jún 13, 2005 18:41
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa d.v.a.majky »

Jasne. A teraz by som mal na teba jednu otazku. Myslis si, ze tak isto, ako sa da v LDs vyvolat urcita predstava. Ze tak isto sa ta predstava da vyvolat aj pri vedomi?
"Ja som pan tvoj, nebudes sa klanat inym bohom."
Kto to kedy vymyslel, alebo citil, musel byt velmi fanaticky zalozeny.
Používateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Imp »

Ked vyvolas predstavu, objavi sa ako myslienka na mentalnej urovni. Aj slaba myslienka sa dost rychlo zhmotni (skor by som mal povedat zastralni :D ) na astralnej urovni. Kedze pri lucidnych snoch si dost blizko pri astralnej urovni, mozes tu svoju predstavu zazit. Ale bezne si na fyzickej urovni, pridaleko od astralnej, takze predstavu vnimas len vo svojej mysli, neprezivas ju, nemozes o nej byt presvedceny. Ak by si chcel, aby sa myslienka prejavila viditelne na hmotnej urovni, cize pri bdelom vedomi, musi byt dost silna a musis ju dost dlho udrziavat.
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.
d.v.a.majky
Návštevník
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Po Jún 13, 2005 18:41
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa d.v.a.majky »

Co podla teba znamena dlho? Dni? tyzdne? mesiace? roky?
"Ja som pan tvoj, nebudes sa klanat inym bohom."
Kto to kedy vymyslel, alebo citil, musel byt velmi fanaticky zalozeny.
Používateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Imp »

Kedze predpokladam, ze nie si osvieteny, alebo nejaky podobny vysoky duchovny stav, myslim si, ze desiatky rokov :wink: . To uz ked chces nieco viditelne na fyzickej urovni zmenit, radsej sa pomodli, Bohu to tak dlho trvat nebude :wink: .
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.
Používateľov profilový obrázok
sammy
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Po Júl 11, 2005 23:46
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa sammy »

Imp napísal:Tak, keby niekto nevedel, strucne teoria k lucidnym snom: pocas snivania lucidneho sna sa astralne telo (=dusa) oddeluje od tela a dostava na uroven vibracii medzi fyzickym a astralnym telom, kde vyuziva moznost astralneho sveta zhmotnovat svoje myslienky i moznost fyzickeho sveta prezit to ako realitu. Pokial viem takomto sne si clovek celkom dobre oddychne, pretoze po oddeleni od tela je dusa blizsie k zdroju vesmirnej energie (=Bohu) a teda sa dobija...
Energia sa da dobijat aj inymi sposobmi. Energia sa da nadobudnut aj z nasej planety, prip. inej blizkej planety, napr. Slnka alebo Mesiaca a taktiez aj z inych silnych zdrojov energie. Staci si iba predstavit ako telo prijima do seba tuto energiu a niekde ju zhromazduje. Napr. v bruchu. Cim viac je tam tej energie, tym je energeticky obejkt, ktory si mozeme predstavit ako napr. gulu vacsi a stava sa hustejsim. Neskor, ked uz nema kam rast a je velmi husty, zacne sa z neho energia uvolnovat vo forme erupcii. Tieto energeticke erupcie mozme nasmerovat na niektore z nasich cakier, ktorych je omonoho viac, nez si myslime. Nasmerujeme ich napr. do ruk. Ruky, resp. dlane dame proti sebe alebo vytvorime formaciu akoby sme drzali gulu a predstavujeme si dalej ako energia z erupcii prudi telom po energetickych drahach, meridianmi az do ruk, kde sa formuje. Predstavujte si to asi tak 10-18min. Mali by ste ucitit energiu medzi rukami. Mozte ju potom stlacat, zvacsovat, prip. naprogramovat na nejaky ucel. Ak ste prijimali energiu zo Slnka, mala by stupnut teplota dlani, ak z Mesiaca mala by klesnut a ak zo Zeme, ostane povodna.
Ja som to skusal, podarilo sa mi to cca. po 3och dnoch a bol to vzrusujuci zazitok.

Cakam na vase reakcie :)
Antes de morir veras el aro..
Používateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Imp »

sammy

To mi trochu pripomina Bardona :D . Inac ja by som sa pri prijimani energie zameriaval skor na duchovne entity. Na fyzickej urovni sa zivotna energia (piaty zivel - akasa) zhmotnuje ako svetlo, ale to nestaci na vyzivu tela. A nezabudni, ze za Slnkom stoji archanjel Michael a za Mesiacom archanjel Gabriel. Energiu cerpas skor od nich, nez od Slnka a Mesiaca.
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Príspevok od používateľa RedHawk »

Imp napísal:sammy

To mi trochu pripomina Bardona :D . Inac ja by som sa pri prijimani energie zameriaval skor na duchovne entity. Na fyzickej urovni sa zivotna energia (piaty zivel - akasa) zhmotnuje ako svetlo, ale to nestaci na vyzivu tela. A nezabudni, ze za Slnkom stoji archanjel Michael a za Mesiacom archanjel Gabriel. Energiu cerpas skor od nich, nez od Slnka a Mesiaca.
Uf príjmanie energie od Bytostí je dosť nebezpečné. S čerpaním zo Slnka a tým od Michaela nemáš úplnú pravdu, o Slnko sa stará množstvo bytostí a duchovná podstata Slnka je ďaleko za možnosťami archaniela. ;)

Človek počas noci načerpá energiu približne v nasledujúcom pomere:
1/10 zem, 3/10 vesmír, 5/10 (50%) Slnko a 1/10 Akáša. Podotýkam ide o bežných ľudí. Ľudia pracujúci s energiou majú pomer 2/10 Zem, Slnko a vesmír (60%) a 4/10 Akáša.

Inak Sammy ma zaujímavú vizualizáciu s erupciami.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Príspevok od používateľa RedHawk »

Předpoklady
Když to napíšu stručně, tak žádné předpoklady nejsou až na jeden, ten nejdůležitější: Musíte tomu věřit, pokud budete mínění, že něco jako astrální cestování neexistuje, tak se vám nic nepodaří a opět se utvrdíte na svém přesvědčení. V mnoha knihách jsem četl různé podmínky, co musím učinit, když chci astrálně cestovat. Z vlastní zkušenosti jsem se přesvědčil, že tomu tak není. Stručně zde tedy popíši svá zjištění a vyvrátím, některé omyly, kterými jsem byl stejně jako mnozí jiní mystifikován

No myslim si že o technike a rôznych sšpeciálnych polohách a technikách toto najlepšie vyznieva.
Používateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Imp »

RedHawk

Hovorím o tom, že slneční bohovia - v Grécku Helios, v Babylone Baal atd. maju v krestanstve ako svoj ekvivalent Michaela. Inac nehovorim, ze energiu Slnka spravuje len Michael. 7 najvacsich archanjelov, medzi ktorych Michael patri, vladne velkemu mnozstvu bytosti. V ezoternom krestanstve sa o Michaelovych anjeloch hovori ako o "mocnostiach" a pokial viem, je ich vyse stotisic.
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Príspevok od používateľa RedHawk »

Imp napísal:RedHawk

Hovorím o tom, že slneční bohovia - v Grécku Helios, v Babylone Baal atd. maju v krestanstve ako svoj ekvivalent Michaela. Inac nehovorim, ze energiu Slnka spravuje len Michael. 7 najvacsich archanjelov, medzi ktorych Michael patri, vladne velkemu mnozstvu bytosti. V ezoternom krestanstve sa o Michaelovych anjeloch hovori ako o "mocnostiach" a pokial viem, je ich vyse stotisic.
To máš pravdu. Ale i tak je dosť nebezpečné brať energiu od nich. Stále platí niečo za niečo.

Inak veľkých archanjelov nie je 7 :) sú iba najznámejší 7 biblický archanieli, tak isto ako sa Boh často zamieňa s Demiurgom (ten kto vytvoril tento vesmír)

Adonaios, Ailoaios, Anael, Barachiel, Cadkiel, Gabriel, Chamuel, Chaniel, Metetron, Michael, Rafael, Raziel, Samaiel, Uriel, Zuriel. Celkovo ich je 7x7 uff prave teraz sa snažím dať dohromady lexikon anjelov, čiže ak niekto chcete privítal by som pomoc.
Napísať odpoveď