Smrt

Čo sa inde nevošlo

Moderátor: Moderátori

Používateľov profilový obrázok
V3iL_0v_S3cr3cY
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ne Máj 22, 2005 19:17
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa V3iL_0v_S3cr3cY »

smrti sa boji vela ludi a aj ja pretoze viem co ma byt po nej (priblizne) a bojim sa ze mozno budem pykat za svoje ciny...
Myslíte si že to čo dýchate je vzduch?
Používateľov profilový obrázok
Imp
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Pi Máj 20, 2005 21:41
Bydlisko: Košice - okolie
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Imp »

Ja sa nebojim smrti ako takej (samozrejme nie hned teraz), ale je neprijemne pozerat sa na smutiacich pozostalych...
For Thine is the kingdom, and the power, and the glory, for ever & ever.
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Príspevok od používateľa RedHawk »

Hm smrť. Je nejaká?

Keď som pred 18 rokmi bol v komatickom stave ( 3/4 hodiny ) tak sa mi to nezdalo. Ale zase po tom zážitku verím iným veciam a vidím iné veci.
Helienca
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 34
Dátum registrácie: Ne Jún 12, 2005 12:45
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Helienca »

Ja, ked uz mam zomriet, tak by som chcela tak, ze by som pri tom zachranila zivot niekomu inemu. Ja sa bojim len bolestivej a pomalej smrti a podobne ako V3iL_0v_S3cr3cY sa bojim toho, ze pojdem do pekla....... :twisted:

P.S.: To ste vedeli, ze SHAKIRA si najala tym psychanalitikov (asi) na to, aby sa jej pomohli zbavit silneho strachu zo smrti, ktorym trpi uz od svoji troch (alebo dvoch?) rokov?
PEACE FOREVER
Používateľov profilový obrázok
Lili
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So Nov 05, 2005 9:29

Príspevok od používateľa Lili »

Helienca napísal:Ja, ked uz mam zomriet, tak by som chcela tak, ze by som pri tom zachranila zivot niekomu inemu. Ja sa bojim len bolestivej a pomalej smrti a podobne ako V3iL_0v_S3cr3cY sa bojim toho, ze pojdem do pekla....... :twisted:
Ja som podobný prípad.Bolestivá a pomalá smrtť-bojim,bojim :no: Ale keby som pri tom niekoho zachránila,tak by to bola pekná smrť.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

Fu, smrt... Teda ja z nej mam blby zmiesany pocit(dost aj strach).
Ja sa na tuto temu dost rozpravym s kamaratmi, ale na jasnu odpoved nikto neprisiel. Ale padlo nieco take, ako zomriet za nieco, alebo zahynut v boji <- to mam asi z toho heavy metalu 8)
Alebo napriklad som isiel minule v noci z jednou kamaratkou po hore a sme sa rozpravali o tom, ze keby sme isli sami zak by sme sa bali...
A ja smrt nemam rad, lebo mam dost velku schopnost vcitit sa do niekoho situacie, nech je akakolvek a poviem vam smrt nieje nic prijemne(z mojej strany). Si spominam na priklad z Monroeovej knihy Daleke cesty, ked mal taky zazitok, ze mu nieco preslo psa a on este zil a pomaly zomieral, a hladel mu do oci... Fakt dost silne len citat to, keby som to zazil...
Používateľov profilový obrázok
Melvar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2005 19:12
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa Melvar »

Smrt, to je jedina ista vec v nasom zivote.
Ja osobne sa jej nebojim- us som sa s tym vyrovnal. Kazdy zomrie ked ma. Nie skor, ani neskor.

Jedina (JEDINA) vec, ktorej sa v zivote bojim, je ze napriklad skoncim chromy, neschopny pohnut sa, na stolicke. V tej chvili vam ludia okolo vas davaju len pohlady z lutosti a aj keby ste chceli zomriet, nemozte. Nikto vas nezabije, ani vy sa sam zabit nemozte. V tej chvili us len trpite a cakate na smrt... (smrt=vyslobodenie?)
:- /

P.S.: Ked zomriet, tak nie na starobu. Aj v prirode je to tak, silnejsi prezije a slabsi umiera. Ked zoslabnete, viete co nasleduje. Nepoznam zivocicha, co by zomieralo na starobu (okrem cloveka samozrejme).
Nekonecno nezacina tam, kde koniec neskoncil.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

Melvar napísal: P.S.: Ked zomriet, tak nie na starobu. Aj v prirode je to tak, silnejsi prezije a slabsi umiera. Ked zoslabnete, viete co nasleduje. Nepoznam zivocicha, co by zomieralo na starobu (okrem cloveka samozrejme).
Dovolim si nesuhlasit :)
Napriklad v prirode takmer vsetky rastliny zomieraju starobou, aj ked rastliny su trochu ine ako zvierata.
Zo zvierat zomieraju na starobu vsetky chovane zvierata a tie, co su na vrchole potravinoveho retazca(drave vtaky...)

A co ludia, co sa zabiju sami? pocul som, ze ich dusa bude velmi nestastna...
To je jedna z veci, co neviem. Aj ked sam som sa chcel zabit - vlastne AC a LD ma zachranilo - videl som zivot len z pohladu vedca a videl som co robime a ako ublizujeme...
Do dnes nemam rad ludi.
Používateľov profilový obrázok
Melvar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2005 19:12
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa Melvar »

No, ja som mal pocit ze dravce zomieraju vtedy, ked us nemaju silu si ulovit korist - teda zomru od hladu... ale na dosledok staroby (alebo ich skoli nejaka choroba, proti ktorej nic nezmozu)
Rastlinky zomieraju na starobu, mas pravdu :) (ale nie vzdy)

Do toho ze podla prirody: Nepocital som cloveka a to co si skrotil a privlastnil, ale ja som skor myslel tie zvierata co ziju volne v prirode.

Ludia co sa zabiju sami: Nechcel by som patrit medzi nich.
Ties som o tom kedysi rozmyslal, ale verim v nieco a to mi hovori nech zijem dalej. Vsetko co si pretrpime v tomto zivote sa nam mozno vrati po smrti (alebo v dalsom zivote ?)....
Nekonecno nezacina tam, kde koniec neskoncil.
Používateľov profilový obrázok
dr.Katz
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 768
Dátum registrácie: Ne Máj 01, 2005 21:32
Bydlisko: Rychvald u Karviné

Re: Smrt

Príspevok od používateľa dr.Katz »

Tak já ze smrti strach nemám. Vím, že to není žádný konec. Vím, že jsem zemřel už mnohokrát ve svých minulých životech a navíc jsem měl pár velice intenzivních zážitků při svých tripech, kdy jsem poznal, že smrt vlastně neexistuje. Je to iluze. Je to jako by řidič vystoupil ze starého a už nepojízdného auta a začal se zajímat o nové. Navíc jsem měl pár OOBE zážitků, takže vím, že můžu existovat i bez své tělesné schránky, která mě stejně jenom omezuje.
Smrt není zánikem světla. Je zhašením lampy, protože svítá...
Používateľov profilový obrázok
Melvar
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Pi Sep 02, 2005 19:12
Bydlisko: Kosice

Re: Smrt

Príspevok od používateľa Melvar »

dr.Katz napísal:Je to jako by řidič vystoupil ze starého a už nepojízdného auta a začal se zajímat o nové.
Hehe, alebo (niekedy) skor v rychlosti 150 Km/h narazit a pristat v novom :D

Porad ako zistit co sme boli v minulych zivotoch....
P.S.: ked us sme u tom znovuzrodeni, tak sa po smrti clovek znovu narodi ako clovek, alebo kludne aj ako nieco ine? :ghostly:
Nekonecno nezacina tam, kde koniec neskoncil.
Používateľov profilový obrázok
nou
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 206
Dátum registrácie: Po Jan 30, 2006 22:57

Príspevok od používateľa nou »

kazda smrt je bezbolestna. zalezi len na okolnostiach ktore smrti predchadzaju.
Prídem si po teba.
Používateľov profilový obrázok
Tesla
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 270
Dátum registrácie: Pi Dec 09, 2005 22:26
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa Tesla »

nou napísal:kazda smrt je bezbolestna. zalezi len na okolnostiach ktore smrti predchadzaju.
Ja bolest tym menej vnimam, cim je intenzivnejsia. Viem to a preto sa nicoho nebojim. Skor mam pocit, ze este nechcem ist prec.
Teda bojim, ale nesuvisi to s bolestou,
RedHawk
V.I.P.
V.I.P.
Príspevky: 650
Dátum registrácie: Ne Júl 10, 2005 21:56

Re: Smrt

Príspevok od používateľa RedHawk »

no ano, ako treba vediet kedy je cas :-))

Malo kto je ochotny sa vzdat "zivota"
adamseliga
Člen fóra
Člen fóra
Príspevky: 16
Dátum registrácie: So Apr 22, 2006 13:08

Príspevok od používateľa adamseliga »

Ja si myslím, že keď sme mŕtvy,

1. že si všetko uvedomujeme. Vidíme odraz v očiach, počujeme, máme chuť, hmat či čuch. Ale nemôžeme sa pohnúť. Všetko svalstvo prestane fungovať, a my si nemozeme ani zmurknut.

2. ze sa presunieme do astralneho sveta :-) :-) :-)
Napísať odpoveď